Oceniono 4 razy 2

Benfica jest silna u siebie, w dwumeczu raczej górą CFC.

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Zatrzymali Manchester United, wyeliminują Chelsea?

Gdyby wszyscy piłkarze, którzy w ostatnich latach uczyli się europejskiego futbolu w Lizbonie, wciąż zakładali koszulki Benfiki, wskazanie faworyta byłoby łatwe. Ale niektórzy reprezentują Chelsea. Pierwszy ćwierćfinał Ligi Mistrzów w Portugalii we wtorek o 20.40

Odśwież
Tutaj znajdziecie relację z meczu APOEL - Real
51
90. min. +5 Koniec meczu.

90. min. Strzał Cardozo po rykoszecie złapał Czech. Benfica bardzo chciałaby strzelić gola, ale bije głową w mur.

87. min. Sędzia znów nie zauważył ręki piłkarza Chelsea, tym razem przed polem karnym zagrał tak Obi Mikel. Za to po chwili odesłał do szatni trenera bramkarzy Benfiki, który awanturował się na ławce rezerwowych

86. min. Kontra Chelsea zakończona strzałem Maty tuż nad poprzeczką.

85. min. Gra w ostatnim kwadransie toczy się głównie na połowie Chelsea. Benfica atakuje z zaangażowaniem, ale nieskutecznie.

82. min. Nolito przed momentem wszedł na boisko i od razu znalazł się z piłką w polu karnym. Ale strzelił nad poprzeczką.

78. min. Paulo Ferreirę zaczęły łapać skurcze.

76. min. Benfica w drugiej połowie zdecydowanie przeważała, ale przegrywa.

75. min. Gol dla Chelsea! Ramires przebiegł pół boiska, nie stracił piłki, podał do Torresa, który przedarł się prawym skrzydłem i zagrał w środek pola karnego do Kalou. Ten trafił z bliska.

74. min. Torres na spalonym. W drugiej połowie jest kompletnie niewidoczny.

71. min. Rodrigo świetnie podał do Cardozo, ale podanie w ostatniej chwili przeciął Terry.

67. min. Ależ okazja dla Benfiki! Gaitan dośrodkował prosto na głowę Jardela, ale ten strzelił prosto w Czecha. To powinien być gol.

66. min. Strzał Witsela z 30 metrów próbował zablokować Terry. Piłka po rykoszecie spadła tuż za poprzeczkę.

64. min. Benfica zaczyna mieć coraz większą przewagę w posiadaniu piłki.

61. min. Ależ okazja dla Chelsea. Luisao pomyślał, że Artura ma tuż za plecami i przepuścił piłkę zagraną przez Czecha. Ale nagle pobiegł do niej Juan Mata. Hiszpan minął bramkarza Benfiki, ale z bardzo ostrego kąta trafił w słupek. Inna sprawa, że wcześniej trudno było zauważyć, że Mata jest na boisku.

59. min. Jak sędzia tego nie widział?! Maxi Perreira próbował dośrodkować, a trafił w wyciągniętą w bok rękę Johna Terry'ego. Powinien być rzut karny.

56. min. Atak Maxi Perreiry prawym skrzydłem został zatrzymany przez Cole'a. Ale po chwili po dośrodkowaniu Gaitana głową strzelał Javi Garcia. Nad poprzeczką.

53. min. To powinien być gol dla Chelsea! Po dośrodkowaniu od Torresa Kalou strzelał głową z kilku metrów. Nad poprzeczką.

52. min. Strzał Davida Luiza z rzutu wolnego trafił prosto w mur.

51. min. Znów strzał Bruno Cesara obroniony przez Czecha.

49. min. Ależ interwencja Davida Luiza! Były lizbończyk zatrzymał brzuchem strzał Cardozo zza pola karnego, gdyby nie stał na linii, padłby gol. Gdyby nie trzymał instynktownie rąk za plecami, mógłby być rzut karny, bo po odbiciu się od niego piłka mogła go trafić.

47. min. W pole karne Chelsea poszybowało kolejne dośrodkowanie Aimara z rzutu wolnego, ale obrońcy gości grają dziś w powietrzu bezbłędnie.

46. min. Już grają po przerwie.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

43. min. Benfica z trudem przedziera się pod pole karne rywali. Środkowi pomocnicy Chelsea grają bardzo agresywnie.

40. min. No i wreszcie pierwszy celny strzał Chelsea. Torres podał na lewe skrzydło do Kalou, ten zagrał przed pole karne do Meirelesa, który uderzył mocno, ale Artur doskonale obronił.

39. min. Torres w polu karnym! Minął dwóch obrońców, ale strzelił nad poprzeczką.

36. min. Kolejna kontra Benfiki, tym razem Bruno Cesar próbował strzału z 20 m. Bardzo niecelnie. Obu drużynom strzały na razie nie wychodzą. Na razie Benfica strzelała celnie dwa razy. Goście ani razu.

34. min. Strzał Raula Meirelesa z dystansu, ale każde takie uderzenie Artur ze spokojem odprowadza wzrokiem.

32. min. Przewaga Benfiki rośnie. Najpierw David Luiz na raty wybijał dośrodkowanie z prawej strony. Po chwili Bruno Cesar kręcił jak chciał Ashleyem Cole'm, ale jego podanie też zostało wybite.

30. min. Groźna kontra Benfiki została zatrzymana przez niedokładne podanie Gaitana, ale po chwili Argentyńczyk efektownie zabrał rywalowi piłkę.

28. min. Dośrodkowanie Emersona poleciało prosto na głowę Cardozo. Ten jednak uderzył nad poprzeczką. Ale dobra akcja gospodarzy.

26. min. Żółta kartka dla Bruno Cesara za zagranie piłki ręką. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wybijają jednak obrońcy Benfiki.

25. min. Tempo meczu spadło. Chelsea długo rozgrywa piłkę. Gościom nie zależy na tym by grać szybko.

22. min. David Luiz zagrał daleko do Torresa. Ten przyjął piłkę w locie i momentalnie uderzył z półobrotu, zza pola karnego. Bardzo niecelnie.

20. min. Świetna okazja dla Benfiki! Cardozo wyprzedził obrońcę, przyjął na pierś piłkę zagraną ze środka boiska, ale strzelił obok słupka. Trochę zbyt nerwowo.

18. min. Rajd Gaitana, który minął dwóch rywali skończył się na Raulu Meirelesie, który za faul obejrzał żółtą kartkę. Jest niemiłosiernie wygwizdywany. To były piłkarz Porto.

16. min. Groźnie pod bramką gospodarzy. Najpierw Ramires z łatwością wyprzedził obrońcę, zagrał do Torresa, ale dośrodkowanie Hiszpana zablokował Luisao. Po chwili Artur miał duże kłopoty ze złapaniem piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego.

14. min. Kolejne dośrodkowanie Aimara w pole karne wybił Ramires. Teraz zaczął się okres przewagi Benfiki.

12. min. David Luiz zapędził się pod pole karne rywali. Strzelił obok słupka. Blisko, ale Artur kontrolował lot piłki.

11. min. Obie drużyny zaczęły dużo biegać w środku pola i obie mają problem z wyprowadzeniem ataku.

8. min. Chelsea przeważa, a gospodarze popełniają błędy. Przed momentem stracili piłkę wyprowadzając atak. Na prawym skrzydle bardzo aktywny jest Torres.

6. min. Dośrodkowanie Torresa do Ramiresa, ale ten drugi nie opanował piłki na prawej stronie pola karnego.

4. min. Groźnie Benfica. Aimar dośrodkował z rzutu wolnego. Piłka spadła na nogę Bruno Cesara, kory nie zorientował się, że stanął przed doskonałą okazją do strzelenia gola. Lekkie uderzenie przeleciało obok słupka.

2. min. Chelsea zaczęła bardzo agresywnie. Goście atakują rywali już na ich połowie.

1. min. Już grają.

20:40 Chelsea i Benfica spotykają się po raz pierwszy, ale Ramires i David Luiz dobrze znają rywali. Z Benfiką zdobywali dwa lata temu mistrzostwo Portugalii.

20:37 Chelsea nie wygrała jeszcze wyjazdowego meczu w tej edycji Ligi Mistrzów. Ma na koncie dwa remisy i dwie porażki.

20:31 Skład Chelsea jest dość zaskakujący. Lampard i Drogba na ławce. Ivanovicia w ogóle nie ma w składzie.

20:20 Mecz rozpocznie się o 20.45.