FC Barcelona

0 1

Wi�cej o wydarzeniu

Liga Mistrzów. Guardiola boi się Szachtara

Trener Barcelony Pep Guardiola przed meczem z Szachtarem ostrzega kibiców i opowiada o swoim lęku przed drużyną z Doniecka. - Nie mam dobrych przeczuć. Pierwszy raz od dawna nie podoba mi się to, co widzę - mówi przed meczem Hiszpan. Relacja z meczu od 20.45 w Sport.pl

Odśwież
37
Zobacz środowe bramki z Ligi Mistrzów na Zczuba tv ?

Barcelona od samego początku spotkania dominowała na Camp Nou. W 3. minucie technicznym strzałem z niewielkiej odległości Pyatowa pokonał Iniesta. Nie minęło pół godziny, kiedy wydawało się,że drużyna gości nabiera "wiatru w żagle", a ukraiński golkiper wyciągał piłkę z siatki po raz drugi.

Tym razem Iniesta asystował. Hiszpan posłał doskonałe podanie do Daniego Alvesa. Brazylijczyk wyprzedził obrońców, dopadł do piłki przed bramkarzem gości i zdobył drugą bramkę dla gospodarzy.

Do przerwy Barcelona prowadziła 2:0.

W drugiej części spotkania trzy bramki(jedna dla Szachtara) padły w odstępie 7 minut. Najpierw z gola cieszył się Pique. Później Rakitsky wykorzystał podanie z rzutu wolnego Srny i kolanem pokonał Valdesa. Barca odpowiedziała w niespełna minutę. Messi ograł obrońców, wystawił piłkę Keithcie, a ten niepilnowany spokojnie przymierzył i trafił w okienko bramki Pytatowa.

W 82 minucie Luiz Adriano bliski był zdobycia bramki dla Szachtara, jednak piłka po jego uderzeniu z ostrego kąta odbiła się od słupka i wpadła w ręce Valdesa. Egzekucji na Ukraińcach dopełnił Xavi. Hiszpan po podaniu Alvesa, zupełnie niepilnowany, z pierwszej piłki posłał futbolówkę do bramki.

Rewanż w Doniecku 12 kwietnia, ale już dziś można być pewnym na 99 %, że Barcelona nie odda awansu. Ukraińcy musieliby wygrać 4:0, żeby odebrać zwycięstwo w dwumeczu Katalończykom.

W 1/2 finału Ligi Mistrzów, jeśli Real Madryt nie przegra z Tottenhamem (4:0 dla Królewskich w pierwszym spotkaniu 1/4 finału LM), to podopieczni Jose Mourinho zmierzą się z Barceloną.

90. min. +2 Craig Thomson kończy spotkanie. Barcelona praktycznie rzecz biorąc awansowała już do półfinału Ligi Mistrzów. Szachtar, aby awansować musiałby wygrać 4:0 u siebie.

89. min. Iniesta żegnany brawami przez kibiców zgromadzonych na Camp Nou. Wchodzi Afellay.

86. min. 5:1!!!!!! Alves po serii zwodów w polu karnym podaje do Xaviego, a ten pozostawiony sam sobie przez obrońców Szachtara, wbija piłkę do bramki. Co za mecz!!!

82. min. Cóż za końcówka! Najpierw Luiz Adriano zamyka akcję Szachataru i z kąta ostrego próbuje pokonać Valdesa, piłka jednak odbija się od słupka. Chwilę później Barcelona przeprowadza kontratak. Alves do Adriano, a ten do Messiego. Argentyńczyk pakuje piłkę do siatki, ale z pozycji spalonej. Gola nie ma

80. min. Szczęścia spróbował Iniesta. Po podaniu od Pedro strzałem z linii pola karnego próbował pokonać Pyatowa. Piłka uderzona mocno, ale niecelnie.

79. min. Strzał Alvesa z daleka, ale niecelnie.

77. min. Kolejna zmiana, tym razem w Barcelonie. Schodzi Adriano, wchodzi Maxwell.

75. min. Wilian opuszcza plac gry, zastąpi go Alex Teixeira.

72. min. Messi znowu tańczy z piłką, po raz kolejny faulowany w okolicach pola karnego rywala. Rzut wolny z 22 metrów wykonuje Dani Alves. Wysoko, wysoko nad bramką.

70. min. Z boiska schodzi Jadson. Fernandinho zastąpi swojego rodaka. W Barcelonie schodzi Villa, wchodzi Pedro.

67. min. Donieck w ataku pozycyjnym, długa wymiana piłki. I Douglas Costa zdobywa rzut rożny. Nic z tego, na posterunku obrońcy Barcelony.

60. min. I cóż z tego kiedy Barcelona odpowiada w przeciągu minuty!!!! Messi podaje do niepilnowanego Keithy, a ten spokojnie przymierza się do strzału z pierwszej piłki i z umieszcza futbolówkę w lewym okienku bramki Pyatowa!!!!

59. min. Bramka dla Szachtara!!!! Rakitsky po dośrodkowaniu Srny kolanem umieszcza piłkę w bramce!!!!

53. min. Pique pokonuje Pyatowa!!!! Trzeci gol dla Barcy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, obrońca Katalończyków cofa się w stronę końcowej linii pola karnego, podczas gdy obrońcy stłoczeni są pod bramką. Hiszpan uderza z pierwszej piłki i pakuje futbolówkę do bramki przeciwników!

51. min. Żółta kartka dla Rakitskiego za faul na Danielu Alvesu. Brazylijczyk mija dwóch obrońców i pada trącony przez obrońcę Szachtaru tuż przed polem karny. Xavi uderza ze stałego fragmentu gry piłkę, która omija mur, trafia jednak wprost w Pyatowa.

48. min. Dośrodkowanie w pole karne Barcelony, jednak problemy z opanowaniem piłki ma Luiz Adriano. Nie mijają pełne 2 minuty, a Messi strzałem z dystansu próbuje pokona Pyatowa. Golkiper Szachtaru jednak bezbłędnie.

46. min. Zaczęli drugą połowę. Czy Szachtar zdoła podnieść się z kolan? Zobaczymy!

Koniec I połowy

45. min. Ostre, ale skuteczne wejście Rakitskiego. A było bardzo groźnie. Na murawie leży Villa. Arbiter nie dopatrzył się jednak faulu. Gramy dalej.

40. min. Szachtar bardzo by chciał przedrzeć się na drugą połowę, ale starania przynoszą opłakany skutek. Barcelona kontroluje sytuację, gra piłką. Brazylijski kwartet bezradny.

32. min. Drugi gol dla Barcelony!!!! Perfekcyjne podanie Iniesty. Futbolówka lobem omija linię defensywną gości i ląduje na 11 metrze. Alves mija obrońców, dobiega do piłki szybciej niż wychodzący z bramki Pyatow i posyła piłkę do bramki. Przepiękna akcja.

30. min. Dośrodkowanie Daniego Alvesa wprost na głowę Villi. Hiszpan jednak musi bardziej się postarać, żeby zaskoczyć Pyatowa.

26. min. Znowu akcja Bacelony. Najpierw dośrodkowanie Alvesa, centymetry dzieliły Messiego od strzału głową. Chwilę później strzał z dystansu Davida Villi.

24. min. Rzut rożny Barcelony, Xavi dośrodkowuje. W pole karne wpada Pique, ale źle ją przyjmuje, gdyby się nie pomylił, tylko cud mógłby uratować Szachtar od straty drugiej bramki.

22. min. Faul Mascherano. Argentyńczyk próbuje przyjąć piłkę głową i wpada na Jadsona. Obaj panowie mają sobie coś do powiedzenia, dyskutujących musi rozdzielić arbiter.

18. min. Messi przechwytuje piłkę po złym podaniu obrońcy Szachtara, i próbuje przelobować bramkarza gości. Czujny Pyatow nie daje się jednak zaskoczyć Argentyńczykowi.

16. min. Messi faulowany cztery metry od pola karnego rywali. Niebezpieczny rzut wolny. Stały fragment gry wykonuje Argentyńczyk. Potężne uderzenie, ale niecelne.

13. min. Cóż za sytuacja Luiz Adriano!!! Świetne podanie Douglasa Costy między dwóch obrońców. Brazylijczyk mija Busquetsa, z bramki wychodzi Valdes, napastnik gości chybi.

9. min. Barcelona w natarciu, długo utrzymuje się przy piłce, czeka na chwilę nieuwagi piłkarzy Szachtara.

7. min. Na spalonym Willian. Wcześniej po szarży lewą stroną próbował pokonać Valdesa. Potężny strzał Brazylijczyka golkiper Barcelony skierował jednak poza światło bramki.

2. min. Bramka dla Barcelony!!!! Iniesta zdobywa gola dającego prowadzenie. Obrońca Szachtara myli się okropnie. Podaje piłkę do Hiszpana, a ten bez problemu pokonuje z bliskiej odległości Pyatowa

1. min. Nie minęło 10 sekund, a Szachtar już natarł na bramkę Valdesa. Bez mniejszych problemów Ukraińcy przedarli się w pole karne gospodarzy. Piłka trafiła do Mkhitarjana. Ten padł w polu karnym, ale nie było faulu.

1. min. Zaczęli!!!

Na Camp Nou zabrzmiał hymn Ligi Mistrzów. Przywitali się również kapitanowie obu drużyn, wymienili między sobą okolicznościowe proporce.

Spotkanie poprowadzi sędzia Craig Thomson. W Barcelonie panują doskonałe warunki atmosferyczne do gry. Temperatura powietrza wynosi 20 stopni Celsjusza, niebo jest bezchmurne.

Przed meczem: Trener Guardiola powiedział: - Pierwszy raz od dawna nie podoba mi się to, co widzę. Wcześniej wygrywaliśmy z wielkim zapasem, dziś wyniki oscylują w okolicach 1:0. To jakiś znak.

Natomiast o przeciwnikach wypowiada się z respektem:- Uwierzcie mi, że oni są superdrużyną i zasługują na szacunek. Mają jednego z najlepszych skrzydłowych świata. Ich szkoleniowiec trenował wtedy, gdy ja jeszcze grałem w piłę. W dużo korzystniejszej sytuacji przed meczem jest Szachtar, który może sprawić wyłącznie miłą niespodziankę. -Liczę w środę na dobry rezultat, który pozwoli nam spokojnie myśleć o rewanżu - tak przed spotkaniem wypowiadał się kapitan ukraińskiej drużyny, Dario Srna.

Emocje tonuje również trener Szachtara: - Rywale to doskonały zespół, mający świetnych, bardzo szybkich napastników. Ale nasi Brazylijczycy wcale nie ustępują im umiejętnościami. Zapowiada się ciekawe widowisko, liczę na dobrą grę i dobry wynik. Niespodzianka jest możliwa.