Finał Pucharu UEFA (jakby to kogoś obchodziło) Z czuba i na żywo

Problem z finałem Ligi Mistrzów jest taki, że musimy na niego poczekać jeszcze tydzień, dlatego w ramach nagrody pocieszenia zrelacjonujemy porywający pojedynek między Glasgow Rangers i Zenitem St. Petersburg w finale Pucharu Przeciętnych i Słabych Europejskich Drużyn, Które Są Za Słabe Na Ligę Mistrzów. Pewnie byśmy tego nie zrobili, gdyby nie to, że wszyscy jesteśmy przecież sponsorami Zenitu ilekroć używamy kuchenek gazowych.

KONIEC Dziękujemy bardzo, a na koniec mamy cytat, który przypomniał nam się a propos wyniku. Cytat o Szkotach wypowiedziany przez Szkota. W konkursie bez nagród możecie zgadywać jaki to film. Spróbujcie najpierw bez wyszukiwarki: It's SHITE being Scottish! We're the lowest of the low. The scum of the fucking Earth! The most wretched, miserable, servile, pathetic trash that was ever shat into civilization. Some hate the English. I don't. They're just wankers. We, on the other hand, are COLONIZED by wankers. Can't even find a decent culture to be colonized BY. We're ruled by effete assholes. It's a SHITE state of affairs to be in, Tommy, and ALL the fresh air in the world won't make any fucking difference!

94. min. KONIEC! Puchar UEFA dla Zenitu St. Petersburg! Żegnajcie wysokie rachunki za gaz, witajcie jeszcze wyższe rachunki. Liga Mistrzów sama się nie wygra.

93. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Świetnie podanie Arszawina w pole karne do Tekke, który zgrywa piłkę przed bramkę, a Żyrianow z najbliższej odległości wpycha ją do siatki!

91. min. Ależ sytuacja!!! Po rzucie z autu zamieszanie w polu karnym Zenitu! Piłka trafia do Nacho Novo, który w idealnej sytuacji z kilku metrów uderza nad poprzeczką. Lepszej okazji do wyrównania już nie będzie.

90. min. Darcheville w świetnej sytuacji, ale jego strzał z siedmiu metrów blokuje Szirl.

89. min. Mario: Obie drużyny grają jakby wygrywały 1-0. W przypadku Rangersów to nieco dziwne.

88. min. Żyrianow w pole karne do wbiegającego Aniukowa, ale jego strzał z ostrego kąta blokuje Broadfoot. Jak na drużynę, która powinna szaleńczo nacierać, Rangersi zaskakująco dużo czasu spędzają we własnym polu karnym.

86. min. Ostania zmiana w Rangersach. Boyd za Whittakera.

83. min. Alexander kopie piłkę w pole karne Zenitu, podbija ją Nacho Novo, ale piłka przelatuje obok słupka. Obrona Zenitu na grzybach, Małafiejew jakiś rozkojarzony, ale ofensywna koncepcja Rangersów niezbyt wyszukana.

80. min. Kolejna zmiana w Rangersach. McCulloch za Hemdaniego.

78. min. Rangersi wyglądają trochę, jakby cały ich misterny plan (0:0 i karne) legł w gruzach, a o wymyśleniu planu B zapomnieli.

76. min. Zmiana w drużynie Rangers. Za Papaca wchodzi Nacho Novo.

75. min. Ależ okazja dla Zenitu! Błąd obrońcy, Arszawin świetnie podaje wzdłuż bramki, ale Żyrianow partaczy i z siedmiu metrów trafia w słupek.

72. min. GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Tekke odbiera piłkę obrońcy, ta trafia do Arszawina, po którego kapitalnym prostopadłym podaniu Denisow w sytuacji sam na sam nie daje szans Alexandrowi.

67. min. Prostopadłe podanie Szirla w pole karne, ale piłkę przejmuje Cuellar.

64. min. Kontra Zenitu. Arszawin biegnie sam na Alexandra, który wybiega poza pole karne. Ogrywa bramkarza Rangers i strzela, ale piłkę z linii bramkowej wybija Papac.

63. min. Dośrodkowanie przedłużone przez Darcheville'a trafia do Whittakera, ten strzela, ale piłkę blokuje Aniukow. Jeszcze rzut rożny, ale strzał Davisa broni Małafiejew.

60. min. Właśnie sobie przypomnieliśmy coś, co nas zmroziło. Przecież w przyszłym sezonie Zenit będzie grał w Lidze Mistrzów, a to oznacza, że będą konieczne wzmocnienia. Rachunki za gaz będą jeszcze wyższe.

59. min. Mateusz odpowiada Marcinowi: Otoz w Manchesterze wszyscy, nie tylko kibice, wiedza, ze jest final. Nie sposob nie zauwazyc, gdy glownym deptakiem miasta caly dzien maszeruja tabuny szkockich kibicow wrzeszczac z sobie znanym tylko akcentem. Kibice Zenitu gina w tlumie.

57. min. Szybki atak Zenitu. Żyrianow biegnie środkiem, ale za długo zwleka ze strzałem i wracający Davis wybija mu piłkę.

56. min. Wygląda na to, że w poprzedniej akcji powinien być karny dla Rangersów. W zamieszaniu piłka trafiła w rękę Denisowa.

54. min. Darcheville wpada w pole karne, strzela, broni Małafiejew, po błędzie obrońcy próbuje dobijać Ferguson, blokują obrońcy, ponownie próbuje dobijać Ferguson, w końcu obrońcy wybijają na rzut rożny. Nagle zrobił nam się fajny mecz.

51. min. Darcheville w polu karnym Zenitu rzuca się sam na trzech obrońców. Już starożytni mówili, że "nec Hercules contra plures".

48. min. Niezwykle koronkowa wymiana podań między zawodnikami Rangers zakończona na linii środkowej.

47. min. dr_avalanche: Czy ten sędzie jest z Niemiec i czy przypadkiem nie mści się za Bayern? Nie to żebym od razu kibicował Zenitowi, ale w sumie piłka to piłka i każdemu należy się uczciwe sędziowanie bez względu na to co myślę o wysokości moich rachunków za gaz.

46. min. Gramy.

PRZERWA Zajawka, w której jakiś aksamitny głos przy akompaniamencie delikatnej muzyki zaprasza na drugą połowę meczu była... hm, metroseksualna.

PRZERWA Mówiliśmy o tym wielokrotnie i powiemy jeszcze raz. Na miejscu realizatorów z TVP po zobaczeniu zaczarowanego ołówka nsportu zapadlibyśmy się pod ziemię z zazdrości. Wygląda jak maluch przy ferrari. Oczywiście, wiele można nadrobić vis comica Jacka Gmocha.

45. min. Na koniec Zenit jeszcze podośrodkowywał sobie w pole karne Rangersów, a obrońcy sobie powybijali piłkę. W końcu sędziemu dośrodkowania i wybicia znudziły się na tyle, że zakończył pierwszą połowę.

44. min. Maciej Iwański właśnie wszedł do podstawowego kanonu gaf komentatorskich, wspominając o tym, że w piłce obowiązuje "angielskim system metryczny".

Wyjaśnienie dla niekumatych: albo angielski (jardy itp.), albo metryczny (wiecie, metry).

43. min. Ferguson zabiera piłkę Denisowowi jakieś 40 m od bramki Zenitu, ale bez sensu oddaje piłkę Darcheville'owi. Denisow ratuje sytuację faulując Francuza przed polem karnym, ale z rzutu wolnego nic nie wynika. Gdyby Ferguson pobiegł w kierunku bramki - byłoby dużo groźniej.

41. min. Maku: Jestem rozdarty. Nie wiem komu kibicować bo mam płytę ceramiczną z indukcją. Sie robi, się ma.

37. min. Atak Rangersów. Groźne dośrodkowanie, ale Whittaker główkuje nad poprzeczką. Gdyby strzelał nogą albo strzeliłby gola, albo kopnął się w głowę, co byłoby równie widowiskowe.

35. min. Sytuacja wygląda tak, że Zenit stoi jakieś 40 m od bramki Alexandra i ma piłkę, a Rangersi stoją jakieś 30 m od bramki Alexandra i nie mają piłki. Obie drużyny okopały się dość mocno na swoich pozycjach.

32. min. Jeszcze z Ibrox Park od Marcina: Cale Glasgow dzis we wladaniu kibicow Rangersow...tysiace ludzi w niebiesko bialo czerwonych koszulkach ciagnie pod Ibrox i na stadionie ok 16 00 bylo juz dobre 20tys ludzi.

Wszyscy pija na potege, nikt sie z nikim nie bije, co najwyzej rzucaja sie frytkami i wznosza piesnie kwestionujace dobre prowadzenie sie szanownej Mamy Bramkarza Polskiej Kadry.

Kibice w koszulkach w bialozielone pasy zlowrogo rzucaja spojrzeniami na fetujace tlumy..ale by nie wzbudzac niepotrzebnych spiec nie zblizaja sie za bardzo na West End..albo po porstu nie wpuszcza ich tam policja, ktora dzis obserwuja wszystko z koni, wody i powietrza (helikoptery).

Przez kilka chwil zastanawialem sie mocno czy Ci wszyscy ludzie wiedza ze final NIE JEST na Ibrox Park...ale dzieki Bogu wiedzieli. Strach pomyslec co sie dzieje w Manchesterze.

30. min. Przemo: Taktyka Rangersów jak Odlewu Poznań za najlepszy czasów. Czyli 1-10-0-0 i hasło "wyjeb..." lub bardziej kultowe "ekspediuj"! Tyle, że Rangersi opanowali ją lepiej.

A my dzisiaj od odwiecznego wroga Odlewu Poznań, czyli od Poznań FC, dostaliśmy przesympatyczny prezent. Szczegóły już wkrótce na zczuba.pl .

28. min. Groźnie pod bramką Rangersów. Najpierw sprytnie próbował się przedrzeć Denisow, później groźny strzał Aniukowa, ale dobrze broni Alexander.

26. min. Rangers po raz pierwszy od dwudziestu minut na połowie przeciwnika. Problem z ich atakami polega jednak na tym, że piłkarze Zenitu bardzo dobrze kryją, a piłkarze Rangersów bardzo dobrze stoją. Po kilkunastu wymienionych podaniach w poprzek boiska udało się wywalczyć rzut z autu.

24. min. Marcin przesyła kolejną porcję zdjęć z Ibrox Park, pisząc, że przyznawanie się w tym tłumie do kibicowanie Arturowi Borucowi nie byłoby najlepszym pomysłem.

22. min. Dośrodkowanie w pole karne Rangersów zablokowane i rzut rożny dla Zenitu. Dośrodkowuje Arszawin, obrońcy wybijają pod nogi Denisowa, który ponownie dośrodkowuje, a obrońcy ponownie wybijają... To tak tytułem ilustracji tego, co napisaliśmy przed chwilą.

20. min. Już dawno nie oglądaliśmy tak oczywistego w odbiorze meczu. Z jednej strony mamy odrażający antyfutbol (zwany też czasem żelazną konsekwencją w obronie), a z drugiej drużynę z mocnymi skrzydłami i bardzo szybką w ataku. Pierwsze dwadzieścia minut wyglądało na oczywistą oczywistość.

18. min. Zenit znów w natarci, ale atomowy strzał Szirla blokują obrońcy.

17. min. Kolejny atak Zenitu. Kapitalne podanie Żyrianowa, dośrodkowanie Araszwina, ale Fasjzulin główkuje nad poprzeczką.

15. min. Groźna kontra Rangersów zakończona groźną kontrą Zenitu i spapranym dośrodkowaniem zablokowanym przez obrońcę.

14. min. Wujek Lu o swoich inwestycjach w futbol: Przepraszam bardzo, ja nie jestem sponsorem Zenitu! Z powodu, iż mieszkam na wsi, gdzie nie dociągnięto sieci z gazem ziemnym, używam gazu w butlach, znaczy się mieszaniny propanu i butanu

11. min. Wolny dla Zenitu. Kąśliwy (z braku lepszego określenia) strzał Szirla, jeszcze trącony przez Davisa, ale broni Alexander.

9. min. Ciekawostka związana z areną dzisiejszych zmagań. City of Manchester Stadium został zaprojektowany jako główna arena igrzysk olimpijskich w 2000 r. Dobrze kojarzycie, w 2000 r. igrzyska nie odbyły się w Manchesterze tylko w Sydney. Uznano jednak, że po co ma się marnować dobry projekt i wybudowano stadion na Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej w 2002 r. Po igrzyskach stadion przerobiono na obiekt typowo piłkarski, na który wprowadził się Manchester City. Klub wydzierżawił stadion od miasta na 250 lat. To się nazywa długofalowe planowanie.

7. min. Darcheville wpada w pole karne, ale zamiast strzelać próbował zgrywać pod bramkę i piłkę wybili obrońcy.

4. min. Bardzo groźna akcja Zenitu, po której Arszawin znalazł się sam na sam z Alexandrem. Trafia w boczną siatkę. Po tej akcji jeden z nas stwierdził, że ten mecz skończy się wynikiem 10:0. Biorąc pod uwagę jak kończą się nasze typowanki... Sami wiecie. Poza tym drugi z nas twierdzi, że Rangersi grają wprawdzie odrażający antyfubol, ale osiągnęli w nim prawdziwą maestrię, więc równie dobrze może być 0:0 i karne.

2. min. Kibice Rangers oglądają mecz także na Ibrox Park, gdzie klub ustawił telebimy. Marcin wysłał nam kilka zdjęć. Oto jedno z nich:

.. .

1. min. Gramy!

20.45 Adrian: Ja zgodnie z tematem z ciekawostką. Panowie Kriżanac i Darcheville spotkali się już kiedyś w Pucharze UEFA po przeciwnych stronach barykady. Dyskobolia vs Bordeaux, że przypomnę - jak to się skończyło wszyscy dobrze pamiętamy. Ivo ma więc pewne rachunki do wyrównania...

20.40 A tutaj bardzo ciekawy wywiad z Kriżanacem. Fragment na zachętę: Sprawa jest prosta: mnie w tym zawodzie zawsze najbardziej interesowały pieniądze. Jeszcze w Polsce miałem oferty z klubów Premier League, ale nikt mi nie oferował zarobków takich jak Zenit. Nie będę ściemniał: nie jestem jak ci piłkarze, których interesuje rozwój kariery, gra o coraz wyższe trofea.

20.35 Ivica Kriżanac, gdy odchodził do Zenitu z Groclinu mówił: Ja zarobię, Groclin zarobi, więc wszyscy będą zadowoleni. Kłamał. My nie jesteśmy zadowoleni. Ale za to pojawiło się studio.

20.30 Jeden z nas znalazł właśnie coś, co się nazywa "Hity na czasie Szczecin", ale nie chce powiedzieć drugiemu co to jest. Studia jak nie było tak nie ma.

20.25 Na TVP2 na razie kończy się bliżej nam nieznany serial "Barwy szczęścia". Ponieważ nie pojawiło się jeszcze studio i nikt nie powiedział nic śmiesznego - mamy dla was niezwykle interesującą zapowiedź meczu .

20.20 Od jakiegoś czasu nasze rachunki za gaz niepokojąco rosną, dlatego w zasadzie powinniśmy kibicować Zenitowi. Nie chcielibyśmy w końcu, żeby nasze pieniądze poszły na marne. Z drugiej strony, podobno wszyscy Polacy to Szkoci albo na odwrót, więc w zasadzie powinniśmy kibicować Rangersom. Witamy i zaczynamy od składów:

Zenit : Małafiejew - Aniukow, Kriżnac, Szirokow, Szirl - Żyrianow, Tymoszczuk, Denisow, Fajzulin, Arszawin - Tekke

Rangers : Alexander - Broadfoot, Weir, Cuellar, Papac, Whittaker, Ferguson, Hemdani, Thomson, Davis - Darcheville