Bari

0 3

Wi�cej o wydarzeniu

Serie A. Chivu przeprasza za to, że uderzył Rossiego

Obrońca Interu Mediolan Cristian Chivu przeprasza za swoje chamskie zachowanie w meczu z Bari. Rumuński zawodnik uderzył w twarz Marco Rossiego i teraz czeka na wyrok włoskiej federacji, która z pewnością nałoży na niego dyskwalifikację. - Wiem, że straciłem godność i chciałbym ją odzyskać - powiedział skruszony piłkarz.

Odśwież
42
Inter wygrał wysoko, choć przez większą cześć spotkania zanosiło się, że z ostatnim w tabeli Bari zremisuje bezbramkowo. Inter zaczął ospale i bez koncepcji, a kiedy się obudził, nie mógł sforsować dobrze grającej obrony Bari z Kamilem Glikiem. Polak zagrał dobre spotkanie, nie dając pograć słynnemu Samuelowi Eto'o.

Pierwsza bramka padła dopiero w 70, minucie. Po zagraniu Eto'o gola strzelił wypożycony przed paroma dniami z Genui Marokańczyk Houssine Kharja. Po zdobyciu gola Inter się cofnął, za co mógł zostać skarcony, ale Alessandro Gazzi w dogodnej sytuacji strzelił wprost w Julio Cesara.

Kolejne dwa gole zawodnicy Interu zdobyli w doliczonym czasie gry. Glika już wtedy na boisku nie było, Polak opuścił je w 90 minucie. Ze swojego występu obchodzący 23 urodziny Polak może być zadowolony.

Kara dla Chivu?

Najgłośniej po meczu będzie się mówiło o sytuacji z 60 minuty, kiedy to Cristian Chiwu uderzył bez piłki zawodnika gospodarzy Marco Rossiego. Powtórki pokazały wyraźnie, że Rumun z premedytacją przymierzył pięścią obrońcy Bari stojąc za jego plecami. Sytuacji nie dostrzegł sędzia, dlatego Chivu nie wyleciał z boiska. Grozi mu jednak kara od włoskiej federacji.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +5 Goooollll!!! 3:0 I jeszcze Sneijder, który wykończył piękną akcję kolegów. Po wrzutce z prawej strony Kharja odegrał klatką piersiową i Holender wpakował piłkę do bramki.

90. min. +3 Gooolll!!! 2:0 dla Interu! Giampaolo Pazzini wykończa kontrę Interu.

90. min. +1 Rivas wchodzi za Glika.

90. min. Sędzia Andrea Romeo doliczył jeszcze pięć minut.

88. min. Cambiasso wchodzi za Eto'o. Reprezentant Kamerunu dostał żółtą kartkę za zbyt wolne opuszczanie placu gry.

86. min. Gazzi mógł wyrównać, ale z kilku metrów uderzył wprost w Julio Cesara.

83. min. Ładny techniczny strzał Maicona, ale bramkarz Bari na posterunku.

79. min. Inter zadowolony z prowadzenia cofnął się, ale Bari nie potrafi z tego skorzystać. Emocje po woli ulatują z tego spotkania.

73. min. Materazzi ogląda żółtą kartkę.

70. min. Gooooool!!!! 1:0 dla Interu! Eto'o z lewej strony pola karnego świetnie zagrał do wbiegającego Houssine Kharjy, który ładnym strzałem umieszcza piłkę w siatce.

69. min. Erik Huseklepp wszedł w miejsce Gergely'ego Rudolfa.

65. min. Trwa szturm Interu. Sneijder uderzył z pierwszej piłki, ale bardzo niecelnie.

61. min. Pierwsza zmiana. W Interze Wesley Sneijder zastąpił Diego Milito.

60. min. Zaostrzyła się gra, ale najważniejszej sytuacji sędzia nie dostrzegł: Rumun Cristian Chivu uderzył pięścią w twarz obrońcę Bari Marco Rossiego. Wszystko działo się poza akcją, i Chivu należała się czerwona kartka, ale sędzia nie zauważył tego faulu. Po zamieszaniu na boisku i protestach zawodników Bari mecz toczy się dalej.

55. min. Parisi uderza sprzed pola karnego, ale Julio Cesat nie ma z tym strzałem problemów.

53. min. Masiello leży na boisku. Ucierpiał w pojedynku z Eto'o.

50. min. Maicon zmarnował dobrze zapowiadającą się akcje pomagając sobie ręką.

47. min. Milito ładnie rozegrał piłkę z Eto'o w polu karnym, ale decydujące zagranie było niecelne.

46. min. Zaczęła się druga połowa.

Pierwsza połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy. Na razie mamy niespodziankę - Inter nie może pokonać bramkarza ostatniego zespołu w tabeli!

43. min. Glik otrzymał żółtą kartkę.

41. min. Bardzo dobra postawa Glika. Polak nie popełnia błędów kryjąc samego Samuela Eto'o!

39. min. Po rzucie rożnym Thiago Motta uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

37. min. Dynamiczna piłka wrzucona w pole karne Interu, ale Bentivoglio nie zdołał oddać strzału.

35. min. Dużo gry w środku pola, brak choćby jednego uderzenia w ostatnich dziesięciu minutach.

30. min. Inter przejął inicjatywę, ale wciąż nie stwarza sobie dogodnych sytuacji bramkowych.

25. min. Kamil Glik ratuje Bari! Polak wślizgiem wybił piłkę poza końcową linię boiska. gdyby nie on, Eto'o znalazł by się w sytuacji sam na sam.

23. min. Simone Bentivoglio wbiegał w pole karne Interu, i widząc Ranocchię wykonującego wślizg padł, próbując wymusić karnego i czerwoną kartkę dla rywala. Sędzia nie dał się nabrać i ukarał gracza Bari żółtą kartką.

22. min. I znów Maicon! Brazylijczyk znalazł się z piłką z prawej strony pola karnego, wbiegł między obrońców i uderzył mocniej niż poprzednio ale tym razem niecelnie - piłka minęła lewy słupek bramki.

21. min. Almiron próbował strzału z ponad 30 metrów, ale piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką Interu.

19. min. Maicon uderzył kąśliwie sprzed pola karnego, ale bramkarz Bari pewnie chwycił piłkę.

15. min. Na razie ostatnie w tabeli Bari wcale nie zamierza murować własnej bramki! Inter gra bez wizji i niedokładnie.

10. min. Ależ uderzenie, ależ obrona! Almiron huknął z rzutu wolnego, piłka szła prosto w lewy górny róg bramki strzeżonej przez Julio Cesara, ale bramkarz Interu wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny.

9. min. Andrea Ranocchia obejrzał w pełni zasłużoną kartkę za brzydki faul powstrzymujący dobrze zapowiadającą się akcję Bari.

4. min. Pierwszą sytuację miał Maicon, ale obrońcy w porę wyjaśnili sytuację.

1. min. Rozpoczęła się pierwsza połowa spotkania.

Przed meczem:

Inter jest piąty w tabeli, ale jeśli zdobędzie trzy punkty w meczu z Bari to wyprzedzi Romę i Lazio i awansuje na trzecią lokatę.

W pierwszym składzie Bari wybiegnie Polski środkowy obrońca Kamil Glik.