Ewood Park

Manchester United

Wi�cej o wydarzeniu

Sky Sports: Kuszczak najsłabszy w mistrzowskim MU

Serwis internetowy angielskiej telewizji Sky Sports nie szczędzi krytyki Tomaszowi Kuszczakowi, który puścił jedną bramkę w zremisowanym 1:1 meczu z Blackburn Rovers. Mimo, że Polak zdobył wraz ze swoimi kolegami z Manchesteru United mistrzostwo Anglii, to został uznany za najsłabszego zawodnika na boisku.

Premier League. Ferguson znowu oskarżony

Menedżer Manchesteru United Sir Alex Ferguson został oskarżony przez angielską federację o złośliwe komentarze w kierunku Howarda Webba, który sędziował mecz MU z Chelsea. Szkot ma czas na odpowiedź do poniedziałku.

Premier League. Manchester o mistrzostwo z Kuszczakiem?

Sir Alex Ferguson zapowiedział, że w sobotnim meczu z Blackburn Rovers nie wystąpi Edwin Van Der Sar. Menedżer Manchesteru chce dać odpocząć Holendrowi przed finałem Ligi Mistrzów. Oznacza to, że między słupkami MU prawdopodobnie stanie Tomasz Kuszczak. Czerwone Diabły od mistrzostwa dzieli jeden punkt.

Odśwież
39
Manchester może świętować mistrzostwo. Właśnie tego jednego punktu brakowało mu, aby cieszyć się dzisiaj z tytułu. Przez ostatnie dziesięć minut meczu oba zespoły skupiły się tylko na doczekaniu końcowego gwizdka.

Wcześniej byliśmy jednak świadkami znakomitego spotkania, w którym - mimo niewielkiej przewagi Manchesteru - Blackburn również mogło wielokrotnie obrócić wynik na swoją korzyść, zwłaszcza w znakomitej w wykonaniu gospodarzy drugiej połowie. Ale oni z kolei walczą o utrzymanie.

Fatalne spotkanie rozegrał za to Tomasz Kuszczak, dla którego ma to być ostatni sezon w klubie. Trzykrotnie popełnił paskudne błędy.

W 18 min. chciał łapać piłkę po podaniu kolegi. W ostatniej chwili przypomniał sobie, że nie powinien tego robić i zostawił piłkę rywalowi. W ostatniej chwili wybił dobiegający w tamtą okolicę obrońca.

Dwie minuty później padła bramka Emertona, przy której Kuszczak nie miał nic do powiedzenia. Padła jednak z akcji, w której chwilę wcześniej Kuszczak źle się ustawił i niepewnie interweniował, powodując, że piłka wyszła z pola karnego, ale trafiła do zawodnika, który asystował przy golu.

Pięć minut przed końcem pierwszej połowy Kuszczakowi lekko odskoczyła piłka przy przyjęciu, po czym Kuszczak po prostu stał i nie zrobił nic, czekając, aż do piłki dopadnie rywal. Obudził się w ostatniej chwili i wybił piłkę na oślep.

W drugiej połowie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale Rooney wyrównał w 73 min. z rzutu karnego. Hernandez nie miał szans dopaść do piłki w polu karnym, ale bardzo sprytnie wpadł pod nogi zbyt odważnie interweniującego Robinsona.

Mimo że to Blackburn zaprezentowało się lepiej w drugiej połowie, Manchester po meczu mógł cieszyć się już z mistrzostwa Anglii.

90. min. +3 Koniec meczu, Manchester mistrzem!

90. min. Sędzia dolicza trzy minuty.

87. min. Ten mecz trzeba już po prostu dobiegać do końca. Nawet kibice już się niecierpliwią.

84. min. Obu drużynom nie zależy już na atakowaniu. Trzy punkty trochę bardziej potrzebne są dzisiaj Blackburn.

81. min. Zmiana w Manchesterze. Berbatow za Naniego.

77. min. Samba raczej nie opuszcza boiska bez powodu, bo grał fenomenalnie. Wchodzi Andrews.

76. min. Rooney znakomicie wrzuca w pole karne do Naniego, ale ten nie trafia wślizgiem odpowiednio w piłkę.

73. min. GOL! 1:1! Rooney strzela w jedną stronę, bramkarz rzuca się w drugą.

70. min. RZUT KARNY DLA MANCHESTERU. Ogromne zamieszanie i kłótnie przy linii bocznej. Po długiej dyskusji sędzia dyktuje wreszcie rzut karny. Hernandez dostał długie podanie, pędził do piłki, z bramki wyszedł też Robinson, Hernandez wybił piłkę tak daleko przed siebie, że nie miał najmniejszej szansy do niej dopaść przed linią końcową, ale zrobił absolutnie wszystko, żeby trafić pod ręce Robinsona i zostać z niego sfaulowanym. No i mu się udało.

66. min. Gospodarze atakują jak oszalali. Kolejny zaskakujący strzał, tuż obok słupka.

65. min. Emerton wrzuca, Olsson uderza głową i... słupek! Obrońca się jeszcze poślizgnął, po chwili Rooney ruszył z kontrą, ale nie mógł się oswobodzić i faulował.

62. min. Zaczynają atakować goście, ale obrońcy, póki co, radzą sobie z nimi w polu karnym bez zarzutu.

60. min. Kolejna znakomita akcja Naniego! Jest zdecydowanie najgroźniejszym zawodnikiem Manchesteru.

59. min. Zmiana w Blackburn. Hoiletta zastąpił Pedersen.

57. min. Kolejne zamieszanie w polu karnym, Kuszczak wychodzi głębiej w pole karne pomóc i po chwili piłka jest znowu w posiadaniu gracza gospodarzy, a bramka jest pusta. Nie udaje się jednak oddać strzału.

53. min. Piłkarze Blackburn nie tylko nie obawiają się Manchesteru, ale mimo prowadzenia coraz większą liczbą graczy zagrażają bramce rywali.

49. min. Carrick próbuje ograć kilku rywali, ale przewaga liczebna chyba go trochę zaskoczyła i przegrał to starcie.

46. min. Początek drugiej połowy. Bez zmian. A więc Kuszczak jeszcze ocalony.

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy

45. min. Kolejna bardzo groźna akcja Rooneya i Hernandeza. Piłka znowu kończy jednak lot wysoko na trybunach.

43. min. Rooney atakuje i uderza, ale niecelnie.

40. min. Trudno słowami opisać, co wyprawia dzisiaj Kuszczak. Nie dość, że przy przyjęciu piłka delikatnie mu odskoczyła, to jeszcze potem po prostu stał i na nią patrzył, a gdy wreszcie zawodnik Blackburn był już prawie przy niej i próbował uderzyć ją wślizgiem, Kuszczak w ostatniej chwili wyrwał się ze stanu osłupienia i wybił na oślep.

39. min. Kolejna próba Hernandeza. Znów nic z tego.

38. min. Salgado rusza skrzydłem, przerzuca na drugą stronę do Giveta, a ten bardzo niebezpiecznie uderza z woleja. Jednak obok bramki.

35. min. Obrońcy nie upilnowali Hernandeza, ale Robinson świetnie się wyciągnął i wybił na rzut rożny.

31. min. Rooney próbuje minąć Sambę, ale ten świetnie jak na razie blokuje napastnika. Rooneya czeka nie lada przeprawa z tym obrońcą.

28. min. Po okresie naporu pod bramką Blackburn akcja przeniosła się na jakiś czas pod bramkę Manchesteru.

24. min. Dwie akcje i dwa uderzenia Naniego, który chciałby błyskawicznie wyrównać. Nic z tego.

20. min. GOL! 1:0! Zaskakujące uderzenie-wrzutka, które mogło wpaść Kuszczakowi za kołnierz, ale Polak zdołał jakoś przenieść piłkę wzdłuż bramki - bardzo trudna i zaskakująca piłka, ale również błąd Kuszczaka, który był fatalnie ustawiony i nie zachował się wystarczająco dynamicznie. Gracz Blackburn przejął piłkę, gdy już prawie cała była za linią końcową i natychmiast zagrał z powrotem w pole karne, gdzie Emerton uderzył z woleja, nie dając już Kuszczakowi żadnych szans.

18. min. Koledzy cofnęli do Kuszczaka, który dostał dość trudną piłkę do przyjęcia, ale i tak to on popełnił błąd, sądząc, że może łapać piłkę! Dopiero w ostatniej chwili zorientował się, cofnął ręce, a stojący tuż przy nim napastnik Blackburn mógł przejąć piłkę. Polak miał szczęście - tuż obok znajdował się jeden z obrońców, który natychmiast wybił piłkę.

15. min. Teraz trochę więcej gry w środku pola.

11. min. Jeden z graczy Blackburn ośmieszył obronę Manchesteru, ale potem odegrał do środka pola karnego do Hoiletta, który bardzo mocno uderzył nad poprzeczką.

8. min. Giggs miał niesamowicie dużo miejsca w polu karnym, trochę podbiegł, ale w końcu niecelnie dośrodkował.

7. min. Pięciu graczy gospodarzy ruszyło na sześciu zawodników gości, ale jeden z atakujących zdecydowanie za daleko wypuścił sobie piłkę.

4. min. Wrzutka w pole karne, obrońcy lekceważą niskiego Naniego, a ten uderza głową i trafia w poprzeczkę.

3. min. Rooney biega pod polem karnym, nie znajduje sobie miejsca, odgrywa do Giggsa, ale ten myli się, próbując zagrać z powrotem do Rooneya.

1. min. Hernandez skończył swoją modlitwę na środku boiska i można było zacząć mecz.

Manchester ma sześć punktów przewagi nad drugą w tabeli Chelsea. Wystarczy mu jeden punkt lub jedno potknięcie Chelsea. W bramce "Czerwonych Diabłów" Kuszczak, który twierdzi, że po sezonie odejdzie wreszcie z klubu.