Sport.pl poleca książkę "Droga do Justyny Kowalczyk" - Historia biegów narciarskich

Droga do Justyny Kowalczyk

Droga do Justyny Kowalczyk (Fot. WSQN)

Kulisy kariery Justyny Kowalczyk, największe polskie sukcesy, herosi wszech czasów, niezapomniane zawody. Fascynująca panorama 171 lat historii białego szaleństwa. Wszystkie tajemnice, kontrowersje i skandale biegów narciarskich w jednej książce!
"Panie trenerze, jeżeli tak ciężko trzeba trenować, żeby być w 40-tce Pucharu Świata, to dla mnie to jest bez sensu... Będę trenować wiele razy ciężej, ale po to, żeby wygrywać!".

I tak zrobiła.

Czy Justyna Kowalczyk jest najwybitniejszą biegaczką w historii tej dyscypliny? A może jednak astmatyczka Marit Bjorgen? Jelena Välbe ze słynną różową czapeczką czy maleńka Stefania Belmondo?

Justyna nie była pierwszą polską gwiazdą. Mistrz świata Józef Łuszczek sam przywiózł z Okęcia norweską kadrę na Puchar Świata do Zakopanego. Nie posiadał co prawda prawa jazdy, ale musiał przejąć kierownicę od zasypiającego taksówkarza. Nasze panie na olimpiadzie w Squaw Valley już miały zapewniony medal, ale uznały, że zdobyty z naruszeniem zasad fair play nigdy by ich nie cieszył.

Nakładem wydawnictwa SQN ukażą się wkrótce także inne pozycje poświęcone sportom zimowym:

- Bode Miller. Moje życie. Szybkość, wolność, zabawa (5 lutego 2014)

- Autobiografia Swena Hannawalda (5 marca 2014)

O autorze:

Daniel Ludwiński - jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Narciarstwem (alpejskim i klasycznym, w tym biegami) interesuje się od czasu igrzysk olimpijskich w Lillehammer. Od 2006 roku związany jest z redakcją portalu SportoweFakty.pl, gdzie pisze o sportach zimowych. Ponadto zajmuje się żużlem - od kilku lat pracuje jako korespondent "Tygodnika Żużlowego", największej i najstarszej polskiej gazety o czarnym sporcie, a w 2010 roku w cyklu "Asy żużlowych torów" ukazała się jego biografia Jana Ząbika, wieloletniego zawodnika toruńskiego klubu, obecnie cenionego trenera. Lubi chodzić po górach i podróżować, a jego pasją są szachy. W wolnych chwilach sporo czasu poświęca na liczne zamiłowana kolekcjonerskie. Jest przewodnikiem miejskim po zabytkowym Toruniu.

Tę oraz inne książki SQN - kupisz na oficjalnej stronie wydawnictwa »

Komentarze (1)
Sport.pl poleca książkę "Droga do Justyny Kowalczyk" - Historia biegów narciarskich
Zaloguj się
  • staryszort

    Oceniono 12 razy 2

    W tej sytuacji nie wiem kto jest lepszy. Justyna Kowalczyk czy Daniel Ludwinski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX