Finał Pucharu Polski Z czuba i na żywo

Niezwykle prestiżowy wtorek, niezwykle prestiżowa godzina i niezwykle prestiżowy stadion w Bełchatowie - oto jak kończą tegoroczne rozgrywki niezwykle prestiżowego krajowego trofeum.

KONIEC Nie wiemy kto dostał mercedesa, ale nie wyobrażamy sobie, żeby mógł go dostać ktoś inny, niż Mucha. Chyba, że mercedes został zdemolowany przez kiboli. Dziękujemy bardzo i zapraszamy na jutro na relację z finału Pucharu UEFA.

KONIEC Puchar Polski dla Legii!

KARNE

117. min. Piłkarze albo leżą, albo właśnie się kładą.

115. min. Trener Jagoda o krok od powiedzenia, że Wawrzyniak ma nogi ciężkie jak z waty.

Ostry faul Clebera na Smolińskim.

112. min. Ostatnią groźną akcję oglądaliśmy jakieś 20 minut temu. Walka idzie na noże, ale nic z tego nie wynika. Miejmy nadzieję, że trenerzy znajdą zawodników, którzy będą mieć siłę by z karnych dokopać do bramki.

110. min. Trener Jagoda postanowił w końcówce pobić rekord w długości zdania. Esej o hiszpańskim słońcu prawdopodobnie wkrótce wyjdzie drukiem.

108. min. Do wykonywania wolnego Wiślacy wzięli się w trzech, w końcu trafili w mur.

ZMIANA STRON Czyli - i tu zaskoczenie - zmiana stron.

105. min. Pietr: Na tvn komentatorzy tez szaleja. "celne podania to chyba nie jest jego zywiol"

Paweł: Komentatorzy, chyba już również zmęczeni. Popełniają coraz to więcej błędów.

102. min. Vuković inaczej niż Paulista - nie zamknął oczu, ale nie doskoczył.

100. min. Paulista podał Diazowi na dobieg. Zabrakło jakichś, no... 15 metrów?

97. min. Szansa Paulisty, ale trudno się strzela głową z zamkniętymi oczami.

95. min. Więcej zapasów, niż grania. Pierwszy strzał w doliczony czasie dla Rogera. Broni Pawełek i w zasadzie zdobywa mercedesa.

93. min. Dogrywka toczy się spacerowo.

91. min. Na początek dogrywki pierwszy rzut rożny w meczu dla Wisły Kraków.

KONIEC 90 MINUT Przez tych idiotów odechciało nam się ekscytować tym meczem.

KONIEC 90 MINUT . Dogrywkowo.

90. min. +9 Na forum wypominacie nam, że napisaliśmy "broni mucha" zamiast z "broni Mucha". Już poprawiliśmy, ale przypominamy, że w komiksie Enkiego Bilala pt. "Czwórka" (chyba) jest sytuacja, w której mecz piłkarski jest powtórzony, bo mucha zmieniła tor lotu piłki.

Boguski w samotnej kontrze osaczony przez Astiza.

90. min. +7 Dośrodkowanie Jirsaka z wolnego nad Muchą, ale obok bramki.

90. min. +5 Czas doliczony zdecydowanie dla Wisły. Zieńczuk miał piłkę w polu karnym, ale zbyt długo zbierał się do strzału.

90. min. +3 Drużyny słaniają się na nogach. Posiadanie zmienia się przy źle wyrzuconych autach.

90. min. Doliczone 10 minut.

88. min. Mecz po przerwie wyraźnie osiadł. I trudno mu się dziwić.

85. min. Mecz wznowiony.

76. min. No i po meczu. Kibole wyłamali płoty i biją się między sobą na płycie. Zaczęło się od raz na sektorze Legii.

Nie mamy siły komentować.

74. min. Uważna gra w obronie powoli się kończy, ale dokładna gra w ataku jeszcze się nie zaczęła.

69. min. Paulista zbiega do środka, ale Mucha minimalnie szybszy.

68. min. W meczu momenty zapowiadające dogrywkę. Obie drużyny bardzo uważnie w obronie.

Wielka odpowiedzialność żeby nie huknąć piłką w szybę tego mesia, bo później cała drużyna będzie się składała na nową.

Czytając Wasze mejle i komentarze dochodzim do wniosku, że mercedesa powinien dostać albo trener Jagoda, albo sam mercedes. Żaden z piłkarzy nie wzbudził jak na razie takich emocji.

65. min. Dymiacy_piecyk prezentuje gościnny odcinek cyklu Jak oni się zmieniają. Trener Jagoda:

64. min. Zieńczuk z dystansu, broni Mucha. Mercedes wciąż dla Pawełka.

62. min. Radović z dystansu, broni Pawełek. Na razie mercedes dla niego.

59. min. Maciej Rybus minął w jednej akcji Marcina Baszczyńskiego trzy razy. W końcu dał się sfaulować. Vuković z wolnego w środek bramki.

57. min. Trener Jagoda - jak wynika z komentarza - nie dostanie mercedesa za MVP, chyba, że zagłosuje na siebie.

Kostya: Choć my tu gadu-gadu o Jagodzie ale red. Kalinowski też niczego sobie. Dla niego lusterka od mercedesa

Biorąc pod uwagę, że jeszcze pewnie będzie trzeba uwzględnić jakiegoś piłkarza - może się skończyć tak:

55. min. Paulista więcej zrobił w 10 minut niż Matusiak w 45. Paszport mu?

51. min. Najgroźniejsza akcja meczu już za nami, nawet jeśli padną jeszcze gole. Dośrodkowanie Rogera, Chinyama z pięciu metrów głową, broni Pawełek, piłka leci wzdłuż linii bramkowej, Grzelak jest pół metra przed bramką i zaniemaga na widok Głowackiego.

brt ewidentnie nie jest zachwycony meczem: Sadzac po strzalach z 1 polowy przestawilbym Mercedesa dalej, bo moze mu sie stac krzywda.

50. min. Druga połowa zaczęła się jak pierwsza - od ataków Wisły. Kolejna akcja zakończona lekkim strzałem Paulisty. Broni Mucha.

48. min. Łobodziński dośrodkował płasko w pole karne. Nikt nie sięgnął piłki, łącznie z Muchą, który próbował ją wybić wślizgiem.

46. min. I gramy.

PRZERWA A tak poważnie - jeśli to prawda z tym mercedesem za MVP to trzeba będzie autko zrzucić z urwiska.

PRZERWA Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o trenerze Jagodzie ze strony reprezentacji dziennikarzy :

Data urodzenia: rocznik Mourinho

Wzrost: słuszny

Waga: nieodpowiednia do oczekiwań

Pozycja na boisku: ławka trenerska

Piłkarski odpowiednik: Jose Mourinho

Kariera piłkarska: Pierwszoligowiec w Polsce, Singapurze i Australii - ósmoligowiec w Niemczech; jako trener - asystent Stefana Majewskiego w Polonii Warszawa, trener bramkarzy reprezentacji olimpijskiej Mieczysława Broniszewski walczącej o Atlantę 1996; samodzielna praca z AZS AWF Warszawa (B klasa)

PRZERWA MVP spotkania na razie trener Jagoda. Wiemy, że nie większość z Was nie ma nSportu, więc jest to dla Was pierwszy z nim kontakt. I jak?

Cytat meczu: "To naprawdę świetny mecz. Nie ma strzałów, nie ma akcji".

43. min. Legia grała akcję, choć leżał Grzelak. Brawo dla Łobodzińskiego, który przerwał grę, choć nie musiał.

41. min. Pierwsza od dłuższego czasu akcja Wisły - kontra rozpoczęta, przeprowadzona i zatrzymana przez Radosława Matusiaka.

39. min. Nie nadążamy z cytowaniem trenera Jagody. W każdym razie indywidualna akcja Chinyamy i strzał z zerowego kąta z okolic narożnika. Celny.

37. min. Marcin cytuje trenera Jagodę: "Brożek bardzo pozytywnie zareagował na to, że nie pojedzie na Euro, zaczął strzelać gole..."

A od nas inny cytat: "Marek Zieńczuk jest mistrzem kamuflażu. Mało kontaktów z piłką, dużo goli".

37. min. Empe: No jeśli to są dwie najlepsze drużyny w Polsce to ja dziękuję bogu, że nie mam C+.

Ale w C+ są jeszcze liga angielska i hiszpańska.

34. min. Strzał Rogera i rajd Szali - obie akcje bez powodzenia, ale z przewagi Wisły na razie nic nie zostało.

32. min. mt na forum chyba cytuje trenera Jagodę: "Żeby polska liga byla dobra musi w niej grac jak najwiecej dobrych pilkarzy"

31. min. Dośrodkowanie Rogera z wolnego. Piłka spada pod nogi Grzelaka. I tam zostaje.

28. min. Legia złapała oddech i już potrafi wyjść z własnej połowy. Kończy się to groźną kontrą Wisły, którą jednak zatrzymuje sama Wisła.

24. min. Indywidualna akcja Grzelaka, Radović nie trafił w piłkę (legioniści chcą karnego), a Chinyama zgarnął piłkę, strzelił obok Pawełka, ale Cleber efektownie obronił wślizgiem.

Chwała Bogu, że sędzia nie podyktował karnego, bo byłby to najbardziej dmuchany karny sezonu.

23. min. Trener Jagoda: "Trener Skorża na pewno zastanawia się po co mu to było. To on wprowadzał Chinyamę do pierwszoligowej piłki".

Na pewno.

21. min. Dwójkowa akcja Rogera z Rybusem zaczęła się od tego, że sprytnie przebiegli koło siebie. Skończyło się jednak na zablokowanym strzale.

19. min. Wykonywanie wolnego trwało dwie minuty - Łobodziński wprost na głowę Rogera.

17. min. Jan Mucha wypadł z piłką poza pole karne - przy pomocy Boguskiego. Wolny dla Wisły.

15. min. Straty Legii idą już w dziesiątki. Nie udało się jej jeszcze ani razu wymienić więcej niż trzech podań. Wisła gra wysoko pressingiem i nie daje rywalom ani trochę miejsca.

W zasadzie jedyne miejsce dla Legii na boisku wywalczyła fryzura Choto.

12. min. Legia ma problemy z wyjściem z własnej połowy. Za to Wisła ma problemy z wykorzystaniem problemów Legii.

8. min. Redakcja padła tuż po obejrzeniu z bliska nowej fryzury Dicksona Choto. Ujmijmy to tak: gdyby to były opony, to by oznaczało, że obrońca zmienił z letnich na zimowe. Wygląda to mniej więcej tak:

Nie pomaga mu to - po jego błędzie w sytuacji sam na sam Cantoro, ale trafił w boczną siatkę.

6. min. Strzał Chinyamy. Powiedzieć, że niecelny to nic nie powiedzieć.

4. min. Po kolejnych 120 sekundach wygląda na to, że jednak będzie 0:0, dogrywka i karne.

Trener Jagoda: "I już nigdy nie dowiemy się, czy gdyby Paweł Brożek nie zagrał z Zagłębiem Sosnowiec, to czy złapałby kontuzję".

2. min. Po 120 sekundach wygląda na to, że Wisła chce wygrać bardziej, ale dośrodkowanie Łobodzińskiego poszło Panu Bogu w okno.

Wygląda też na to, że trener Jagoda nas nie rozczaruje.

1. min. Gramy.

17:00 O jaaaaaaaaa... W TVN komentuje trener Jagoda. Trener Jagoda to najbardziej ekstremalny komentator w tym kraju.

Paweł Brożek złapał kontuzję na treningu, zastępuje go Radosław Matusiak. Trener Jagoda: "Mecz zaczyna się jak u Hitchcocka".

Wojciech Jagoda to trener reprezentacji dziennikarzy.

16:50 Obie drużyny traktują mecz niezwykle prestiżowo. Wiśle smak zwycięstwa w lidze nieco (ale tylko nieco) psuje porażka z Legią w lidze i Pucharze Ekstraklasy, a Legii smak zwycięstwa... zaraz, zaraz, jaki smak zwycięstwa? W każdym razie składy wyglądają poważnie.

Wisła : Pawałek - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Piotr Brożek - Łobodziński, Cantoro, Sobolewski, Zieńczuk - Boguski, Matusiak

Legia : Mucha - Szala, Choto, Astiz, Wawrzyniak - Rybus, Vuković, Roger, Radović - Grzelak, Chinyama.