Rio 2016. Polacy coraz bliżej igrzysk! "W światowej siatkówce rodzi się nowa siła"

Press Focus/x-news
01.06.2016 00:16
Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo polskich siatkarzy w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Tokio. Polacy znów odwrócili przegrany mecz i pokonali 3:2 Chińczyków. Jako jedyni nie przegrali jeszcze w Japonii meczu i są o krok od wyjazdu na igrzyska. - Ja snuję taką teorię, że w światowej siatkówce rodzi się nowa siła. Chiny bardzo dobrze się prezentują. To nie jest tak, że bardzo słabo graliśmy w dwóch pierwszych setach. Chińczycy naprawdę grali bardzo dobrą siatkówkę we wszystkich elementach. Od trzeciego seta większe doświadczenie i umiejętności oraz mniej błędów spowodowało, że mecz zaczął być pod naszą kontrolą - powiedział były selekcjoner reprezentacji.