Legia Warszawa zaczyna rok w ekstraklasie od skromnego zwycięstwa z Wisłą Płock [ZAPIS RELACJI]

0 : 1
Terminarz

• niedziela, 10 lutego 2019
  • 90. min. + 5

Nad murem. I KONIEC MECZU. Legia wygrywa z Wisłą w Płocku i utrzymuje trzypunktową stratę do Lechii.

Ostatnia szansa dla Wisły, rzut wolny - Furman.

• 90. min. + 3

Przerwa w grze: na boisku leży Vesović.

• 90. min. + 1

Sędzia dolicza cztery minuty do drugiej połowy.

Zmiana w Legii: schodzi Nagy, debiut Medeirosa.

• 88. min.

Agra podaje w pole karne, ale wprost do bramkarza.

• 86. min.

Merebaszwili w pole karne - było gorąco, ale sytuację wyjaśnił Jędrzejczyk.

• 84. min.

Zmiana w Wiśle: Kuświk za Ricardinho.

• 80. min.

Agra fauluje Merbaszwiliego i kolejna szansa przed Furmanem.

• 77. min.

Rzut wolny dla Wisły. Do piłki podszedł Furman.

• 74. min.

Strzał Szymańskiego bez problemu obronił Dahne.

• 72. min.

Agra podaje do Cafu, który strzela bardzo niecelnie.

• 69. min.

Zmiana w Wiśle: schodzi Rasak, wchodzi Zawada.

• 66. min.

Jak padł gol? Jędrzejczyk wykorzystał dośrodkowanie Szymańskiego z rzutu rożnego i pewnym strzałem głową pokonał Dahne.

• 65. min.

Gooooooooool! Legia! Jędrzejczyk!

• 63. min.

To powinien być gol dla Legii. Kulenović ograł obrońcę w polu karnym, przełożył Urygę i będąc sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok bramki.

• 61. min.

Zmiana w Legii: boisko opuszcza Kucharczyk, w jego miejsce wchodzi Agra.

• 60. min.

Dahne! Fantastyczna interwencja! Obroniony strzał Vesovicia!

• 58. min.

Cafu - mocno, z dystansu, ale nad poprzeczką. Wznowi Dahne.

• 56. min.

Szymański z narożnika boiska, ale za krótko i głową wybijają obrońcy. Kontra Wisły.

• 54. min.

Merbaszwili uderza z dystansu i Majecki z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny dla Wisły.

• 52. min.

Martins dośrodkowuje prosto w ręce bramkarza.

• 51. min.

Żółta kartka: Rasak faulował Nagy'a.

• 49. min.

Kulenović strzela, Dahne broni. Poprawia Vesović, kolejny raz broni Dahne. Jeszcze próba Kulenovicia i... spalony.

• 48. min.

Rzut wolny dla Wisły: Nagy faulował Łasickiego.

Zaczynamy drugą połowę. Bez zmian w składach.

• 45. min.

PRZERWA. Zaczęło się dobrze, a potem już było tylko gorzej. Oby po przerwie było lepiej.

• 44. min.

Martins zwija się z bólu po kontakcie z Ricardinho.

• 42. min.

Furman w pole karne, ale połapali się w tym legioniści.

• 39. min.

Żółta kartka: Martins, za protesty.

• 37. min.

Martins do Jędrzejczyka, ten do Kulenovicia i... piłka poza boiskiem. Chorwat miał nawet dobrą okazję do strzału, ale nie zdołał w polu karnym Wisły opanować piłki.

• 34. min.

Łukowski uderzył zza pola karnego i to mogła być bramka, ale na linii strzału stanął... Furman.

• 31. min.

Szymański z dystansu. Celnie, mocno, ale w sam środek. Akurat tam, gdzie stał bramkarz.

• 29. min.

Rzut wolny dla Legii. Furman w środkowej strefie faulował Martinsa.

• 25. min.

Hlousek traci piłkę po wyrzucie z autu, po chwili odzyskuje ją jednak Vesović.

• 23. min.

Dobre zagranie od Remy'ego do Kucharczyka, ale skrzydłowy prawy obrońca Legii uprzedzony przez bramkarza Wisły na skraju pola karnego.

• 21. min.

Trzecia próba Furmana z rzutu wolnego, tym razem dograł idealnie na głowę Dźwigały, ale bardzo pewnie w bramce interweniował Majecki.

• 18. min.

Rzut wolny dla Wisły: Cafu fauluje Rasaka na środku boiska.

• 15. min.

Aaaj, było blisko. Martins zagrywał do Vesovicia, ten uderzył piłkę głową, ale trafił w słupek. Nadal 0:0.

• 13. min.

Szymański do Nagya. Nagy w pole karne do Kulenovicia, ale chorągiewka w górze - chorwacki napastnik na spalonym.

• 11. min.

Majecki z problemami wybija piłkę, które w pole karne Legii dośrodkował Furman.

• 9. min.

Szymański ucierpiał w starciu z Rasakiem, ale już podniósł się z murawy.

• 7. min.

Rzut wolny dla Legii. Nagy faulowany przez Urygę.

• 6. min.

Wisła po raz pierwszy z piłką dłużej na połowie Legii. Rozpędzonego Merbaszwiliego zatrzymuje jednak Remy.

• 4. min.

Gubią się w defensywie gospodarze mocno naciskani przez legionistów.

• 2. min.

Pierwsza groźna akcja Legii! Szymański podał do Vesovicia. Ten wpadł w pole karne, zagrał do Kulenovicia. To znaczy: próbował zagrać, bo podał mu za plecy.

• 1. min.

I ruszyli. Od środka Wisła!

• Obie drużyny wychodzą już na boisko. Legia na biało, Wisła na niebiesko. Tak dziś będzie.

• A dziś, w oficjalnym spotkaniu, na nowej dla siebie pozycji - prawego obrońcy - debiutuje też Michał Kucharczyk.

• Czyli bez Carlitosa.

• Sześć - tyle punktów do prowadzącej Lechii Gdańsk traci Legia Warszawa. Zaraz jednak znowu może tracić trzy. Wszystko zależy od tego, czy poradzi z Wisłą Płock. Mistrzowie Polski wracają do gry po 53 dniach przerwy. Początek meczu w Płocku w niedzielę o 18.

Wisła Płock
Kartki: Rasak - żółta Skład: Daehne - Łasicki, Uryga, Dźwigała, Cabezali - Rasak (69. Zawada) - Łukowski (64. Varela), Borysiuk, Furman, Merebaszwili - Ricardinho (84. Kuświk)
Bramki: Jędrzejczyk (65.) Kartki: Martins - żółta Skład: Majecki - Kucharczyk (60. Agra), Jędrzejczyk, Remy, Hlousek - Martins, Cafu - Vesović, Szymański (83. Hamalainen), Nagy (90. Medeiros) - Kulenović