Sport.pl

Polak, który stanął na podium najtrudniejszego biegu świata. 'Po 140 kilometrze była już walka o życie'

Mateusz Romian, Jakub Żychliński
20.10.2014 00:42
Andrzej Radzikowski wziął udział i zajął trzecie miejsce w Spartathlonie - biegu na dystansie... 246 kilometrów. Zawodnicy nie śpią, a najlepszy z nich przebiegł dystans w nieco ponad 22 godziny. Limit czasu na ukończenie wynosi 36 godzin. Bieg jest uważany za najbardziej morderczy na świecie, wiedzie spod ruin Akropolu do pomnika Leonidasa w Sparcie. Maciej Żukiewicz był członkiem ekipy, która pomagała mu na trasie biegu.
Komentarze (19)
Zaloguj się
 • koniuwielki

  Oceniono 70 razy 66

  szacunek

 • jottsp

  Oceniono 33 razy 31

  Gratuluje !!!

 • anjas61

  Oceniono 29 razy 27

  Mistrz.

 • osunio

  Oceniono 13 razy 13

  temperatur nie przewidzieli ;D to zawodowo research zrobili. Maciej Żukiewicz mistrz!

 • maxim38

  Oceniono 6 razy 6

  szacun

 • grundol1

  Oceniono 18 razy -6

  "wiedzie spod ruin Akropolu do pomnika Leonidasa w Sparcie"

  I to jest dystans który pokonał (dwukrotnie) Filippides i wcale nie padł martwy, co rzekomo według późniejszych legend miało się stać po biegu z Maratonu do Aten.

 • koperchytla

  Oceniono 13 razy -7

  Totalna głupota. Przecież w XXI wieku mamy samochody i inne środki transportu. Po co się tak męczyć i narażać się na utratę zdrowia a nawet życia ?

 • bidifi

  Oceniono 19 razy -7

  ,,po 140 km byla juz tylko walka o zycie " - nasze patrzenie na ,,sport" zmienilo sie juz tak bardzo ze akceptujemy ,,sprytny doping" to znaczy podziwiamy takich koksiarzy ktorzy nie daja sie zlapac , za rzecz normalna uznajemy mordobicia w klatkach ,wkrotce zacznie sie chyba organizowac walki na sztachety na razie w wersji soft / bez gwozdzi / by przyzwyczaic gawiedz/ chetna do zaplaty / do nowej rozrywki , dobrze choc ze drapieznych zwierzat jest malo bo by wrocily czasy pelnego Koloseum ,w mysl zasady : byle tylko sprzedaz popcornu szla na trybunach I piwska oczywiscie....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX