Australian Open. "Jestem bliski rozwalenia telewizora". Janowicz zaserwował nam prawdziwy thriller

Filip Chmielewski
22.01.2015 00:43
Dopiero w piątym secie, po ponad trzygodzinnym, emocjonującym pojedynku, Jerzy Janowicz pokonał w II rundzie Australian Open rozstawionego z numerem 17. Gaela Monfilsa 3-2 (6-4, 1-6, 6-7, 6-3, 6-3). Nie był to seans dla ludzi o słabych nerwach. Wybraliśmy dla was reakcje z Twittera, które najlepiej pokazują, że spotkanie było prawdziwym thrillerem.
Komentarze (29)
  • blue-sky-0

Oceniono 39 razy 17

dla gw istnieje tylko rzeczywistość wirtualna, dlatego jak się coś komentuje, to się przekleja opinie z Twitera

• juventusiak87

Oceniono 27 razy 5

To trzebab ylo rozjebać ten telewizor dałnie!

• kotekkot

Oceniono 19 razy 5

Z którym numerem rozstawiony?

• Paweł Albert

Oceniono 10 razy 4

Ale hitem dzisiejszego dnia dla polskich tenisowych kibiców było efektowne zwycięstwo JJ nad faworyzowanym Monfilsem ( Max Wilander nawet widział Francuza w gronie kandydatów do tytułu szlemowego, ale jak kandydatem do tytułu może być tenisista który w prawie każdej rundzie gra 5 setowe mecze, to ja nie wiem) i udany powrót Polka ze stanu 1-2 w setach. Pierwszy set był jakby popisem gry JJ i zapanowała mała euforia ze spodziewanego sukcesu. W drugim secie JJ odrobił stratę dwóch serwisów, ale przegrał w tie - breaku. Trzeci set też padł łupem znanego z efektownej gry i uwielbianego przez kibiców Gaela i można by stracić nadzieję na końcowy sukces. Komentatorzy bardzo łagodnie narzekali na złe decyzje i wybory Polaka, nadużywanie dropszotów i ich niską skuteczność, za brak rozrzucania po korcie rywala, polecali spokojniejszą grę i dłuższe wymiany. Na szczęście JJ w dwóch ostatnich setach grał znowu bardzo dobrze, a Francuz nieco chyba opadł z sił. Nawet słynne dropszoty zaczęły przynosić punkty, a komentatorzy już ich nie ganili, i mówili że są podejmowane w dobrych momentach i na pod męczonego rywala. Po meczu szczęśliwy JJ mówił w pomeczowym wywiadzie, że nadal jest dość emocjonalny, ale że zmieniło się troszkę jego podejście i że teraz walczy o każdą piłkę.
    Dwójka najlepszych polskich tenisistów awansowała do 3 r, dla polskich kibiców robi się coraz ciekawiej.
    w1ktorchmia.blox.pl/2015/01/AO.html

• franek-janek

Janowicz moze przyprawic o palpitacje serca, potrafi tak wiele i tak wiele w najmniej oczekiwanym momencie moze popsuc. Jesli kibicujac szukamy emocji na pewno na ich brak nikt nie moze narzekac ogladajac JJ mecze takie jak ten. Ogladalem mecz z komentarzem braci McEnroe, John swietnie analizowal gre Janowicza, warto go nagrac i spokojnie przeanalizowac, kwitesencja Janowicza talentu i jego niedoceniania lub marnowania. A jest ciagle mlody!

• wilbik.a

Oceniono 2 razy 0

ŚWIETNY FILMIK. Brawo za pomysł. Twitter w wykonaniu inteligentnych ludzi to kopalnia pomtysłów . Uśmiałem się

• forty.four

Oceniono 6 razy -2

Dopiero okaże się ile potrafi Jerzy w meczu z Djokowicem, jeżeli oczywiście wygra, w co wierzę, z F. Lopezem.