Vive Targi Kielce

Wi�cej o wydarzeniu

Odśwież
32
Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali w Danii Bjerringbro-Silkeborg 37:26 (17:12) w meczu dziewiątej, przedostatniej kolejki rozgrywek grupy B Ligi Mistrzów.

W ostatniej serii spotkań podopieczni trenera Bogdana Wenty podejmą w Kielcach w sobotę 25 lutego rosyjskie Czechowskie Miedwiedi. Mecz ten prawdopodobnie przesądzi o awansie do 1/8 finału.

Zgodnie z przewidywaniami wicemistrzowie Polski wygrali z najsłabszym zespołem w grupie B bez specjalnego wysiłku. Teraz będą przygotowywać się do ostatniego spotkania z mistrzem Rosji, Czechowskimi Niedźwiedziami.

Kielczanie prowadzili od początku. W 7. min za Sławomira Szmala do bramki wszedł Marcus Cleverly i po jego udanych interwencjach i kontratakach goście uzyskali kilkubramkową przewagę. Pewnym ułatwieniem dla Vive była słaba gra w obronie Bjerringbro, a także brak w bramce rewelacyjnego bramkarza reprezentacji Danii - złotych medalistów niedawno zakończonych w Serbii mistrzostw Europy - Niklasa Landina.

Piłkarze kieleccy nie oddali prowadzenia do końca. Starali się o to szczególnie celnie rzucający Michał Jurecki, Patryk Kuchczyński, Bartłomiej Tomczak, Grzegorz Tkaczyk i Islandczyk Thorir Olafsson. W drugiej połowie Polacy grali na luzie, z dużą swobodą, pozwolili sobie nawet na widowiskowe akcje pod bramką gospodarzy. Trener Bogdan Wenta wprowadzał rezerwowych zawodników, by dać odpocząć swym najlepszym. Niepokojąca była jedynie duża liczba kar - 18 minut, wynikająca często z beztroskiej gry.

26:37 Nie - teraz koniec!

26:36 Jurasik. Chyba już na koniec.

26:35 Koniec się zbliża, Duńczycy chcieliby już.

24:32 Kapitalna akcja Jurasika, który popisał się znakomitym dryblingiem! A co najważniejsze - zakończył akcję golem.

23:28 Jachlewski stał przed znakomitą okazją sam na sam, ale ją zmarnował. Duńczycy nie zepsuli za to kontry.

21:27 Grabarczyk ze spóźnioną reakcją w obronie. Nieco ponad dziesięć minut do końca.

20:27 Jesteśmy już za półmetkiem. Jurecki i gubi i zbiera piłkę w ataku. Mija jeszcze trochę czasu i Vive zdobywa w końcu bramkę.

19:25 Polski zespół traci bramkę z rzutu karnego.

18:24 Świetny przechwyt, kontra i gol gospodarzy. A do tego Jurasik dostaje kolejną karę dwóch minut. Ponad dziesięć minut tej połowy za nami.

14:22 Od prawie minuty nie ma na parkiecie Jurasika i nie będzie go jeszcze przez ponad minutę, a bramkę zdobywa Kuchczyński!

14:21 Dopiero wchodzimy w drugą połowę, a już można powiedzieć, że musiałaby wydarzyć się katastrofa... Teraz spokojnie Tkaczyk.

12:19 I to jest naprawdę świetny początek. Vive "odrobiło" swoje dwa gole.

12:17 Początek drugiej połowy.

I połowa (niżej)

12:17 Koniec pierwszej połowy. Świetny wynik do przerwy.

11:17 Kielczanie przez ostatnie dwie minuty będą grali w osłabieniu - mają aż dwóch zawodników mniej!

10:17 I to się nazywa prowadzenie! Przez chwilę przewaga była mniejsza, ale teraz jest siedem bramek różnicy na korzyść gości!

10:16 Jurecki! Kolejna kapitalna akcja rozgrywającego Vive.

10:15 Lauge wykorzystuje rzut karny.

9:14 Nieudana akcja Vive kończy się skuteczną kontrą wicemistrzów Danii.

8:14 Stojković podwyższa przewagę gości.

8:13 Hansen trafia w poprzeczkę. Chwila przestoju, jeśli chodzi o zdobywanie bramek.

8:13 Michał Jurecki potwierdza swoją znakomitą formę, rzucając 13. bramkę dla Vive. Jak na razie rozgrywający Vive jest nie do zatrzymania. Oby tak dalej.

6:11 Po krótkiej przerwie Duńczycy szybko rzucają szóstą bramkę. Odpowiedź Vive jest jednak znakomita - Tomczak i Tkaczyk skutecznie wykańczają szybkie kontry.

5:9 Szmala zmienia Cleverly i od razu jest efekt! Duńczyk w znakomitym stylu broni dwa rzuty gospodarzy, a ponieważ jego koledzy z ataku w ogóle się mylą, to Vive odskakuje na czteropunktowe prowadzenie! Trener wicemistrza Danii prosi o czas.

5:4 Trudne warunki stawiają na razie gospodarze. Po pięknej bramce ze skrzydła Kirkegaarda znów są o krok dalej niż Vive.

3:4 Znów trafia Jurecki. Vive na prowadzeniu.

1:1 Od prowadzenia zaczęli gospodarze, celnym rzutem popisał się Mads Nielsen, ale szybko wyrównującą bramkę zdobył Michał Jurecki.

15:30 Gramy!

15:25 Mecz powinien zacząć się za pięć minut.

Przed meczem:

Przed przedostatnią kolejką zespół z Kielc zajmuje piąte, czyli drugie od końca miejsce w grupie B. Aby znaleźć się w czołowej czwórce i znacznie zwiększyć swoje szanse na awans do kolejnej rundy, musi dzisiaj sięgnąć po wygraną. Tym bardziej, że rywal nie należy do najmocniejszych - drużyna z Silkeborga nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu i z zerowym dorobkiem zamyka tabelę.

To będzie szczególny mecz dla bramkarza Vive Marcusa Cleverly'ego. Duński bramkarz po ośmiu latach przerwy zagra w swojej ojczyźnie. - To, że Silkeborg nie zdobył ani jednego punktu nic nie znaczy. Musimy zagrać na 100 proc., żeby pokonać ten zespół. Nie możemy liczyć na to, że będzie łatwo - przestrzega Cleverly na oficjalnej stronie Vive.

Poprzednie starcie między tymi drużynami wygrali wicemistrzowie Polski 37:29.