Półfinał US Open. David Ferrer - Novak Djoković

1 : 3

• niedziela, 09 września 2012
  • KONIEC MECZU

Mecz Andy Murray - Novak Djoković w poniedziałek wieczorem. Zapraszamy na relację na żywo w Sport.pl i m.Sport.pl.

• PILNE

2-6. Djoković miał trzy piłki meczowe, wykorzystał już pierwszą i awansował do swojego dziewiątego finału wielkiego szlema! Mecz kończy się wynikiem 3-1 (2-6, 6-1, 6-4, 6-2).

• 2-5. Łatwe zwycięstwo Ferrera, Djoković czeka na swój serwis.

• 1-5. Djoković już się nie bawi, wygrywa przy swoim serwisie do 15 i za kilka minut dołączy do Andy'ego Murray'a w finale US Open.

• 1-4. Sportowa złość Ferrera plus rozluźnienie Djokovicia równa się zwycięstwo Hiszpana do zera. Serb szykuje się do gema przy własnym podaniu - może powiększyć prowadzenie i znaleźć się o krok od finału US Open.

• 0-4. Djoković wygrywał 40-0, by potem dwa razy łatwo się pomylić. Ferrer miał prawo pomyśleć, że może uda mu się wrócić do gry, ale wtedy Serbowi wyszedł as.

• 0-3. Kolejne przełamanie! Ferrer przegrywał już 15-40, wyrównał po dwóch świetnych wymianach, miał przewagę... ale mimo to przegrał, bo znów popełniał błędy.

• 0-2. Bardziej wyrównany, ale znów zwycięski gem Djokovicia.

• 0-1. Ferrer zaczął czwartego seta najgorzej jak mógł - często się mylił i dał się przełamać. Przy własnym podaniu wygrał tylko jedną piłkę.

• PILNE

4-6 Trzy błędy Ferrera i as Djokovicia - to był gem bez historii. Serb wygrał do zera i objął prowadzenie w setach!

• 4-5. Djoković chyba zbiera siły na następnego gema, bo przy serwisie Ferrera popełniał proste błędy i przegrał bardzo szybko i bez walki - do zera.

• 3-5. Djoković kończy asem, wygrywa do zera i jest blisko zwycięstwa w drugim secie.

• 3-4. Przełamanie! Ferrer znów popełniał błędy i przegrał przy swoim serwisie. Za chwilę może być 5-3 dla Djokovicia, Hiszpan w coraz trudniejszej sytuacji.

• 3-3. A teraz do zera wygrywa Djoković, choć nie musiał się szczególnie starać - Ferrer chyba przypłacił trzy ostatnie gemy dużym zmęczeniem.

• 3-2. Ferrer wygrywa do zera!

• 2-2. Ferrer przełamuje Djokovicia! Nie było wątpliwości, że czwartego gema wygra Djoković, który prowadził już 40-15. Serb przegrał jednak dwie następne wymiany, w tym jedną niezwykle długą, morderczą. Na przewagi lepszy okazał się Ferrer, kolejny raz triumfując w długiej wymianie. Czy Hiszpanowi uda się ten poziom utrzymać?

• 1-2. Przy stanie 40-30 Ferrer popełnił banalny błąd, a potem zmarnował dwie kolejne piłki, które dałyby mu zwycięstwo w tym gemie. Wydawało się, że Djoković zaraz go za te błędy ukara, ale w końcu to Serb się pomylił, a Ferrer rozegrał bezbłędną akcję i zmniejszył stratę w gemach do 1-2.

• 0-2. Djoković szybko i bezproblemowo wygrywa gema przy swoim podaniu. Był lepszy w długich wymianach, popełniał mniej błędów. Ferrer musi się przebudzić.

• 0-1. I od razu przełamanie. Ferrer nie przypominał zawodnika, który kilka chwil temu postraszył Djokovicia przy jego serwisie. Hiszpan znów popełniał błędy, źle szacował akcje i przegrał swoje podanie do 15.

• PILNE

1-6. Koniec drugiego seta! Djoković musiał bardzo się namęczyć - głównie ze swojej winy, bo popełniał mnóstwo niewymuszonych błędów i dopiero za czwartym razem wykorzystał piłkę setową. Ferrer złapał rytm i zaczął grać na równym poziomie, więc trzeci set zapowiada się bardzo ciekawie.

• 1-5. Djoković się nie nadwyrężał - przegrał do 15, ale za chwilę będzie serwował i prawdopodobnie wyrówna na 1-1 w setach.

• 0-5. Najlepszy gem dzisiejszego spotkania. Ferrer grał świetnie, prowadził już 40-0 i wszystko wskazywało na to, że przełamie rywala. Wtedy Djoković bardzo szczęśliwie, z pomocą taśmy wygrał kolejną wymianę. A potem wszystkie kolejne.

• 0-4. Kolejne przełamanie! Fatalny gem Ferrera, który przy własnym serwisie popełnił trzy niewymuszone błędy z rzędu (w tym secie ma już ich 9, Djoković tylko 1) i przegrał do 15.

• 0-3. Ferrer stawiał opór, ale widać, że nie złapał rytmu - w przeciwieństwie do Djokovicia. Serb wygrał swoje podanie do 30 i powiększa przewagę.

• 0-2. Djoković od razu przełamuje Ferrera! Serb wygrał dwie pierwsze wymiany, ale kluczowa była trzecia, kiedy Ferrer zmusił go do biegania i kwestią czasu było zanim Djoković do którejś piłki nie dobiegnie. Nagle Hiszpan popełnił jednak niewymuszony błąd i trafił w siatkę. Potem, przy stanie 0-40, wyrzucił piłkę w aut. Świetny początek Djokovicia.

• 0-1. Szybkie zwycięstwo Djokovicia, który był wyraźnie lepszy we wszystkich wymianach z wyjątkiem jednej, kiedy popełnił błąd pod siatką.

• Zaczyna się drugi set. Serwuje Djoković.

• PILNE

Djoković wygrał pierwszą piłkę. W dwóch następnych wymianach królował Ferrer, ale tylko po to, żeby potem popełnić prosty błąd, który doprowadził do stanu 30-30. To jednak Hiszpana nie zdekoncentrowało - wygrał dwie następne wymiany i po kilku minutach gry zakończył pierwszego seta!

• 00:00

Zaczynamy, a właściwie kontynuujemy. Serwuje Ferrer, który prowadzi w pierwszym secie 5-2.

• W finale na zwycięzcę dzisiejszego meczu czeka Andy Murray, który pokonał wczoraj Thomasa Berdycha.

US Open. Murray pierwszym finalistą

Andy Murray pokonał w półfinale US Open Czecha Tomasa Berdycha i awansował do finału turnieju. Szkot wygrał 5:7, 6:2, 6:1, 7:6.

• Wkrótce wznowiony zostanie półfinał US Open, w którym walczą ze sobą David Ferrer i Novak Djoković. Spotkanie zaczęło się w sobotę, ale zostało przerwane z powodu złej pogody w pierwszym secie, w którym Ferrer prowadzi 5-2.