Puchar Polski. Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk. Lider ekstraklasy w półfinale

1 : 2

• środa, 27 lutego 2019
  • 90. min. + 4

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Górnika Zabrze 2:1 i jest w półfinale. Dzięki, że byliście dziś z nami!

• GOOOOOOL

90. min. + 4

Pewny strzał Angulo, Alomerović bez szans i KONIEC MECZU! Lechia Gdańsk w półfinale Pucharu Polski.

• PILNE

90. min. + 3

Rzut karny dla Górnika Zabrze! Ręka Michała Nalepy. Piłkę ustawił Igor Angulo.

• 90. min. + 2

Michalak wyszedł sam na sam z Martinem Chudym, ale strzelił wysoko nad bramką. Fatalne pudło.

Sędzia doliczył trzy minuty do drugiej połowy.

• 86. min.

Górnik jeszcze walczy, jeszcze próbuje, ale Lechia kontroluje grę.

• GOOOOOOL

84. min.

Koniec marzeń Górnika Zabrze! Drugi gol dla Lechii! Świetny strzał z dystansu Makowskiego!

• 80. min.

Dziesięć minut do końca. Górnik atakuje, ale piłkarzom Marcina Brosza brakuje dziś skuteczności.

• 77. min.

Lechia mogła zamknąć ten mecz. Bardzo groźny kontratak, ale obrońcy Górnika zablokowała strzał Araka.

• 75. min.

Jimenez minął dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk, ale nie oddał strzału. Alomerović w idealnym momencie wybiegł z bramki.

• 72. min.

Górnik atakuje, Lechia się broni i czeka na kontrataki.

• 69. min.

Kolejna sytuacja Górnika Zabrze! Wolsztyński świetnie zagrał piłkę w pole karne do Angulo, a strzał Hiszpana zablokował Michał Nalepa.

• 66. min.

Bardzo dobry strzał Ishmaela Baidoo z 16. metra. Skuteczna interwencja Alomerovicia.

• 64. min.

Górnik Zabrze miał szansę na wyprowadzenie szybkiego ataku, ale Igor Angulo kompletnie zepsuł dośrodkowanie.

• 58. min.

Indywidualna akcja Michalaka i bardzo niecelny strzał. Groźna kontra Lechii.

• 49. min.

Dużo walki, mało jakości na początku drugiej połowy.

GRAMY! Czas na drugą połowę.

• 45. min.

Górnik miał kilka dobrych okazji na gola, ale ich nie wykorzystał. Lechii wystarczył idealny strzał Maka. Czekamy na kolejne emocje po przerwie.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy! Lechia Gdańsk prowadzi po fenomenalnym golu Michała Maka.

• 42. min.

Walka na murawie w Zabrzu trwa.

• 37. min.

Lechia Gdańsk prowadzi i panuje na boisku.

• GOOOOOOL

33. min.

Ale strzał, ale gol Michała Maka! Stadiony świata. Skrzydłowy Lechii podprowadził piłkę i huknął w samo okienko!

• 29. min.

Flavio Paixao złożył się do strzału przewrotką. Nie trafił w piłkę.

• 25. min.

Mystakidis miał mnóstwo miejsca przed polem karnym. Spudłował. Górnik przeważa.

• 23. min.

Kolejna świetna interwencja bramkarza Lechii. Gvilia dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Matras i strzałem głową próbował pokonać Alomerovicia.

• PILNE

20. min.

Świetny rajd Igora Angulo, mocny strzał i znów Alomerović ratuje Lechię Gdańsk! Był groźnie. Bardzo groźnie.

• 16. min.

I jeszcze jeden strzał i jeszcze jeden blok. Tym razem uderzał Michał Mak.

• 14. min.

Szybka odpowiedź Lechii Gdańsk! Mladenović świetnie przyjął piłkę w polu karnym, uderzył, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców Górnika.

• PILNE

12. min.

To powinien być gola dla Górnika Zabrze! Jimenez zgrał piłkę do Angulo, a najlepszy strzelec Górnika z kilku metrów nie trafił w bramkę.

• 10. min.

Zespół Marcina Brosza buduje akcje w ataku pozycyjnym. Lechia czeka na przechwyt piłki w środku pola.

• 7. min.

Potężny strzał z dystansu Flavio Paixao. Chudy pewnie złapał piłkę.

• 4. min.

W odpowiedzi dośrodkowanie Maka i pewne piąstkowanie Martina Chudy'ego.

• 2. min.

Górnik ruszył do ataku i już miał świetną okazję na gola. Strzelał Mystakidis, a Alomerović uratował Lechię kapitalną interwencją.

• 1. min.

GRAMY!

• Piłkarze wychodzą na murawę. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała.

• Przypomnijmy, że w ćwierćfinale Pucharu Polski nie ma już meczów rewanżowych. Już dziś poznamy pierwszego półfinalistę.

• A tak Lechii Gdańsk:

• Lechia Gdańsk to lider ekstraklasy, Górnik zajmuje 14. miejsce, ale zespół Marcina Brosza na wiosnę prezentuje się zdecydowanie niż jesienią. Zapowiada się dobre spotkanie.

• Czas na pierwszy ćwierćfinał Pucharu Polski! Dziś w Zabrzu zmierzą się Górnik Zabrze i Lechia Gdańsk. Zapraszamy na relację!

2
Bramki: Angulo (k. 90) Skład: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj - Mystakidis, Ambrosiewicz, Gvilia, Jimenez - Angulo
Bramki: Mak (33.), Makowski (84.) Skład: Alomerović - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Makowski, Łukasik, Kubicki - Paixao, Sobiech, Mak