Kawiecki w grze

Florecista Sietom AZS AWFiS Gdańsk Paweł Kawiecki awansował do turnieju głównego mistrzostw świata w szermierce, które rozgrywane są Paryżu
Pod nieobecność lidera polskiej reprezentacji Polski Radosława Glonka (przeszedł operację barku) jedynym florecistą Sietomu w Paryżu jest właśnie Kawiecki. Pierwszą cześć czwartkowych eliminacji - grupową - przeszedł jak burza, wygrywając wszystkie walki. Dzięki temu nie musiał już dalej walczyć i zwolniony został z eliminacji bezpośredniej. W niej awans do turnieju głównego wywalczył Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa), odpadli natomiast Leszek Rajski (Wrocławianie) i Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań).

W piątek odbędzie się turniej eliminacyjny florecistek. Polska reprezentacja składa się wyłącznie z zawodniczek Sietomu. W Paryżu walczyć będą Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska i Katarzyna Kryczało. Turnieje główne kobiet i mężczyzn rozegrane zostaną w niedzielę. Pierwszym rywalem (oby nie ostatnim) Kawieckiego będzie Niemiec Sebastian Bachmann.

Skomentuj:
Kawiecki w grze
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX