(9)

Liczba oddanych głosów: 23

Wi�cej o wydarzeniu

Puchar Anglii. Fabiański bohaterem Arsenalu. Rywal sznurował mu buta

Łukasz Fabiański bohaterem Arsenalu. Londyńczycy wygrali 2:1 z Liverpoolem i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Anglii, a polski bramkarz popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. Pod koniec meczu miał miejsce charakterystyczny obrazek, gdy napastnik gości Daniel Sturridge zawiązał Polakowi but. Scenka ta zrobiła furorę wśród kibiców Arsenalu.

• KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec spotkania! Arsenal Londyn pokonuje Liverpool 2:1. Bramki dla Arsenalu zdobywali Oxlade-Chamberlain i Podolski, a dla Liverpoolu trafienie zaliczył Gerrard z rzutu karnego. Arsenal zagra w ćwierćfinale Pucharu Anglii, a jego rywalem będzie Everton.

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Gerrard, ale piłka wylądowała w rękach Fabiańskiego.

• 88. min.

Zmiana w składzie Arsenalu. Boisko opuszcza Sanogo, a w jego miejsce wchodzi Giroud.

• 86. min.

Zagotowało się w polu karnym Arsenalu. Po dośrodkowaniu Fabiański popełnił błąd i minął się z piłką, głową uderzył Agger, ale futbolówka po jego strzale zamiast wpaść do bramki opuściła boisko.

• 82. min.

Wrzucał Nacho Monreal, ale jego podanie nie znalazło adresata.

• 79. min.

Kolejna dobra interwencja Fabiańskiego. Polak tym razem złapał strzał Philippe Coutinho.

• 75. min.

Plac gry opuszcza Chamberlain, w jego miejsce wchodzi Gibbs.

• 72. min.

Cazorla nie wykorzystał prezentu jaki sprawił mu jeden z obrońców Liverpoolu i fatalnie przestrzelił w dogodnej sytuacji.

• 69. min.

Zmiana w składzie Arsenalu. Podolski schodzi z boiska, a w jego miejsce wbiega Cazorla.

• 68. min.

Fabiański dobrze ustawiony w bramce. Polak broni strzał Suareza.

• 65. min.

Suarez prosto w mur z rzutu wolnego.

• 62. min.

Fabiański ratuje Arsenal! Sturridge był w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem, ale Polak w ostatniej chwili wygarnął mu piłkę spod nóg!

• GOOOOOOL

60. min.

GOOOOOL! Gerrard pewnie zamienia "11" na bramkę.

• 58. min.

Karny dla Liverpoolu!

• 55. min.

Ozil bliski podwyższenia! Broni jednak szczęśliwie Jones.

• 54. min.

Suarez znów próbował zaskoczyć Fabiańskiego, ale piłka po jego strzale poszybowała nad bramką.

• 49. min.

OPIS BRAMKI: Zawodnicy Arsenalu odebrali piłkę w środku pola i przeprowadzili szybki kontratak. Piłkę na prawej stronie dostał Chamberlain, ograł obrońcę i dośrodkował w pole karne wprost do nabiegającego Podolskiego, który nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce.

• GOOOOOOL

48. min.

GOOOOOOL! 2:0 prowadzi Arsenal!

• 47. min.

Świetna interwencja Fabiańskiego! Suarez ograł obrońców Arsenalu, ale bramkarza nie zdołał już pokonać.