Borussia Dortmund

Sukcesy:
Mistrzostwo Niemiec (7): 1956, 1957, 1963, 1995, 1996, 2002, 2011; Puchar Niemiec (2): 1965, 1989; Superpuchar Niemiec (3): 1989, 1995, 1996; Puchar Europy: 1997; Puchar Interkontynentalny: 1997; Puchar Zdobywców Pucharu: 1966

• Bundesliga. Najlepszy dzień Borussii

28-02-2015 17:31

W szlagierze Bundesligi dortmundczycy rozbili Schalke 3:0. To najwyższe zwycięstwo Borussii w derbach Zagłębia Ruhry od 16 lat. Odniesione w sezonie, o którym woleliby pewnie zapomnieć.

• Bundesliga. Borussia - Schalke. Odrębny świat Revierderby

26-02-2015 21:09

Prestiżowe, gorące, nieprzewidywalne. Zdarzają się w Bundeslidze mecze o większą stawkę, ale z rywalizacją Borussii Dortmund i Schalke żaden równać się nie może. Mecz w sobotę o 15:30. Relacja na żywo na Sport.pl

• Liga Mistrzów. Pirlo nie zagra w rewanżu z Borussią Dortmund

26-02-2015 15:56

Juventus Turyn będzie musiał sobie radzić w rewanżu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów bez Andrei Pirlo. 35-letni pomocnik doznał urazu w 37. minucie pierwszego spotkania z Borussią Dortmund we Włoszech (2:1) i będzie pauzował przez trzy tygodnie.

• Bundesliga. stadion Borussii Dortmund zamknięty z powodu bomby

26-02-2015 15:47

Niewybuch z czasów drugiej wojny światowej znaleziony w pobliżu stadionu Borussii Dortmund spowodował zamknięcie w czwartek tego obiektu. Klub piłkarskiej Bundesligi musiał zmienić miejsce konferencji prasowej z udziałem trenera Juergena Kloppa.

• Liga Mistrzów. Piszczek poczeka na diagnozę do czwartku

25-02-2015 18:42

Piłkarz Borussii Dortmund Łukasz Piszczek, który doznał kontuzji w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn, przejdzie kolejne badania, a szczegółowa diagnoza zostanie postawiona w czwartek - podał niemiecki klub. Polakowi grozi kilka tygodni przerwy.