Sport.pl

Finał Coca-Cola Cup 2012 w Sulejówku! Zaprasza Robert Lewandowski

Najwyższy czas zobaczyć najlepsze piłkarki i najlepszych piłkarzy oraz najskuteczniejsze drużyny tegorocznej edycji Coca-Cola Cup! Już w najbliższy weekend, 26-27 maja, rozegrany zostanie Finał Krajowy tego turnieju. Miejscem zawodów będzie ośrodek w Sulejówku, wybrany na centrum pobytowe podczas UEFA EURO 2012 przez grupowych rywali Polaków - reprezentację Rosji.
Turniej ma jeszcze inny związek z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej. Dwie zwycięskie drużyny otrzymają w nagrodę bilety na mecz ćwierćfinałowy UEFA EURO 2012™, który odbędzie się 21 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Na udział w finałowych zawodach w Sulejówku zaprasza Robert Lewandowski - ambasador turnieju Coca-Cola Cup - przygotowujący się w Austrii do najważniejszej piłkarskiej imprezy w tym roku. Zawodnik, który nie tak dawno zdobył z Borussią Dortmund mistrzostwo Niemiec, a w finale Pucharu kraju strzelił trzy gole Bayernowi Monachium, połączy się z uczestnikami uczestnikami zawodów za pomocą telekonferencji.

Finał krajowy w Sulejówku wyłoni także najlepszych piłkarzy Akademii Futbolu, działającej przy Coca-Cola Cup już po raz drugi. Grupa znakomitych trenerów młodzieży, pod kierunkiem jednego z najlepszych szkoleniowców młodszych piłkarzy w Polsce Marka Śledzia, ma na celu promowanie utalentowanych zawodników i dbanie o ich indywidualny rozwój niezależnie od losów ich drużyn.

W tym roku nagroda dla 10 najlepszych jest wyjątkowa - bilety na mecz otwarcia UEFA EURO 2012™, 8 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zatem na mecz Polaków, miejmy nadzieję, z Robertem Lewandowskim w roli głównej. Dodatkowo wszyscy laureaci wyjadą z Akademią na obóz szkoleniowy do ośrodka, w którym do UEFA EURO 2012™ przygotowywał się jeden z zespołów uczestniczących w Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej.

Organizatorzy turnieju nie zapominają także o kibicach, którzy pojawią się na stadionie w Sulejówku. Przez cały czas trwania turnieju w dniu 27 maja od godziny 11.00 dla wszystkich będzie otwarta Strefa Aktywnego Życia. Będą w niej odbywały się liczne konkursy o charakterze sportowym z niezwykle atrakcyjnymi nagrodami, między innymi biletami na UEFA EURO 2012™.

W Sulejówku pojawią się także maskotki UEFA EURO 2012™, Slavek i Slavko oraz gwiazdy, o których głośno jest już w całej Europie. Zatańczą bowiem słynne cheerleaderki z Gdyni. Tańczą, najczęściej na parkietach koszykarskich, nie tylko w Polsce i uczyniły ze swoich występów prawdziwą sztukę. Piękne, uśmiechnięte i obdarzone niezwykłym tanecznym talentem upiększą i tak już atrakcyjną imprezę piłkarską.

Zapraszamy zatem do Sulejówka w najbliższą niedzielę 27 maja.

Wydarzenia 14 edycji turnieju Coca-Cola Cup można śledzić na stronie www.cocacolacup.pl »