Wi�cej o wydarzeniu

Błękitni rozpoczęli rajd w Pucharze Polski. Ograli Termalicę Nieciecza

Błękitni dzięki zeszłorocznym dwumeczom w Pucharze Polski rozegrali cztery spotkania z zespołami Ekstraklasy. Trzy z nich wygrali, a dzisiaj zapisali kolejną kartę w historii i w pokonanym polu pozostawili beniaminka elity - Termalicę Nieciecza. Stargardzianie wygrali 2-1 i awansowali do 1/16 Pucharu Polski.

• 90. min. + 4

Zasłużone zwycięstwo Błękitnych, choć w końcówce Termalika się przebudziła i była groźna. Stargardzianie potrafili jednak wybronić zwycięstwo i awans do kolejnej rundy. Nadal też mają patent na zespoły z ekstraklasy.

Sędzia zakończył mecz. Błękitni z awansem do 1/16 finału Pucharu Polski.

• 90. min. + 3

Zmasowane ataki gości.

• 90. min. + 1

Kędziora w polu karnym, zakręcił Liśkiewiczem, ale przed strzałem ubiegł go Pustelnik. Po chwili Ufnal złapał strzał głową Drozdowicza.

Sędzia dolicza 4 minuty

• 89. min.

Termalica miała wolnego, ale nie potrafiła dobrze dośrodkować w pole karne. Gospodarzom na kontrze specjalnie już nie zależy.

• 87. min.

Nieustępliwość gospodarzy nie pozwala Termalice zawiązać dobrej, składnej akcji. A minuty uciekają.

• 84. min.

Maciej Więcek za Fadeckiego w drużynie Błękitnych.

• 83. min.

Błękitni osłabli, goście mają więcej miejsca na boisku i to przełożyło się na akcję: dośrodkowania nie wykorzystał Chomiuk.

• 78. min.

Złe dośrodkowanie Chomiuka do Drozdowicza.

• 75. min.

Jeszcze jedna żółta kartka dla gości. Tym razem ukarany Babiarz za oprotestowanie słowne decyzji sędziego, który odgwizdał faul jednego z jego kolegów.

• 73. min.

Żółta kartka dla Chomiuka. W polu karnym Błękitnych za bardzo agresywnie atakował Wawszczyka.

• 72. min.

Gajda w sytuacji sam na sam. Bieg 40 m na Olszewskiego, zdecydował się go minąć, minął i padł na murawę. Napastnik domagał się karnego, ale sędzia Pskit kazał grać dalej. Obrońcy piłkę wybili do przodu

• 71. min.

Fadecki bezpośrednio z wolnego. Mocno, dobrze, ale Olszewski tym razem nie popełnił błędu i piłkę złapał.

• 70. min.

Żółta dla Kupczaka za sfaulowanie Gajdy.

• 69. min.

Zmiana w Błękitnych: Piotr Wojtasiak za Radosława Wiśniewskiego.

• 68. min.

Flis z 18 m, ale nie dokręcił i piłka opuściła boisko.

• 65. min.

Kontra Błękitnych. Gajda rozegrał na prawą stronę do niepilnowanego Fadeckiego, a ten z pierwszej piłki metr nad bramką.

• 63. min.

Zmiany w Termalice: Emil Drozdowicz za Adriana Paluchowskiego, Wojciech Kędziora za Tomasza Foszmańczyka.