Oceniono 5 razy 1

5:2 dla manchesteru

Wi�cej o wydarzeniu

Athletic Bilbao - Manchester United. Zderzenie planet

Na całą drużynę wydali tyle, ile w Manchesterze United nie wystarcza na pojedynczego piłkarza. A jednak tydzień temu wygrali 3:2. I przed dzisiejszym rewanżem o ćwierćfinał Ligi Europejskiej są faworytami. Transmisja z Bilbao o godz. 19 w Polsacie Sport, relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl

Odśwież
36
W czwartek Baskowie zaczęli od mocnego uderzenia. Bramkę w 23. minucie zdobył Fernando Llorente, który dostał genialne 50 metrowe podanie od Amorebiety i huknął z wolej w długi róg bramki Davida de Gei. Po przerwie gospodarze podwyższyli na 2:0 po trafieniu De Marcosa.

Jedyną bramkę dla United zdobył Wayne Rooney, który 10 minut przed końcem meczu popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego. Iraizoz piłki lecącej tuż pod poprzeczkę sięgnąć nie miał szans.

Manchester United w kiepskim stylu pożegnał się z europejskimi pucharami. W dwumeczu z Athletikiem Bilbao 'Czerwnoe Diabły' były drużyną słabszą, grającą nieskutecznie i nieefektownie. Dla zespołu z Kraju Basków to pierwszy ćwierćfinał europejskich pucharów od 1977 roku.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu. Athletic wygrał 2:1 i awansował do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

90. min. Sędzia doliczył trzy minuty.

88. min. Gospodarze walczą do samego końca jakby to oni przegrywali 1:2. Manchester zepchnięty do defensywy.

84. min. Kolejna fantastyczna sytuacja zmarnowana przez de Marcosa. Tym razem strzelał z siedmiu metrów. Znów obok bramki.

80. min. 2:1!!! Wayne Rooney! Fenomenalne uderzenie napastnika Manchesteru United zza pola karnego. Iraizoz wyciągnął się jak struna, ale piłki nie był w stanie sięgnąć.

78. min. Doskonałe prostopadłe podanie do Susaety, ale tym razem górą w polu karnym de Gea. Dobijać mógł jeszcze de Marcos, jednak nie trafił dobrze w piłkę.

74. min. Tym razem Toquero bliski pokonania de Gei. Jego strzał głową minimalnie niecelny.

72. min. Była szansa na trzecią bramkę dla gospodarzy. Doskonałe podanie na 11 metr dostał Susaeta, ale uderzył ponad poprzeczką.

65. min. 2:0!!! De Marcos!!! Dośrodkowanie z prawej strony do Toquero, ale ten nie sięgnął piłki. Ta ląduje pod nogami de Marcosa, który z całej siły pakuję ją do siatki United.

60. min. Żółta kartka dla Rafaela.

56. min. Kontra Wayne'a Rooney'a powstrzymana. Man Utd. zepchnięty do defensywy, rzadko ma szansę do kontrataków. Jeśli już, to gospodarze dobrze się bronią.

53. min. Ależ akcja Iraoli. Przedryblował Evansa, Ferdinanda i Carricka, ale z bliska strzelił obok bramki.

48. min. Athletic mimo prowadzenia 1:0 i zaliczki z pierwszego meczu nadal nie ustają w atakach. Przed chwilą Man Utd przed utratą bramki ratuje Rio Ferdinand.

46. min. Czas na drugą połowę, gramy!

Wyniki pozostałych meczów 1/8 finału LE:

PSV - Valencia 0:0

Hannover - Standard Liege 2:0: Abdellaoue (4.), Kanu (21., samob.)

Udinese - AZ 2:1: Di Natale (3., 15.) - Falkenburg (15.)

Koniec pierwszej połowy. Athletic Bilbao prowadzi 1:0 po bramce Fernando Llorente

45. min. Sędzia doliczył minutę.

44. min. Kontra Manchesteru. Rooney zagrywa prostopadłą piłkę, Giggs przepuszcza miedzy nogami, w pole karne wbiega Ashley Young, ale obrońcy w ostatniej chwili wybijają piłkę na rzut rożny.

39. min. Zmiana w Athletiku. Schodzi strzelec bramki Fernando Llorente, w jego miejsce Gaizka Toquero.

35. min. Dośrodkowanie Giggsa na rzut rożny wybijają obrońcy Athletiku. Walijczyk wybijał rzut rożny, ale wprost w ręce Iraizoza.

33. min. Muniain doskonale na wole pole do de Marcosa, ale ten nie był w stanie dośrodkować.

27. min. Świetna szansa dla Manchesteru. Dośrodkowanie wprost na głowę Giggsa, ale strzał wybił na rzut rożny Aurtenexte.

23. min. Gol! Llorente strzela na 1:0! Fantastyczne ponad 50-metrowe podanie Amorebieta do Llorente, który uderzył w pełnym biegu z powietrza zza pola karnego. De Gea nie miał szans.

20. min. Carrick starał się prostopadłym podaniem dograć do Giggsa, ale piłkę przechwycili obrońcy.

14. min. Świetne podanie Llorente do Muniaina, który z 15 metrów trafił w słupek. Piłka odbiła się wprost pod nogi de Marcosa, ale ten nie trafił do pustej bramki.

11. min. Na razie UNited ma problemy z agresywnym pressingiem piłkarzy gospodarzy. Strzelał de Marcos, znów niecelnie.

7. min. Strzelał de Mercos, ale jego uderzenie przyblokował obrońca i David de Gea z łatwością łapie piłkę.

3. min.
Udinese - AZ 1:0. Gol di Natale z rzutu karnego. AZ od drugiej minuty gra w '10' po czerwonej kartce dla Viergevera

3. min. Rzut wolny dla Athletic, ale Susaeta nie trafił z 25 metrów.

1. min. Gramy!

Przed meczem:

Na całą drużynę wydali tyle, ile w Manchesterze United nie wystarcza na pojedynczego piłkarza. A jednak tydzień temu wygrali 3:2. I przed dzisiejszym rewanżem o ćwierćfinał Ligi Europejskiej są faworytami - pisze z Bilbao Rafał Stec.