Czy polscy koszykarze awansują do finałów mistrzostw Europy?
Tak
Nie

Wi�cej o wydarzeniu

Koszykówka. Pokonać Belgię ośmioma punktami

- Mam nadzieję, że każdy z nas weźmie ten mecz na poważnie, tak, jakby miał być ostatnim w życiu - mówi środkowy reprezentacji Polski Marcin Gortat przed spotkaniem w Antwerpii. Relacja na żywo w Sport.pl w czwartek od 20.30.

• 29 punktów i 10 zbiórek miał Marcin Gortat, 19 punktów dorzucił Łukasz Koszarek, a 18 miał Michał Ignerski.

• Polacy zwyciężają 87:73, z nawiązką odrobili straty z pierwszego meczu i mają awans na EuroBasket na wyciągnięcie ręki.

• 73:85

Ignerski w kontrze i już 12 punktów przewagi. A do końca 12 sekund!

• 71:81

Gortat trafia dwa wolne, a potem blokuje Belga pod koszem

• 69:79

Gortat znów punktuje po podaniu Koszarka

• 69:77

Koszarek do Gortat i znów osiem punktów przewagi Polaków. 1:30 do końca meczu.

• 69:75

Polacy mają problem w ataku, ale Belgowie też pudłują. W osiem minut tylko cztery punkty.

• Zamojski ma już cztery faule, ale Driesen pudłuje dwa rzuty wolne. Trzy minuty do końca.

• 67:75

Gortat świetnie półhakiem lewą ręką i jest osiem punktów przewagi! Do końca meczu niespełna cztery minuty.

• 67:73

Ignerski nie trafia z dystansu, ale jest zbiórka w ataku. Polacy bronią w czwartej kwarcie naprawdę dobrze, ale muszą uważać na faule. Ignerski ma już cztery, Gortat ma trzy.

• 67:73

Zamojski odważnie wszedł pod kosz, nie trafił, ale dobija Gortat!

• 67:71

Zamojski za trzy! Polacy zaczęli trzecią kwartę od trzech celnych rzutów dystansu. Na ławce siada Berisha, który ma już cztery faule.

• 67:68

Zamojski niechlujnie podaje z autu i Belgowie zdobywają punkty z kontry.

• 68:65

Ignerski za trzy i jest prowadzenie!

• 65:65

Koszarek zaczyna czwartą kwartę od trójki! Remis! To jego trzeci celny rzut z dystansu.

• 65:62

Po trzech kwartach bez zmian. Belgowie mają trzy punkty więcej.

• 63:62

Koszarek trafia za trzy i już tylko punkt straty.

• 63:59

Gortat trafia, ale po chwili odpowiada Beghin. W kolejnej akcji Belg złapał jednak swój czwarty faul. A Gortat trafił dwa rzuty wolne.

• 61:55

Beghin trafia spod kosza mimo asysty trzech Polaków. Belgowie mają sześć punktów przewagi.

• 58:55

Gortat rzucił osiem punktów w sześć minut trzeciej kwarty. Belgowie nie mają na niego sposobu, ale na razie grają dobrze w ataku i utrzymują przewagę.