Emirates Stadium

Manchester United

Wi�cej o wydarzeniu

Premier League. Ferguson obwinia sędziego za przegraną z Arsenalem

Trener Manchesteru United Alex Ferguson po porażce na Emirates Stadium z Arsenalem Londyn nie krył złości z decyzji sędziego. - To był zbyt ważny mecz na popełnianie takich błędów. Rękę Vidica ciężko było zauważyć, ale Clichy dobrze wie, że faulował w polu karnym. To stwarza szansę dla Chelsea - powiedział menedżer MU.

Odśwież
65
Zwycięstwo Arsenalu i interwencja Szczęsnego na ZCzuba.tv

Po przegranej piłkarze Fergusona skomplikowali sobie sytuacje w tabeli. Druga Chelsea traci do Czerwonych Diabłów już tylko 3 punkty, co więcej za tydzień pojawi się na Old Trafford z zamiarem zwycięstwa. Arsenal od Czerwonych Diabłów dzieli 6 punktów.

Pierwsza połowa na Emirates Stadium stała pod znakiem ataków gospodarzy. Raz po raz pod bramką Van Der Sara meldowali się Van Persie, Wilshere czy Walcott, brakowało jednak ostatniego podania lub skuteczności. Tuż przed końcem połówki Vidic zagrał piłkę ręką w polu karnym. Sędzia nie podyktował ewidentnej jedenastki. Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy - ograniczał się do wyłapywania łatwych dośrodkowań i strzałów.

Po przerwie zapał Arsenalu nie ostygł, co w 56. minucie przerodziło się bramkę. W pole karne wpadł Van Persie i gdy wydawało się, że nic już z akcji nie wyjdzie, dostrzegł lepiej ustawionego Ramseya, który precyzyjnym strzałem w długi róg ucieszył kibiców. Jak się okazało, było to trafienie na wagę 3 punktów.

Manchester próbował, ale na przeszkodzie stały niedokładności lub świetna forma Szczęsnego. Polski bramkarz obronił techniczny strzał Rooneya z rzutu wolnego, w końcówce meczu nie dał pokonać z bliskiej odległości Berbatowowi. Nie zawiódł ani razu, bardzo pewnie kierował linią obrony i wyłapywał dośrodkowania.

Ferguson przeprowadził ofensywne zmiany, ale na nic się one zdały. Kanonierzy wracają do gry, choć zdobyć mistrzostwo z 6 punktami starty na 3 kolejki przed końcem będzie bardzo trudno.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +4 Nani trafia w mur, a sędzia odgwizduje koniec meczu!

90. min. +4 Ostatnia szansa MU. Rzut wolny z 35 metrów.

90. min. +3 Park dośrodkował na bliższy słupek, Szczęsny nie miał problemów ze złapaniem piłki.

90. min. +2 Miękka wrzutka w pole karne, ale Valencia nie był w stanie dojść do piłki. Cenne sekundy dla Arsenalu.

90. min. Indywidualna akcja Valencii, ale jego dośrodkowanie pewnie wyłapuje Szczęsny. Sędzia dolicza 4 minuty.

88. min. Clichy fauluje Owena w polu karnym! Sędzia nie wskazuje jednak na jedenasty metr boiska. W błędnych decyzjach mamy remis 1:1.

85. min. Owen wchodzi za Carricka. Ultraofensywne ustawienie MU.

84. min. Van Der Sar pewnie łapie strzał Van Persiego.

83. min. Fabio fauluje na 25 metrze. Będzie szansa na strzał.

82. min. Szybka kontra gospodarzy, ale najpierw Wilshere został zablokowany, za chwilę niedokładnie podawał Van Persie.

78. min. Gra momentalnie przenosi się pod pole karne Van Der Sara. Walcott próbował zaskoczyć Holendra z ostrego kąta. Trafia jednak w boczną siatkę.

77. min. Berbatow w polu karnym zdołał oddać bardzo groźny strzał, ale Szczęsny nie dał się zaskoczyć. Kolejna świetna interwencja Polaka.

76. min. Groźna kontra gości, Berbatow zagrywa na wolną pozycję do Evry, ale ten nie był w stanie dokładnie dograć do Rooneya.

75. min. Rooney nad murem, ale Szczęsny z łatwością łapie piłkę.

75. min. Ramsey zagrywa piłkę ręką na 17. metrze... Będzie groźnie.

74. min. Berbatow zmienia Hernandeza. Ferguson nie chce przegrać.

71. min. Clichy miękko dośrodkował w pole karne, ale obrońcy MU wygrywają większość pojedynków bramkowych. Z drugiej strony defensywa Kanonierów również spisuje się bez zarzutu.

66. min. Evra domaga się rzutu karnego. Sędzia jest nieugięty.

65. min. Zaostrza się gra na Emirates Stadium. Przed chwilą kontrowersyjną żółtą kartę dostał Sagna. Teraz obrońca Arsenalu został sfaulowany przez Parka. Koreańczyka sędzia również nie oszczędził.

63. min. Fatalne podanie Van Persiego, który był pod polem karnym, a oddał piłkę Van Der Sarowi.

60. min. Groźnie pod bramką Szczęsnego. Vidic tylko musnął piłkę po rzucie rożnym, a ta opuściła boisko.

56. min. Arsenal prowadzi 1:0! Wydawało się, że Van Persie zwolnił akcję na prawym skrzydle i nic z niej nie wyjdzie... Holender jednak w ostatniej chwili dostrzegł Ramseya, który strzałem w długi róg odpłaca się za zaufanie Wengera.

55. min. Anderson schodzi boiska, melduje się na nim Valencia. Ferguson wzmacnia siłę ognia.

55. min. Tym razem rzut wolny wykonywał Nani. Piłka po koźle mija bramkę Szczęsnego.

53. min. Ależ blisko był Hernandez! Evra ostro dośrodkował w kierunku Meksykanina, ale ten nie zdołał przeciąć piłki. Ma ją Szczęsny.

52. min. Sagna zszedł do środka i zdecydował się na strzał lewą nogą w kierunku dalszego słupka. 2 metry obok bramki.

51. min. Manchester coraz częściej w pobliżu pola karnego Szczęsnego. Niedokładne dośrodkowanie Evry, Sagna nie dotyka piłki i od bramki rozpocznie polski bramkarz.

49. min. Pierwsza kapitalna interwencja Wojciecha Szczęsnego! Polak paruje do boku precyzyjny strzał Rooneya, Manchester miał jeszcze szansę na dobitkę, ale piłka trafia w boczną siatkę.

48. min. Rzut wolny dla MU z 30 metrów. Do strzału przygotowuje się Wayne Rooney.

47. min. Arsenal już w natarciu. Podanie Walcotta z prawego narożnika pola karnego zostało zablokowane.

46. min. Gwizdek sędziego rozpoczyna drugą połówkę. Przy piłce Manchester.

Piłkarze są już na boisku. Za chwilę początek drugiej połowy.

Pierwsza połowa:

45. min. +2 Koniec pierwszej połowy. Za nami bardzo ciekawe 45 minut, w których przeważał Arsenal. Było dużo walki, ciekawych akcji, ale zabrakło strzałów i interwencji bramkarzy. Arsenal powinien mieć rzut karny, ale w 32. minucie sędzia nie zauważył, że Vidic dotknął piłkę ręką w polu karnym.

45. min. +1 I po raz kolejny sędzia przeszkodził Arsenalowi w rozegraniu akcji. To już trzecia taka sytuacja w dzisiejszym meczu.

44. min. Kontratak Arsenalu zatrzymany przez... sędziego. Arbiter nie zdążył uskoczyć i dostał lecącą piłką.

44. min. Zamieszanie pod bramką Szczęsnego i strzał Andersona - Szczęsny pewnie wyłapał piłkę.

42. min. Manchester trochę się obudził w końcówce - szczególnie Rooney. Tym razem dośrodkowanie Anglika trochę za mocne.

40. min. Rooney dostał żółtą kartkę - za faul i kopnięcie piłki w stronę leżącego rywala.

39. min. Zablokowany strzał Rooneya i rzut rożny dla MU - wrzucał Nani, ale górą obrońcy Arsenalu.

37. min. Arsenal po raz kolejny gościł w polu karnym MU, ale znów próbował w stylu katalońskim wjechać z piłką do siatki, zamiast strzelać w dogodnej sytuacji.

35. min. Szczęsny wciąż bezrobotny...

32. min. Powinien być rzut karny dla Arsenalu! Świetne dośrodkowanie Walcotta, o piłkę walczyli Vidic i Van Persie i ten pierwszy zdjął Holendrowi futbolówkę z głowy ręką! Było to lekkie muśnięcie, ale ewidentne. Sędzia popełnił błąd nie dyktując jedenastki.

28. min. Blisko pół godziny za nami. Drugi kwadrans bardziej wyrównany, ale wciąż to Edwin van der Sar musi być bardziej uważny, bo to pod jego bramką częściej goszczą rywale.

25. min. Prym w drużynie Arsenalu wiodą Nasri, Wilshere i Walcott. Wiodą go jednak głównie w środku pola, brakuje im skutecznego ostatniego podania w pole karne rywali.

23. min. Ależ szybki mecz! Teraz znów przeważa Arsenal, ale musi uważać, akcja sprzed trzech minut pokazała, jak groźny jest Manchester, gdy zostawi mu się choć trochę miejsca.

20. min. I mogło być 1:0 dla Manchesteru! Nani świetnie do Fabio w pole karne, ten był tuż przed Szczęsnym, ale że kąt był nieprzyjemny, zdecydował się na podanie do Hernandeza. Obrońcy Arsenalu zdołali w ostatniej chwili zablokować piłkę.

19. min. Vidic faulował Wilshere'a na linii pola karnego? Sędzia uznał, że nie... powtórki nie rozwiewają wątpliwości.

18. min. Mimo ciągłego naporu Arsenalu, poza strzałem Wilshere'a na razie nie było poważnego zagrożenia bramki Manchesteru.

16. min. Bardzo dobry, szybki, choć dość jednostronny kwadrans gry za nami.

15. min. Indywidualna akcja Wilshere'a z lewej strony, podanie wzdłuż bramki, do którego o mały włos nie zdążył Walcott. Było groźnie.

14. min. Arsenal jakby szybszy, aktywniejszy, bardziej mu się chce.

12. min. Pierwsza interwencja Szczęsnego - spokojnie wyłapał zbyt mocne podanie do Parka.

11. min. Walcott przedzierał się środkiem pola, ograł dwóch rywali, ale zabrakło dobrego podania do wbiegającego w pole karne Ramseya.

10. min. Koronkowa akcja Arsenalu, Nasri tańczył z piłką na linii pola karnego, ale został wypchnięty z dogodnej pozycji przez dwóch obrońców.

8. min. Manchester nie potrafi wyjść z własnej połowy.

6. min. Wilshere i Robin van Persie zbyt długo zwlekali z rozegraniem piłki na szesnastym metrze i w końcu ten drugi musiał odegrać do skrzydła. Stamtąd poszło dośrodkowanie na głowę Holendra, który przestrzelił w trudnej sytuacji.

5. min. Wciąż przeważają gospodarze, Manchester na razie głęboko cofnięty.

3. min. Kapitalną sytuację zmarnował Arsenal! Dobre rozegranie na prawym skrzydle, płaska wrzutka w pole karne Manchesteru, tam powstało ogromne zamieszanie, które chciał zakończyć dalekim wybiciem piłki jeden z obrońców MU, ale trafił wprost w stojącego na trzynastym metrze Wilshere'a. Ten opanował piłkę, ale w doskonałej sytuacji przestrzelił o dobry metr.

2. min. Inicjatywę ma Arsenal, na razie to on dominuje w środku pola.

1. min. Rozpoczynamy "Bitwę o Anglię"!

Przed meczem:

Dzięki sobotniemu zwycięstwu nad Tottenhamem, Chelsea Londyn ma już tylko trzy punkty straty do prowadzącego w tabeli Manchesteru United. Co prawda "Czerwona Diabły" mają jeden mecz rozegrany mniej, ale dziś zmierzą się z podrażnionym Arsenalem, który w ostatnich tygodniach praktycznie stracił szanse na zdobycie w tym sezonie jakiegokolwiek trofeum. Gdyby jednak dziś ograł przyjezdnych, mógłby jeszcze walczyć o wicemistrzostwo kraju z Chelsea. Bo trudno wyobrazić sobie, by odrobił w czterech pozostałych kolejkach 9 punktów do Manchesteru.