Lambada najlepsza w Gdańsku

Zwycięstwem zespołu Lambada zakończył się halowy turniej "Piłkarski sylwester - gwiazdy pomagają". Dochód z imprezy, ok. 20 tys. zł, przeznaczono na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz legendy Lechii Zdzisława Puszkarza
Lambada wygrała wszystkie dotychczasowe turnieje sylwestrowe. Inaczej nie mogło być w Gdańsku, bo zespół ten przyjechał w gwiazdorskim składzie. Na dodatek Jakub Błaszczykowski, Łukasz Garguła, Rafał Murawski, Tomasz Frankowski czy Piotr Świerczewski zostali wzmocnieni mistrzem olimpijskim w gimnastyce Leszkiem Blanikiem oraz bokserem Maciejem Zeganem. Lambada wygrała wszystkie mecze, choć niewiele brakowało, aby w spotkaniu z Lechią potknęła się po raz pierwszy w historii. Biało-zieloni, choć liczebnie prezentowali się najgorzej (dziewięciu zawodników), ze stanu 2:6 wyciągnęli na 6:6 i gdyby strzelili jeszcze jedną bramkę, to oni cieszyliby się ze zwycięstwa w turnieju. Ostatnie słowo należało jednak do Lambady, a konkretnie do Jerzego Brzęczka, który zdobył decydującą bramkę. Lechia musiała zadowolić się 2. miejscem i nagrodą dla najlepszego strzelca, którym został Maciej Kalkowski (5 bramek). Zawód sprawiły Gwiazdy Pomorza. Nie dość że w stosunku do zapowiedzi pojawiły się w okrojonym składzie, to jeszcze przegrały wszystkie mecze. Pozytywnie zaskoczyła ciepło przyjęta przez kibiców drużyna Black Power. Afrykańscy piłkarze grający na co dzień w Polsce przy odrobinie szczęścia mogli zająć nawet 2. miejsce.

Wyniki: Lambada - Black Power 10:4, Lechia Gdańsk - Gwiazdy Pomorza 7:3, Lambada - Gwiazdy Pomorza 6:4, Lechia - Black Power 4:3, Black Power - Gwiazdy Pomorza 8:6, Lambada - Lechia 7:6.

TABELA

1. Lambada3923:14
2. Lechia3617:13
3. Black Power3315:20
4. Gwiazdy Pomorza3013:21
Skomentuj:
Lambada najlepsza w Gdańsku
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX