Chorwacja
(4)

Liczba oddanych głosów: 7

Liga Narodów. Anglia wygrała z Chorwacją

Na dwanaście minut przed końcem meczu Anglicy przegrywali z Chorwacją 0:1, ale ostatecznie udało im się wygrać, a w grupie wyprzedzili Hiszpanów i właśnie Chorwatów. Reprezentacja prowadzona przez Garetha Southgate`a awansowała do final four, a zespół Zlatko Dalicia spadł do drugiej dywizji.

Na dwanaście minut przed końcem meczu Anglicy przegrywali z Chorwacją 0:1, ale ostatecznie udało im się wygrać, a w grupie wyprzedzili Hiszpanów i właśnie Chorwatów.

Koniec

Faul Lovrena. Chorwat został ukarany żółtą kartką

• GOOOOOOL

86. min.

GOOOOOOOOOOOOL! Hary Kane wślizgiem wpakował piłkę do bramki! Anglia na prowadzeniu!

• GOOOOOOL

77. min.

Lingard! GOL! GOL! GOL! Anglia wyrównała

• 70. min.

Kolejny rzut rożny Chorwatów i kolejny rozegrany na krótko. I znowu większego zagrożenia nie przyniósł..

• 67. min.

Brozović został ukarany żółtą kartką

• 63. min.

Schodzi Barkley, wchodzi Alli

• 60. min.

Dlaczego to ważny mecz dla Polski?

Polska, by utrzymać rozstawienie w pierwszym koszyku na eliminacje Euro 2020, musi znaleźć się w czołowej "10" Ligi Narodów. Na pewno 12. (ostatnia) będzie Islandia. W tej chwili tabela wygląda następująco:

8. Anglia 3 mecze 4 pkt bramki 4:4

9. Chorwacja 3 4 3:8

10. Polska 3 1 3:5

11. Niemcy 3 1 1:5

Polska obecnie jest przed Niemcami i może teoretycznie wyprzedzić Anglię lub Chorwację. Stanie się tak, jeśli w tym meczu nie padnie remis, a Polacy wygrają z Portugalią (i będą mieć lepszy bilans bramkowy od ekipy, która zajmie 3. miejsce w swojej grupie). Remis sprawi, że Anglia i Chorwacja zagwarantują sobie miejsce w "10" i rozstawienie na Euro 2020. Wtedy Polacy będą mogli wyprzedzić tylko Niemców. W poniedziałek Niemcy zagrają z Holandią, natomiast we wtorek Polska na wyjeździe z Portugalią.

• GOOOOOOL

57. min.

Ależ strzał Kramaricia! Piłka ląduje w siatce! Chorwacja wychodzi na prowadzenie

• 53. min.

Kapitalna interwencja Kalinicia, który powstrzymał Sterlinga

• 49. min.

Złe dośrodkowanie Milicia

• 47. min.

Brekalo zmienił Rebicia

Ruszyła druga połowa

• 45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy. Anglicy grają lepiej, ale Chorwaci również mieli swoje sytuacje. W drugiej połowie powinny w końcu paść jakieś gole. NA to czekamy. Do usłyszenia za kwadrans

• 43. min.

Ross Barkley niecelnie strzelał

• 38. min.

Kramarić wypatrzył niepilnowanego Perisicia, ale strzał zawodnika Interu był katastrofalny. To powinna być bramka, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką

• 33. min.

Wydawało się, że Rebić będzie miał szansę na gola, ale Chorwat został przyłapany - słusznie - na spalonym