Te nudniejsze ćwierćfinały Ligi Mistrzów Z czuba i na żywo

Armia polskich kibiców Romy i obaj polscy kibice Schalke wciąż mają nadzieję, ale nie oszukujmy się - to może być najnudniejsza relacja w historii Z czuba. No, może z wyjątkiem tych kilku razy, gdy wzięliśmy się za skoki narciarskie. W każdym razie - jak mówił dziś Dariusz Szpakowski w sporcie po wiadomościach- "Ke sara sara, czyli co będzie to będzie".

Relacje klasyczne można obejrzeć tutaj (Barcelona - Schalke) i tutaj (Manchester - Roma)

KONIEC . I chwała Bogu. Już w niedzielę kolejna relacja. Z czego? Niespodzianka!

Dziękujemy za uwagę, maile i edukację w sprawie więzi polsko-katalońskich.

90. min Gudjohnsen za Henry'ego. Francuz o zmianę prosił już 20 minut temu, bo się nudził i chciał już iść do domu.

88. min Aż się chce wyjść z kina...

Rzut rożny dla Schalke. Gdyby nie istaniał termin strzał rozpaczy, to po uderzeniu Krstajicia w trybuny koniecznie trzeba by go wymyślić.

84. min Ostatnie minuty obu meczów i naszej relacji sponsoruje ta piosenka.

81. min Michał z Glasgow: Los Diablos Polacos (inna nazwa Los infernos Picadores) nie odnosi się do Szwoleżerów Gwardii (a nie Legionów!) spod Somosiery, tylko do ułanów-lansjerów pułku Legii Nadwiślańskiej, służącej w okresie 1808-1812 w Hiszpanii. Hiszpańscy partyzanci panicznie bali się polskiej kawalerii i stąd ochrzcili ją 'diabelskim' mianem.

Mateusz: Nazwa 'Polacos' wzięła się owszem od Legionów Polskich pod Samosierrą, lecz nie tyle chodziło o ich "szaleńczych ataków i ogromnej, wręcz samobójczej odwagi" ale o to, że po zakończonej bitwie mieszkali na hiszpańskich ulicach, brudni, głodni, żebrzący. Stąd nazwa nie ma wydźwięku pozytywnego. Analogię widać w polskiej lidze koszykówki i określanie kibiców Anwilu Włocławek Rumunami. Wątpię czy przez to Anwil zyskał rzesze kibiców w Rumunii.

Jacek: Pare slow odnosnie tego co powiedzial rw30 nt. pochodzenia nazwy los polacos, gdy zapytac na ulicy katalonczyka dlaczego tak na nich mowia glownie madrilenos, kazdy powie co innego, co ciekawe 'los polacos' odbierane poza katalonia raczej negatywnie w samej katalonii, neutralnie a czasami wrecz katalonczycy przyznaja ze sa dumni z tego ze sa 'los polacos'! chociaz sami katalonczycy twierdza, ze najblizej prawdy jest wersja z podobnymi jezykami, ze wzgledu na te kilka glosek

Poddajemy się.

A na obu boiskach dożynki.

78. min Szybki kontratak Giovaniego sprytnie zatrzymany na linii środkowej przez Eto'o. Kameruńczyk zorientował się, ile jeszcze musiałby biec, gdyby puścił tę akcję.

74. min O'Shea na boisku (Rooney też), ale to nie oznacza, że skłamaliśmy w 67. minucie, bo wszedł bez rozgrzewki...

...no dobra, skłamaliśmy.

Krkić schodzi, w jego miejsce Giovanni, więc jest szansa, że nadal jeden zawodnik Barcelony będzie poruszał się szybciej, niż wolnym truchtem. Decyzję Rijkaarda o zmianie kibice przyjęli z entuzjazmem - machając białymi chusteczkami i, prawdopodobnie, wykrzykując pod adresem trenera obelgi.

70. min GOOOOOOOOOOOOOL!!!! Tevez!

Szczupaczek w długi róg po dośrodkowaniu Hargreavesa. Klasyka gatunku.

69. min Mikołaj: Z tego co pamiętam z historii, to określenie "polacos" ("diablo polacos"? - jakoś tak, nie jestem hiszpańskojęzyczny) używane było po szarży Legionów Polskich pod Samosierrą. Odnosiło się raczej do szaleńczych ataków i ogromnej, wręcz samobójczej odwagi, a tego raczej nie widać w grze Barcy. Pewnie jedno "polacos" z drugim ma niewiele wspólnego, ja tylko tak "z kronikarskiego obowiązku" .

Z tego wszystkiego wynika, że trzeba jechać do Katalonii jeszcze przed Euro i jednego z drugim zgarnąć do reprezentacji Leo.

67. min G. Neville zaczął się rozgrzewać. Następny w kolejce jest Scholes, potem Cantona, a dopiero potem Kuszczak. O'Shea i Welbeck.

W drugiej połowie Barcelona, niczym prawdziwi Polacos, sięgnęli do klasyka i stosują taktykę, którą Kazimierz Górski definiował jako "ty do mnie, ja do ciebie". W efekcie uśpili całą obronę Schalke i Xavi znalazł się kompletnie nie pilnowany tuż przed polem karnym, ale jego strzał świetnie broni Neuer.

64. min Agnieszka Radwańska pierwszego seta wygrała 6-2, a drugiego przegrała 1-6.

Na boisku w Barcelonie sielanka. Jak na takiej uliczce, co też jest w Barcelonie. Henry brata się z Jonesem, a Eto'o z Bordonem. ciekawa zmiana biorąc pod uwagę, że 20 sekund wcześniej Henry odpychał Jonesa i chyna informował go o niemiłych szczegółach prowadzenia się jego matki. Poza tym trochę wieje nudą.

Na boisku w Manchesterze tylko wieje nudą. Roma atakuje, ale bez wiary. Bez wiary również rozgrzewają się Rooney i Ronaldo.

62. min Zaczyna się walka na noże. Nie, nie na boisku. Miszka pisze: Wyjaśnienie RW30 z Walencji odnośnie pochodzenia przydomka 'polacos' jest z lekka naciągane. Katalończyków nazwali tak Hiszpanie (Kastylijczycy) w XIXw. w czasie wojny z Napoleonem. I to z 2 powodów:

1. Bo mają w swoim języku zgłoski podobne do naszych sz, cz itp., co Hiszpanom kojarzyło się z językiem polskim, z którym zetknęli się, jako że w armii Napoleona były oddziały polskie (Samosierra itd.)

2. Do tego Katalończycy wspierali Napoleona, jak Polacy.

59. min Biorąc pod uwagę, że Schalke gra podobnie jak w pierwszej połowie, a ma spore trudności z dostaniem się pod bramkę Barcelony możemyu wysnuć wniosek, że Barca w drugiej połowie gra dużo lepiej. A, i jeszcze te trzy bardzo groźne okazje dla Barcelony mogły być pewną wskazówką.

56. min Rzut wolny dla Schalke 18 m od bramki. Strzela Grossmueller, ale nad poprzeczką. Chwilę później dośrodkowuje Krkić, Krstajić o krok od pokonania Neuera.

53. min Trwa odliczanie (głównie przez Szpakowskiego) ile czasu dzieli Manchester od awansu. Legendarny komentator TVP aktualizuje tę informację co 2 minuty.

51. min Najwyraźniej groźby pomogły. Kapitalna akcja Barcelony. Xavi do Iniesty, który strzela z 18 m - Neuer z najwyższym trudem na róg.

49. min W Barcelonie sensacja - Schalke nie miało jeszcze ani jednej stuprocentowej okazji.

Właściwie powinniśmy napisać, że Schalke nie miało jeszcze okazji wyjść ze swojej połowy w tej połowie. Dośrodkowanie Krkicia do Henry'ego, ale Francuz strzela nad poprzeczką.

46. min W pierwszej połowie różnica między czasem jednego meczu, a drugiego według naszych niezwykle precyzyjnych telewizorów wynosiła zaledwie 5 sekund, w drugiej zwiększyła się do 22.

PRZERWA Jacyś panowie w garniturach bardoz zawzięcie klarują coś piłkarzom Barcelony. Wygląda to trochę jakby im grozili. "A ilu macie piłkarzy w kadrze? O, to sporo. Nie chcielibyśmy, żeby coś im się stało... A ten stadion... cholernie łatwopalny...".

PRZERWA Afera o to, kto wyssał co i z czym od czyjej matki trwa. Rw30 pisze z Walencji 'Polacos' to nie kibice Barcy, tylko ogólnie wszyscy[?] katalończycy, nazwę tą nadali im.... oni sobie sami :) chodzi o to, że w mniej więcej tym samym momencie, kiedy III Rzesza zaatakowała Polskę, generał Franco wkroczył do Katalonii... w związku z czym Katalończycy zaczęli nazywać siebie 'Polacos', nie sądzę, żeby kogokolwiek to interesowało, ale chciałem sprostować .

PRZERWA Rutek pisze: Czy zauważyliście jak mądra jest piłkarska mądrość ludowa: jak drużyna ma wiele niewykorzystanych sytuacji i przegra, to Wielcy Eksperci mówią: "Niewykorzystane sytuacje się mszczą", a jak wygra to: "Co się odwlecze, to nie uciecze". 100% skuteczności .

Ta obserwacja prawie dwa lata temu była jednym z kamieni węgielnych pod fantastyczną karierę serwisu Z czuba.pl.

PRZERWA Wielu czytelników prostuje: "Polacos" to określenie na wszystkich Katalończyków. Większość z nich (czytelników, nie Katalończyków) twierdzi, że to niezbyt pochlebbne.

Ale to nasze matki i nasze wysysanie gry z kontry!

PRZERWA Z okazji przerwy chcielibyśmy Wam zaprezentować nowe forum portalu gazeta.pl pt. GOLF i pierwszy na nim wpis:

Założenie pióropusza nie daje niestety żadnej gwarancji, że zostanie się prawdziwym Indianinem. To tyle w kwestii golfa.

Szacunek.

PRZERWA No jako się rzekło - nuda i wygrywają faworyci. Manchester gra fajnie i nieskutecznie, Roma niefajnie i nieskutecznie, Schalke ropaczliwie a Barcelona zaskakująco i - jak się wydaje - ostatecznie, cokolwiek miałoby to oznaczać.

45. min Dośrodkowanie Altintopa z lewej strony, Puyol wybija piłkę w sposób dość rozpaczliwy. Miminalnie nie trafia w bramkę. Tylko rzut rożny dla Schalke.

43. min GOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Toure! Ale Yaya!

Dośrodkowanie Krkicia, Krstajić je blokuje tak skutecznie, że Westermann musi wybijać piłkę z linii bramkowej. Do piłki dopada Yaya Toure i z bliska pakuje piłkę do siatki.

40. min Barcelona gra coraz lepiej, więc mecz na Camp Nou prawie się wyrównał. Wrzutka Henry'ego do Eto'o, ale Kameruńczyk przy efektownych nożycach nie trafił w piłkę. Zresztą gdyby trafił, to był ustawiony tak, że posłałby ją w przeciwległy aut.

Radwańska jako pierwsza wygrała własny serwis. I to już w piątym gemie!

38. min A propos wysysania kontr z mlekiem matki. Pisze Balcus: To kibice realu nazywają kibiców barcy "polacos" więc coś w tym jest .

Uwaga, czytamy język ciała wymachującego rękami Franka Rijkaarda: "Tak, wywalą mnie z roboty, ale nie cieszcie się, ciebie i ciebie też". Nie jesteśmy tylko pewni do kogo konkretnie Rijkaard wymachiwał.

36. min Cały czas dyskutujemy o tym, czy powinien być karny dla Romy. Jeden z nas twierdzi, że absolutnie i kategorycznie nie. Co ciekawe - ten, który ogląda głównie mecz Barcelony.

Ten drugi ma zatem więcej argumentów i pieczątki. Karny był.

33. min Faul Westermanna na Krkiciu tuż przy bocznej linii pola karnego. Wszyscy spodziewali się, że Xavi będzie strzelał, a on tymczasem podał na jedenasty metr do Krkicia. W zasadzie to prawie wszyscy... Ale Krkić połapał się na tyle szybko, że udało mu się jeszcze oddać strzał, ale prosto w Neuera.

30. min Roma miała swoją szansę i ją zepsuła - DE ROSSI NIE WYKORZYSTAŁ KARNEGO. Strzelił heeeeeeeeen nad bramką.

Wcześniej pierwsza ofensywna akcja Romy zakończyła się podcięciem Manciniego przez Browna.

26. min Niby to Barcelona broni się całą drużyną, a przed chwilą piłkę Krkiciowi pod własnym polem karnym odbierał Kuranyi. Chwilę później był już pod bramką Barcelony.

25. min A u Radwańskiej ciekawie. Wszystkie gemy na przewagi, wszystkie gemy przegrała ta serwująca.

23. min W Manchesterze Hargreaves zmarnował już więcej sytuacji niż czasem pada goli w jednej kolejce polskiej ligi.

W Barcelonie kapitalna akcja Schalke. Dośrodkowanie Jonesa, potem kolejni obrońcy Barcelony bardzo dokładnie mijali się z piłką, w końcu stojący przy długim słupku Kuranyi minimalnie spudłował.

Jeśli to prawda, z tymi mszczącymi się sytuacjami, to Schalke zaraz straci dwa gole, a Manchester siedemnaście.

20. min Barcelona wyszła większą liczbą zawodników i szybko nadziała się na kontrę. Po podaniu Asamoah Jones strzela obok bramki.

19. min Po szybkiej kontrze i świetnym podaniu Eto'o Henry wpada w pole karne, ale w ostatniej chwili Bordon wybija mu piłkę.

Nie sądziliśmy, że to napiszemy, ale Barcelona ma poważne problemy z wyjściem z własnej połowy.

17. min Z forum: Wczoraj informowaliście, że nie wiecie, w związku z czym jest minuta ciszy i napisaliście, że przypuszczacie, że to polska piłka umarła (z jaką to metaforą oczywiście się zgadzam). Okazuje się, że to zmarł prezes holenderskiego Związku Piłki Nożnej Jeu Sprengers . Warto by to było chyba sprostować ? Choćby dla czystego sumienia....

15. min Znów zamieszanie w polu karnym Barcelony. Kuranyi po dośrodkowaniu wbiega między Zambrottę i Thurama i strzela minimalnie niecelnie.

Że coś jest na rzeczy obrońcy Barcelony zorientowali się w momencie, kiedy Niemiec już składał się do strzału.

13. min Puyol jako ostatni obrońca z najwyższym trudem przerywa atak... Właściwie Barcelony, choć było o krok od sytuacji sam na sam z Valdesem.

Chwilę później Xavi marnuje już sam na sam w sensie ścisłym z Neuerem.

11. min A tymczasem (informacja dla tych, którym żony zabroniły oglądać meczów, bo wiecie, "You can dance"...) Roma rzuciła się do desperackie... desperackiej obrony. Gdyby Hargreaves był sprytniejszy, a Tevez nieco wyższy byłoby już 2:0 dla Manchesteru.

9. min Kolejny atak Schalke. Victor "każdy ma takiego Casillasa, na jakiego zasłużył" Valdes po strzale Altintopa o krok od wrzucenia sobie piłki do bramki. Próbujący blokować Altintopa Carles Puyol w kluczowym momencie się pośliznął i przewrócił.

7. min Barcelona gra dzisiaj to, co polscy piłkarze wyssali z mlekiem matki - kontratak. Szybka trójkowa akcja zakończona, też po orangeekstraklasowemu - niecelnym strzałem Eto'o.

Z czyim mlekiem wyssali to gracze Barcelony?

5. min Schalke znowu w natarciu. Najpierw Asamoah strzela w krótki róg, ale niecelnie. Chwilę później Barcelona na chwilę zamknięta we własnym polu karnym - kończy się zablokowanym strzałem.

3. min Tutaj można obserwować Radwańską grającą z Dulko na Florydzie. Za linka dziękujemy Marcinowi.

Po pierwszej minucie widać, że Barcelona chce bronić wyniku. Prawy obrońca Schalke Rafinha faulowany przez Samuela Eto'o. Ale już po chwili Eto'o ograł obrońcę Schalke i dośrodkował do Krkicia. Jego pierwszy strzał został zablokowany, jego drugi strzał również został zablokowany, więc przy trzecim wykiwał obrońców i uderzył nad poprzeczką.

1. min . No to siup. Gramy. Pierwszy, jakże ważny kontakt Valdesa z piłką. Wybija od bramki po pierwszej, jakże nieudanej i niegroźnej akcji Schalke.

20:43 Włodzimierz Szaranowicz: "Sir Ferguson mówi, że dwumecz jeszcze nie jest rozstrzygnięty". Dariusz Szpakowski: "Sir Ferguson mówi, że dwumecz jest już rozstrzygnięty".

Statystycznie co drugi dziennikarz na świecie kłamie. Nas też jest dwóch.

20:39 Jerzy Engel o sytuacji Romy: "Każdy trener wierzy do końca ostatniego gwizdka". Szkoda, że nie możemy zapytać o sytuację, gdy było 0:3 z Portugalią z MŚ. Wiecie, z ciekawości.

20:35 Dziś będziemy się koncentrować na meczu w Barcelonie, ale na ten drugi też będziemy zaglądać. Składy - Rooney i Ronaldo na ławce:

Man Utd: van der Sar - Brown, Pique, Ferdinand, Silvestre - Park, Carrick, Hargreaves, Anderson, Giggs - Tevez

Roma: Doni - Panucci, Mexes, Juan, Casetti - De Rossi, Pizarro - Taddei, Perrotta, Mancini - Vucinić

Barcelona: Valdes - Zambrotta, Puyol, Thuram, Abidal - Xavi, Yaya Toure, Iniesta - Eto'o, Bojan, Henry

Schalke: Neuer - Rafinha, Bordon, Krstajić, Westermann - Jones, Ernst, Kobiashvili - Altintop - Asamoah, Kuranyi

20:33 Kibice Romy mają gorzej od kibiców Schalke. Nie tylko dlatego, że przegrali dwoma bramkami, ale też dlatego, że historia lubi się powtarzać - przegraną 1:7 zaliczyli niemal równo rok temu, 11 kwietnia.

20:30 Jedyną rzeczą porównywalną z naszym pożądaniem emocji w dzisiejszych meczach jest brak wiary w to, że takie będą. Obie drużyny, które dzisiaj będą gonić grają na wyjeździe, obie przegrały do zera, obie od początku nie były faworytami.