Sport.pl

Nowy inwestor w Górniku i pierwszy trening

Piotr Płatek
28.06.2011 , aktualizacja: 28.06.2011 17:23
A A A
Boris Pesković

Boris Pesković (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta)

Jest nowy inwestor w Górniku! To firma budowlana, która obejmie czę¶ć akcji. W sierpniu do klubu ma trafić jeszcze jeden solidny sponsor.
We wtorek w Urzędzie Miasta w Zabrzu odbyło się spotkanie władz miasta, szefów firmy Allianz Polska i nowego inwestora. Firma budowlana Budus z Katowic przejmie czę¶ć akcji klubu. Ta firma, której głównym udziałowcem jest Aleksander Ćwik, buduje stadiony, hale sportowe i dworce kolejowe. Budus złożył ofertę remontu trzech peronów w Katowicach, on też zadeklarował wybudowanie stadionu w Radzionkowie, a wcze¶niej prowadził prace na Stadionie ¦l±skim.

- Chcemy poukładać sprawy finansowe w Górniku. Pojawienie się firmy Budus to pierwsza dobra informacja, pod koniec lipca jest szansa na kolejn± - o pozyskaniu solidnego reklamodawcy. To oznaczałoby dopięcie budżetu klubu na kolejny rok - mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza. Budus ma dokapitalizować Górnika i przej±ć czę¶ć akcji, które zostan± wyemitowane.

Tymczasem skład kadry na pierwszym treningu Górnika okazał się dużym rozczarowaniem. Na 25 zawodników blisko połowa to piłkarskie żółtodzioby, którzy w ekstraklasie nie zagrali choćby meczu. Jedynym poważnym nowym nazwiskiem na zajęciach był Boris Pesković. Do¶wiadczony golkiper po trzech latach znów pojawił się na Roosevelta, w międzyczasie grał w ligach Portugalii, Rumunii i słowackim Tatranie Presov.

Sprowadzenie Peskovicia zaskakuje, bo Górnik wci±ż ma dwóch solidnych bramkarzy - Adama Stachowiaka i Sebastiana Nowaka. Ich klub chce za wszelk± cenę sprzedać. Obaj trenowali we wtorek z zespołem Młodej Ekstraklasy, co ciekawe, w tej drużynie byli też Mariusz Jop i Adrian ¦wi±tek. Nowak deklaruje, że chce rozwi±zać kontrakt. Najpewniej w ci±gu kilkunastu dni powinna wyja¶nić się przyszło¶ć Stachowiaka.

Blisko przej¶cia do Górnika s± natomiast 17-latkowie z Rozwoju Katowice Arkadiusz Milik i Wojciech Król.

Zabrzanie trenuj± na razie na własnych obiektach. W sobotę w Wolbromiu maj± zagrać sparing z tamtejszym Przebojem. Czy w tym meczu pojawi się Francuz Alex Mendy, napastnik z czeskiej Mlada Boleslav? - Raczej nie. Wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu. Czekamy na jeszcze jedn± ofertę dla Alexa - mówi Juraj Martvon, menadżer czarnoskórego napastnika.

Wci±ż nie wiadomo także, co ze sprowadzeniem do Zabrza Pawła Olkowskiego i Daniela Gołębiewskiego. - Rozmowy trwaj±. Porozumienie jest możliwe - przyznaje tylko Olkowski.

Zabrzanie w niedzielę wyjeżdżaj± na zgrupowanie do Zakopanego.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX