Sport.pl

Co dalej z Antigą? "Były mniejsze lub większe konflikty w kadrze. Potrzeba chyba zmiany trenera"

Krzysztof Smajek, Patryk Larwiński
27.09.2016 14:05
Polscy siatkarze z igrzysk olimpijskich w Rio wrócili z pustymi rękoma. Teraz nadszedł czas rozliczeń. Na cenzurowanym znalazł się Stephane Antiga. Decyzja dotycząca jego przyszłości ma zostać podjęta 10 października. - To nie przypadek, że ten trzeci rok każdego zagranicznego selekcjonera jest bardzo trudny. Być może jest też problem w zawodnikach - mówi Jerzy Mielewski, dziennikarz Polsatu Sport. - Były jakieś mniejsze lub większe konflikty w kadrze, które teraz wypływają. Potrzeba chyba zmiany trenera - dodaje Marcin Lew, dziennikarz Gazety Wyborczej.
Więcej o:
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • giszta

  Oceniono 2 razy 2

  Sam nie wiem czy opowiedzieć się za zmianą trenera, czy za pozostawieniem. Mam wrażenie,że 90 proc środowiska ma takie samo odczucie. Z jednej strony co pokazuje historia, zmiany wychodzą nam na dobre, brak zmiany w przypadku Anastaziego po IO wyszedł nam nie dobrze. Z jednej strony już dość tych ciągłych zmian, ale z drugiej?
  Antiga nie jest trenerem, on jest uczniem Trenera Bleina, spokojnie można powiedzieć że MIstrzostwa Świata to był sukces Bleina, kiedy ten odsunął się od kadry, Antiga zaczął zachowywać się jak dziecko we mgle, non stop męczy tego Mikę na przyjęciu, brak formy środkowych, fatalna skuteczność na zagrywce, i chyba nie najlepsza atmosfera w kadrze.
  Sporo zawodników daje sygnały do potrzeby zmiany trenera, bądźmy szczerzy Antiga to był plan na Mistrzostwa Świata żeby powrócił Wlazły, i zjednoczyć wszystkie siły. Po mundialu nasza kadra straciła 3 wielkich zawodników, ciężko wyłatać dziurę, a on nie ma pomysłu jak to zrobić. Patrząc na osiągnięcia to rewelacji nie ma po złocie na mudnialu, nie ma żadnych osiągnięć. Cudem wogóle pojechaliśmy do rio.
  Co dalej nie wiem? Bo też nie wiem czy Polską siatkówke stać na coś więcej. W czołowych polskich klubach jest tylko jeden trener z Polski, gwiazdami są zawodnicy z zagranicy a nie ma miejsca dla Polaków. Kto wyłata dziure na rozegraniu? brakuje nam od lat pomysłu kim zastąpić Zagumnego. Drzyzga sie nie nadaje, spróbowano Łomacza ale to nie ta liga, nie ten poziom. Co dalej? tego chyba nie wie nikt. Ale widac że działacze też nie mają pomysłu, proponują nam LOZANO? trenera który był już 10 lat temu, który co miał zrobić to już zrobił. Może dajmy sobie z nim spokój, bo to trochę byłoby dziwnę

 • jerzykkur38

  Oceniono 1 raz 1

  Na olimpiadzie w Rio de Janeiro,jedynym siatkarzem wybitnym naszej reprezentacji,był Bartosz Kurek.Pozostali zawodnicy,grali na żenująco i kompromitująco niskim poziomie.Mika,Bieniek,Kłos,Buszek,Nowakowski - ich gra,to totalny dramat.Może zaczniemy więcej wymagać od zawodników.Najłatwiej kierować wszystkie pretensje do trenera.

 • ko_menta_tors

  Oceniono 1 raz 1

  nie wdaję się w oceny, ale z takim ludzkim potencjałem nie możemy nic ugrać - albo "potencjał" nie potrafi się zmobilizować, albo trener nie potrafi im w dupach wymieszać...

  Nie miałem jakoś zaufania do Antigi, ale jestem widzem, i moja opinia jest intuicyjna, być może to doby fachowiec, ale wyniki (nie pisze o złocie sprzed 3 lat) sa po prostu do dupy!

 • jon lenon

  Oceniono 1 raz 1

  jak zatrudnią lozano to chyba pęknę ze smiechu... hehehe...

 • chumski

  Oceniono 1 raz 1

  Nie mogę zrozumieć dlaczego w każdej dyscyplinie niepowodzenia przypisywane są tylko i wyłącznie trenerowi.
  Jeszcze nigdy nie wskazano zawodników jako winnych.
  Może to nie wina woznicy tylko zaprzęgu.
  Nasza kadra już się wypaliła ci sami od kilku lat , obrośli w rutynę i są zdziwieni że przegrywają.
  Ktoś powiedział " Jeśli nie idziesz do przodu to się cofasz"

 • aa1000

  Oceniono 1 raz 1

  Pan prezes PZPS zaczął szeptankę a dzielni żurnaliści podchwycili.
  Czy naprawdę ten pan jest prezesem? Zwolnić trenera od razu lub za miesiąc, dwa, ale bez puszczania bąków. Tyle oburzenia było ze sposobu zwolnienia trenera przez pana Lato, ale na grilowanie pan Antiga nie zasługuje.

 • adcore

  0

  dla odmiany moze azjata,rozszerzac przyjazn polsko-chinska...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX