Nowy inwestor w Górniku i pierwszy trening

Jest nowy inwestor w Górniku! To firma budowlana, która obejmie część akcji. W sierpniu do klubu ma trafić jeszcze jeden solidny sponsor.
We wtorek w Urzędzie Miasta w Zabrzu odbyło się spotkanie władz miasta, szefów firmy Allianz Polska i nowego inwestora. Firma budowlana Budus z Katowic przejmie część akcji klubu. Ta firma, której głównym udziałowcem jest Aleksander Ćwik, buduje stadiony, hale sportowe i dworce kolejowe. Budus złożył ofertę remontu trzech peronów w Katowicach, on też zadeklarował wybudowanie stadionu w Radzionkowie, a wcześniej prowadził prace na Stadionie Śląskim.

- Chcemy poukładać sprawy finansowe w Górniku. Pojawienie się firmy Budus to pierwsza dobra informacja, pod koniec lipca jest szansa na kolejną - o pozyskaniu solidnego reklamodawcy. To oznaczałoby dopięcie budżetu klubu na kolejny rok - mówi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza. Budus ma dokapitalizować Górnika i przejąć część akcji, które zostaną wyemitowane.

Tymczasem skład kadry na pierwszym treningu Górnika okazał się dużym rozczarowaniem. Na 25 zawodników blisko połowa to piłkarskie żółtodzioby, którzy w ekstraklasie nie zagrali choćby meczu. Jedynym poważnym nowym nazwiskiem na zajęciach był Boris Pesković. Doświadczony golkiper po trzech latach znów pojawił się na Roosevelta, w międzyczasie grał w ligach Portugalii, Rumunii i słowackim Tatranie Presov.

Sprowadzenie Peskovicia zaskakuje, bo Górnik wciąż ma dwóch solidnych bramkarzy - Adama Stachowiaka i Sebastiana Nowaka. Ich klub chce za wszelką cenę sprzedać. Obaj trenowali we wtorek z zespołem Młodej Ekstraklasy, co ciekawe, w tej drużynie byli też Mariusz Jop i Adrian Świątek. Nowak deklaruje, że chce rozwiązać kontrakt. Najpewniej w ciągu kilkunastu dni powinna wyjaśnić się przyszłość Stachowiaka.

Blisko przejścia do Górnika są natomiast 17-latkowie z Rozwoju Katowice Arkadiusz Milik i Wojciech Król.

Zabrzanie trenują na razie na własnych obiektach. W sobotę w Wolbromiu mają zagrać sparing z tamtejszym Przebojem. Czy w tym meczu pojawi się Francuz Alex Mendy, napastnik z czeskiej Mlada Boleslav? - Raczej nie. Wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu. Czekamy na jeszcze jedną ofertę dla Alexa - mówi Juraj Martvon, menadżer czarnoskórego napastnika.

Wciąż nie wiadomo także, co ze sprowadzeniem do Zabrza Pawła Olkowskiego i Daniela Gołębiewskiego. - Rozmowy trwają. Porozumienie jest możliwe - przyznaje tylko Olkowski.

Zabrzanie w niedzielę wyjeżdżają na zgrupowanie do Zakopanego.

Skomentuj:
Nowy inwestor w Górniku i pierwszy trening
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz