1 1

Odśwież
40
Zobacz bramki z meczu na Z Czuba.tv

Borussia szybko objęła prowadzenie już w 8 minucie, kiedy to po uderzeniu Matsa Hummelsa niefortunnie interweniował Christian Wetklo i piłka wtoczyła się do siatki.

Dziesięć minut później powinno być 2:0, ale Nuri Sahin nie wykorzystał karnego. Wychodzącego na dogodną pozycję Lukasa Barriosa powalił Wetklo i sędzia bez wahania zarządził jedenastkę. Sahin uderzył lekko i w środek bramki i bramkarz gości obronił. To trzeci karny w tym sezonie dla Borussii i trzeci zmarnowany przez Turka.

Barrios po całej sytuacji wrócił na boisko ale tylko na 10 minut. Po pół godzinie zastąpił go Robert Lewandowski i mieliśmy trzech Polaków na boisku, bo od początku grali Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

Mainz wyrównało minutę przed końcem drugiej połowy. Odbyło się to w kontrowersyjnych okolicznościach, bo na boisku leżał Neven Subotić. Kibice Borussii zareagowali gwizdami i rzucaniem na murawę zapalniczek i drobnych przedmiotów. Klub zostanie za to z pewnością ukarany.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu! Borussia znów traci punkty.

90. min. +2 W doliczonym czasie gry gola na 2:1 mógł zdobyć Piszczek ale został zablokowany.

90. min. Kibice z Dortmundu oburzeni, z trybun lecą na murawę zapalniczki i inne drobne przedmioty.

89. min. Brzydkie zachowanie graczy Mainz, którzy kontynuowali grę, choć na boisku leżał Subotić.

89. min. GOOOOOOOLL! 1:1. Wprowadzony dziesięć minut temu Petar Slisković zdobywa wyrównanie.

87. min. Sebastian Kehl zmienił Nuriego Sahina.

87. min. Florian Heller zmienił Eugena Polanskiego.

79. min. Petar Slisković zmienia Samiego Allagui.

78. min. Groźna akcja Mainz. Kapitalna akcja Schurrle, ale Polanski który dostał od niego podanie pomógł sobie ręką.

76. min. Holtby siada na ławkę w jego miejsce Marcel Risse.

74. min. Kevin Grosskreutz miał dopiero pierwszą okazję w tym spotkaniu, ale jego strzał zablokował jeden za obrońców.

69. min. Mohamed Zidan zastąpił Błaszczykowskiego.

64. min. Sporo stałych fragmentów z obu stron, ale groźne sytuacje z nich nie wynikają.

58. min. Weidenfeller wypuścił piłkę z rąk, Allagui wpakował ją do siatki, ale remisu nie ma. Sędzia odgwizdał spalonego.

54. min. Znów niecelne uderzenie Schmelzera.

50. min. Błaszczykowski aktywnie zaczął drugą połowę. Trochę pośpieszył się ze strzałem i piłka przeszła nad poprzeczką.

46. min. Zaczęła się druga połowa

Pierwsza połowa:

45. min. Po 45 minutach Borussia prowadzi 1:0.

44. min. Lewandowski uderzał głową, ale piłka nie była dobrze dograna i Polak jedynie ją musnął. Bramkarz nie miał problemów.

42. min. Wolny dla gości, ale Andre Schurrle uderzył ponad poprzeczką.

35. min. Mecz jest rwany, z obu stron brakuje precyzji.

30. min. Barrios schodzi z boiska, w jego miejsce wchodzi Robert Lewandowski. Mamy więc trzech Polaków na murawie!

24. min. Piszczek główkował po rzucie rożnym, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

22. min. Barrios wrócił na boisko,m ale trzyma się za brzuch i oddycha z wyraźnym wysiłkiem.

20. min. To trzeci karny dla Borussii w tym sezonie, trzeci wykonywany przez Sahina i trzeci nie wykorzystany!

19. min. Obroniony rzut karny! Sahin uderzył lekko i w środek bramki.

17. min. Sahin zagrał kapitalną długą piłkę do wybiegającego Barriosa, na którego wpada interweniujący Wetklo. Rzut karny! Barrios opatrywany poza boiskiem, a bramkarz gości obejrzał żółtą kartkę.

10. min. Akcję Lewisa Holtby 'ego przerwał faulem Schmelzer.

8. min. GOOOOLLL!! 1:0 dla Borussii. Fatalna interwencja Christiana Wetklo, który nie wyłapał piłki po wrzutce Mario Goetze i muśnięciu jej przez Matsa Hummelsa.

7. min. Z dystansu próbował szczęścia Marcel Schmelzer, ale uderzył niecelnie.

4. min. Błaszczykowski zaczął mecz na lewej pomocy. Jedynym napastnikiem Borussii jest tradycyjnie Lukas Barrios.

1. min. Początek meczu.

Mecz zaczęła minuta ciszy na ku uczczeniu ofiar ostatnich wydarzeń w Japonii.

Przed meczem:

W pierwszym składzie nie wybiegł tym razem Robert Lewandowski. Polski napastnik zacznie mecz na ławce, za to w jedenastce znalazło się miejsce dla rezerwowego zazwyczaj Jakuba Błaszczykowskiego.

Borussia ma 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli Bayerem Leverkusen, który zagra dopiero w niedzielę. Mainz przed 27 kolejką było piąte.