07.02.2017, godzina 20:45

Bayern Monachium

1 0

• Robert Lewandowski nie miał dzisiaj łatwego zadania. Obrońcy Wolfsburga ostro traktowali polskiego napastnika. Mecz do zapomnienia zarówno dla kapitana reprezentacji Polski, jak i dla Jakuba Błaszczykowskiego, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

• Koniec meczu! Bayern Monachium melduje się w ćwierćfinale Pucharu Niemiec, ale o stylu drużyna Carlo Ancelottiego musi jak najszybciej zapomnieć.

• 90. min. + 2

Brzydki faul Rodrigueza na Lewandowskim i jest zasłużona kara.

• 88. min.

Drużyna Ancelottiego cofnęła się do defensywy i broni jednobramkowego prowadzenia.

• 85. min.

Bayern stracił koncentrację w końcówce. Kolejna szansa gości i znów doskonała interwencja Neuera.

• PILNE

81. min.

Manuel Neuer ratuje Bayern Monachium! Yunus Malli stanął oko w oko z niemieckim bramkarzem i nie potrafił go pokonać!

• 77. min.

A Wolfsburg dalej bez celnego strzału... Niecelne już były. Dwa.

• 74. min.

Carlo Ancelotti dokonał pierwszej zmiany. Joshua Kimmich za Xabiego Alonso.

• 72. min.

Żółta kartka dla Arjena Robbena za podcięcie przeciwnika.

• 70. min.

Lewandowski niespodziewanie stanął przed szansą na gola po rzucie rożnym! Polak zamykał akcję i z trudnej pozycji nie trafił w bramkę.

• 65. min.

Indywidualna akcja Costy. Brazylijczyk zdecydował się na samotny rajd, ale tuż przed polem karnym piłkę odebrał mu Knoche.

• 57. min.

Wolfsburg nie oddał jeszcze ani jednego strzału na bramkę Bayernu. Manuel Neuer jest w zasadzie zbędny.

• PILNE

52. min.

Doskonała szansa Bayernu! Kolejne dośrodkowanie Costy z lewego skrzydła, jednak Thiago w prostej sytuacji przestrzelił

• 48. min.

Thiago Alcantara chyba próbował strzelać, ale pewności nie ma, bo mogło to być również dośrodkowanie. W każdym razie Hiszpan zepsuł rzut wolny na połowie Wolfsburga.

Czas na drugą połowę!

• Przewaga Bayernu nie podlega żadnej dyskusji, ale gdyby nie rykoszet, w Monachium cały czas byłoby 0:0. Liczmy na więcej sytuacji podbramkowych w drugiej połowie!

• 45. min.

I koniec pierwszej połowy!

• 44. min.

Douglas Costa dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, a piłka minęła wszystkich zawodników i wyszła poza boisko.

• 41. min.

No, w końcu Lewandowski miał okazje na oddanie strzału. Polak dobrze uwolnił się od obrońcy przed polem karnym, ale trafił prosto w nogi piłkarza VfL.

• 38. min.

Tempo pierwszej połowy nie zachwyca. Podania do tyłu, do boku i do najbliższego. Brakuje przyspieszenia akcji.