Sport.pl

Kolejki cudów w PlusLidze. 'W siatkówce nie ma już etycznych zasad. Olsztyn wygra z liderem?'

Przemysław Iwańczyk, Mateusz Łaniewski
09.02.2013 10:00
W każdym miejscu, w którym byłem, słyszałem różne domniemania, że w ostatniej kolejce każdy będzie grał jak mu pasuje. Wcale się nie zdziwię, choć od strony sportowej będzie to szok, że np. Delekta wyśle do Olsztyna rezerwowych. I nie musi przegrać za trzy punkty 0:3, bo walczący o utrzymanie AZS Olsztyn musi dogonić Lotos Gdańsk, a brakuje mu do celu dwóch punktów. Czyli dobrze grająca Delekta może się potknąć... - opowiada Wojciech Drzyzga, ekspert Polsatu i Sport.pl, komentując dość dziwne wyniki ostatnich dwóch kolejek przed fazą play off. - Odkąd nasza kadra przegrała na mistrzostwach Europy mecz ze Słowacją, a na mistrzostwach świata Brazylia wystawiła celowo rezerwy, w siatkówce zostało coś złamane, nie ma już tabu i etycznych zasad. Cel uświęca środki. Nie pochwalam tego, ale szybko się o tym zapomina. W tym kierunku to niestety idzie ? dodaje nasz ekspert. Drzyzga ocenia także występy polskich drużyn w Lidze Mistrzów. W pierwszym meczu o awans do ścisłego finału ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Arkas Izmir.- Jedna drużyna walcząca o Final Four oddaje naszą siłę - uważa.
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • stanislaw-z-lodzi

  Oceniono 32 razy 4

  Mecz Zaksy ewidentnie ustawiony i to jest przykre. Dowodem na to jest fakt, że Polsat "nie wiedzieć dlaczego" zrezygnował z piątkowej transmisji tego meczu. Tymczasem niestety zaspali bukmacherzy, u których Zaksa była zdecydowanym faworytem i kurs na nią był bardzo mały, a na Effector wysoki.

 • sport-owiec01

  Oceniono 5 razy -3

  Siatkówka to chyba jedyna dyscyplina na świecie, w której tak jawnie ustawia się mecze. I najgorsze jest to, że mało kto zwraca na to uwagę. Czas skończyć z "korzystnymi porażkami".

  Muzyczny blog na luzie. Piękna i hipnotyzująca. Kusi i zniewala. Florence+The Machine.
  fluoerscyjnie.blox.pl/2012/10/Bom-wesoly-rudo-brazowy-krasnolud.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX