Świetny mecz w Białymstoku! Sześć goli i zwycięstwo Jagiellonii. Drużyna Ireneusza Mamrota na czwartym miejscu w tabeli [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

4 : 2
Terminarz

• poniedziałek, 06 maja 2019

KONIEC. Jagiellonia wygrywa 4:2 i awansuje na czwarte miejsce w tabeli! Za nami bardzo dobre, emocjonujące i pełne goli spotkanie.

• GOOOOOOL

88. min.

4:2! JAGIELLONIA PODWYŻSZA PROWADZENIE! Pospisil przeprowadził dynamiczną akcję indywidualną i strzelił zza pola karnego. Źle ustawiony, a dodatkowo zasłonięty przez jednego z kolegów Bursztyn, nie zdążył zareagować i nie obronił uderzenia.

• GOOOOOOL

78. min.

GOOOOOOL! POGOŃ SZCZECIN STRZELA GOLA KONTAKTOWEGO! Kozulj wykorzystał fatalny błąd w ustawieniu Kelemena, który przy rzucie wolnym odsłonił niemal całą bramkę. Zawodnik gości to zauważył i bezlitośnie wykorzystał.

• GOOOOOOL

66. min.

GOOOOL! JAGIELLONIA PODWYŻSZA PROWADZENIE! Jedna groźna akcja w drugiej połowie wystarczyła gospodarzom do tego, by strzelić kolejnego gola. Novikovas popisał się świetnym podaniem prostopadłym do Imaza, ten oddał strzał, który został zablokowany. Hiszpan zdołał się jednak szybko zebrać i ponownie przejąć piłkę, którą mierzonym uderzeniem posłał obok bezradnego Bursztyna.

• 65. min.

Pogoń nie może przedostać się pod bramkę rywali akcjami pozycyjnymi, więc Majewski postanowił uderzyć z dystansu. Zrobił to jednak bardzo słabo.

• 60. min.

Niestety druga połowa zdecydowanie gorsza od pierwsze. Brakuje groźnych akcji, brakuje strzałów, a przede wszystkim brakuje goli. Obydwa zespoły wyglądają na zadowolone z wyniku, co w przypadku Jagiellonii jest oczywiście zrozumiałem. Nieco mniej zrozumiałem jest jednak w przypadku Pogoni.

• 50. min.

Znowu dobry początek Jagiellonii. Gospodarze odważnie atakują, ale Pogoń na razie skutecznie się broni.

GRAMY!

• 45. min.

Piłkarze wracają na boisko. Za chwilę rozpoczniemy drugą połowę.

• 45. min.

PRZERWA. Za nami bardzo dobre 45 minut. Obydwa zespoły przeprowadzają dużo ciekawych i dynamicznych akcji, więc po przerwie możemy spodziewać się sporych emocni.

• 43. min.

Poważny błąd Kelemena. Bramkarz Jagiellonii wyszedł do dośrodkowania, ale nie zdołał złapać piłki. Gospodarzy uchronił jedynie gwizdek sędziego, który podyktował rzut wolny za faul Nunesa.

• 35. min.

Kolejna świetna akcja Nunesa. Boczny obrońca Pogoni wbiegł w pole karne i strzelił mocno w kierunku dalszego słupka, ale Kelemen zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

• 32. min.

Niewiele brakowało do wyrównania! Nunes pomknął lewą stroną i dośrodkował w pole karne, gdzie Benyamina wygrał pojedynek główkowy z rywalem. Piłkarz gości zdołał oddać strzał, ale piłka odbiła się po nim od poprzeczki i wyszła poza boisko.

• 29. min.

Znowu groźnie pod bramką gości! Novikovas zwlekał z podaniem do partnerów, a kiedy wydawało się, że zwleka zbyt długo, przedryblował dwóch obrońców rywali i strzelił zza pola karnego. Bursztyn był jednak ustawiony na tyle dobrze, że bez problemu złapał piłkę.

• 28. min.

Cudowne uderzenie Kostala! Wydawało się, że piłkarz gospodarzy przymierzył idealnie, ale Bursztyn zdołał sparować piłkę na słupek.

• 21. min.

POGOŃ STRZELA GOLA KONTAKTOWEGO! Kowalczyk przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się w kierunku bramki i strzelił w kierunku dalszego słupka. Kelemen nawet nie zdążył zareagować.

• 19. min.

Pogoń próbuje prawym, próbuje lewym skrzydłem. Próbuje też środkiem, ale Jagiellonia na razie broni się bardzo skutecznie i czeka na możliwość kontrataku.

• 9. min.

Pierwszy groźny strzał Pogoni! Kozulj zszedł do środka z prawego skrzydła i strzelił mocno lewą nogą. Piłka odbiła się tuż przed Kelemenem, ale bramkarz gospodarzy zdołał ją odbić w ostatniej chwili.

• 8. min.

Dwa gole po dwóch rzutach rożnych, które były konsekwencją zablokowanych strzałów Novikovasa. Wymarzony początek Jagiellonii.

• GOOOOOOL

7. min.

GOOOOOL! 2:0 DLA JAGIELLONII! Runje znakomicie wyszedł w powietrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i mocnym strzałem głową pokonał Bursztyna.

• 6. min.

Kolejna szansa Jagiellonii! Novikovas znowu strzelał zza pola karnego, ale jego uderzenie znowu zostało zablokowane, tym razem nie przez bramkarza, a przez jednego z obrońców.

• GOOOOOOL

3. min.

GOOOL! JAGIELLONIA OBEJMUJE PROWADZENIE! Imaz przejął piłkę w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przełożył ją na lewą nogę i hukną potężnie pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans Bursztynowi.

• 3. min.

Była pierwsza akcja, przyszedł czas na pierwszy strzał. Novikovas uderzył bardzo mocno zza pola karnego, ale Bursztyn zdołał odbić piłkę.

• 2. min.

Pierwsza akcja ofensywna gospodarzy. Guilherme zagrał w kierunku Novikovasa, który opanował piłkę w polu karnym, ale był na spalonym.

• 1. min.

GRAMY!

• Dla Pogoni poniedziałkowy mecz oczywiście także jest bardzo ważny, ale trener "Portowców", Kosta Runjaić podkreśla, że jego zespół zrealizował już cel na ten sezon, a ostatnich kolejek nie traktuje w kategoriach ostatniej szansy na europejskie puchary. - Nasza drużyna ma się cieszyć i bawić - miał powiedzieć szkoleniowiec Pogoni.

• Dla Jagiellonii to niezwykle ważny mecz po tym, jak drużyna Ireneusza Mamrota przegrała finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk (0:1). Czwarte miejsce dające grę w LE w przyszłym sezonie może uratować białostoczanom sezon.

• Zawodnicy są już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

• Początek spotkania o godz. 18:00.

• Skład Pogoni:

• Skład Jagiellonii:

• Jagiellonia w tej chwili ma na koncie 51 pkt. i zajmuje szóste miejsce w tabeli. Pogoń jest ósma i ma cztery "oczka" mniej.

• Obydwa zespoły wciąż mają szansę na zajęcie 4. miejsca w tabeli. Miejsca, które zagwarantuje udział w kwalifikacjach Ligi Europy w przyszłym sezonie.

• Dobry wieczór! Witamy w relacji ostatniego spotkania 34. kolejki Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok na własnym boisku zmierzy się z Pogonią Szczecin.

2
Bramki: Imaz (3., 66.), Runje (7.), Pospisil (88.) Skład: Kelemen - Bodvarsson, Arsenić, Runje, Wójcicki - Romanczuk, Pospisil - Guilherme, Novikovas (82. Kadlec), Kostal (46. Adamec) - Imaz (74. Twarowski)
Bramki: Kowalczyk (21.), Kozulj (79.) Kartki: Kozulj - żółta Skład: Bursztyn - Stec (69. Hostikka), Bartkowski, Nunes (62. Matynia), Malec - Drygas, Podstawski, Majewski, Beynamina - Kowalczyk (69. Benedyczak), Kozulj