Borussia Dortmund

1 0

• KONIEC MECZU

60. min.

Koniec spotkania! Borussia dzięki bramce Hofmanna z pierwszej połowy zgarnia trzecie miejsce w Telekom Cup 2013. Robert Lewandowski wystąpił tylko w pierwszej połowie, ale niczym się nie wyróżnił.

• 59. min.

Minuta do końca, HSV rozgrywa piłkę na własnej połowie i szuka okazji do dogrania długiej piłki w kierunku swoich ofensywnych piłkarzy. Tymczasem przy wyjściu z szatni czekają już piłkarze Bayernu Monachium, którzy swoje finałowe spotkanie rozpoczną o 18:30.

• 57. min.

HSV próbuje ostatnich ataków na bramkę wicemistrzów Niemiec, ale Borussia skupiła się na grze defensywnej i nie pozwala przeciwnikowi choćby dograć piłki w pole karne.

Znakomite podanie do Bandowskiego, który na lewej stronie pola karnego stanął oko w oko z bramkarzem HSV, ale trafił prosto w niego.

Długie podanie Gundogana na wychodzącego Schiebera, ale ten ostatecznie na spalonym. Już tylko 10 minut do końca spotkania, Borussia coraz bliżej trzeciego miejsca w Telekom Cup.

Rzut wolny dla BVB, ale Gundogan nad bramką.

• 45. min.

Znakomita indywidualna akcja Hofmanna, który ograł dwóch obrońców, jednak trzeci zdołał go już zatrzymać tuż przed bramką HSV.

• 42. min.

Osiemnaście minut do końca spotkania. Niewiele ciekawego dzieje się na boisku, a Lewandowski jest zupełnie niewidoczny.

• 39. min.

Fantastyczna akcja Borussii! Dośrodkowanie z prawej strony wprost na głowę niepilnowanego Schiebera, jednak ten nie wykorzystał dużej ilości wolnego miejsca i głową uderzył tuż obok słupka

• 37. min.

Kontra Borussii, Gundogan w ostatniej chwili odgrywa do Schiebera, ale dobrze interweniuje Sobiech.

• 36. min.

Była szansa na dobre dośrodkowanie z lewej strony, ale znakomicie zablokował tę próbę Subotić. HSV próbuje wyrównać od początku drugiej połowy.

• 34. min.

Widać, że Lewandowski dużo pracuje na lewej stronie, także w defensywie. Nie miał jednak dotąd żadnej klarownej sytuacji bramkowej.

• 32. min.

Od razu przed znakomitą szansą stanął Gundogan, ale jego bardzo mocny strzał z około 14 metrów trafił wprost w bramkarza rywali

• 31. min.

Rozpoczynamy drugą część gry!

• 30. min.

Sędzie odgwizduje koniec pierwszej połowy po pół godzinie gry. Czekamy na drugą część spotkania. Przypomnijmy, że jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Hofmann.

• 28. min.

Piłkarze głową są już chyba w szatni. Na stadionie panuje bardzo wysoka temperatura i po bramce dla Borussi tempo gry znacznie spadło. Zwłaszcza Borussia, co nie powinno zresztą dziwić, wydaje się być zadowolona z wyniku.

• 25. min.

Jak na zawołanie! Borussii udało się w końcu przejąć piłkę w okolicy środka boiska, futbolówka szybko trafiła do Hofmanna, który ograł obrońcę z lewej strony pola karnego i precyzyjnym strzałem skierował ją do siatki.

• GOOOOOOL

24. min.

Jest bramka dla Borussii!

• 23. min.

Nudniejszy fragment spotkania. Piłkarze HSV częściej są przy piłce, ale nie mają pojęcia jak sprawnie wyjść z własnej połowy, by przeprowadzić groźną akcję na bramkę BVB. Wicemistrzowie Niemiec z kolei niespecjalnie kwapią się do kontr.

• 19. min.

Obrońcy BVB znów zmuszeni do chaotycznej gry pod własną bramką. Ostatecznie udaje im się jednak wybić na lewe skrzydło, tam z piłką kilka metrów przebiegł Lewandowski, którego dośrodkowanie zostało jednak wybite na rzut rożny.