Eurodożynki, czyli Serbia - Polska z czuba i na żywo

To jest bój nasz ostatni... Skład nieco eksperymentalny, murawa nieco do luftu, Beenhakker nieco ozłocony, a relacjonujący nieco sprani po poprzedniej relacji. Typowa piłkarska środa.

Serbia - Polska - relacja klasyczna.

KONIEC I tak zakończyliśmy te elimnacje (Anglicy kończą za niecały kwadrans). Dzięki za ten nudny mecz, rozgrywany na nieprzeciętnej murawie. Unikajcie Finów, będą na Was źli. Unikajcie muraw.

Na koniec zdjęcie murawy z Belgradu (od lukluda):

embed

KONIEC Remis u nas, my przełączamy na Anglia - Chorwacja. Gazeta wraca do tytułu "Koniec Świata na Wembley".

90. min Gol Chorwacji w okolicach 77 minuty. Anglicy nie jadą!

89. min Jak macie jakichś przyjaciół Finów to starajcie się ich w najbliższych dniach unikać, mimo wszystko.

87. min Jeszcze jeden atak Zigicia na Fabiańskiego, a tuż po nim atak Żewłakowa na Zigicia i generalna przepychanka.

86. min Zigić kontynuuje przetacza się po polskich piłkarzach, tym razem ofiarą padł Fabiański, wepchnięty z piłką do bramki. Sędzia chyba odgwizdał faul.

84. min No i Polacy będą musieli spuścić Anglikom baty...

Inna sprawa, że gdybyśmy teraz walczyli o awans i stracili w ten sposób dwie bramki, to byśmy zakończyli relację po bohaterskiej śmierci na zawał.

83. min Znowu Sebowie hurtem przed Fabiańskim, ale kolejny strzał dość anemiczny.

82. min A do Croucha podawał Beckham, co chyba jednak Rosjan nie pociesza.

80. min Anglia na razie w drodze na Euro, 2:2 po golu Croucha. Czy można było Rosjan upokorzyć bardziej?

79. min Kontra Serbów, zatrzymana faulem w polu karnym. Dobrze, że to mecz o nic, ale dobrze też, że sędzia nic nie zauważył.

75. min Jak na taki nudny mecz to sporo bramek. Strzał Lewandowskiego z wolnego broni bramkarz.

72. min Lazović dośrodkował na aferę, po ziemi, ale nikt nie przeciął toru lotu (no, toczenia się...) piłki i ta głupio wpadła. Anglia przegrywa już 1:2, Lampard wykorzystał karnego chyba z kapelusza.

70. min 2:2. Serbom wpadła straszna szmata.

68. min Kontra Serbów zaczęła się od przetoczenia Zigicia po Bronowickim na linii środkowej, a zakończyła strzałem Zgicia w czasie przetaczania się po Bronowickim na linii bramkowej. GOL DLA SERBII.

66. min Jeszcze jeden wykop dzisiaj, choć poranek świtaaaa... Nic się nie dzieje.

63. min Serbowie atakują, Polacy wybijają, murawa się sroży. I tak już od prawie 20 minut.

61. min Ostatnie pięć minut (podobnie jak większość z pozostałych) należało do murawy.

56. min Kontra Polaków, świetne podanie do Murawskiego, ale ten niepotrzebnie podawał, mógł strzelać.

54. min Wow! Zigić wyszedł sam na sam, strzelił pod Fabiańskim, ale lecącą do pustej bramki piłkę zatrzymali najpierw murawa, a potem Bronowicki.

53. min Za drugiego gola podziękowania należą się Matusiakowi, Zahorskiemu i wszystkim, którzy nie zdążyli wrócić z toalety.

Czyli między innymi nam.

52. min Andrzej Juskowiak oficjalnie zasnął i gada przez sen. Raczej niezrozumiale.

47. min Zanim obrona Serbów się zorientowała, że gramy Matusiak z Zahorskim wpadli w pole karne, obaj zostali zaatakowani przez murawę (Matusiak wyglądał, jakby jeździł na łyżwach, choć nie umiał), w końcu zmiennik Rasiaka minął bramkarza i strzelił do bramki (nie pustej, bo było tam jeszcze dwóch obrońców).

46. min GOOOOOOOOOL! Matusiak z narażeniem życia!

PRZERWA Muraw, Muraw, władca muraw:

PRZERWA Rosja już prowadzi. Ta ścieżka dla Anglików się zamyka, zamknięty jest też gol Beckhama w 90 minucie.

Pojawiła się sugestia, że nieawansowanie to najlepsze, co może się zdarzyć angielskiej piłce.

PRZERWA Wielu z Was pisze, że Anglicy wciąż są w Euro, bo Rosja remisuje.

To prawda, remisuje, ale z Andorą. Na miejscu Anglików i ich fanów raczej byśmy się nie cieszyli jeszcze.

PRZERWA . To może kilka słów o pierwszej połowie?

Zieeeew...

44. min Naprędce przygotowany screen z murawą

embed

To nie oddaje całej powagi sytuacji.

42. min Ciekawe, czy Żuraw Władca Muraw gdyby był to by się jakoś do zaistniałej sytuacji odniósł...

Na razie z odnoszenia i murawy, to głównie kontuzje. A z samego odnoszenia, to wrażenie, że Juskowiak ze Szpakowskim dziś strasznie nudzą.

Zahorski na 11 metrze nie trafił w piłkę. Po kontrze ta sama piłka minęła Wawrzyniaka. Ale Serbowie już nie.

37. min Na boisku trwa walka Serbów z murawą. Alme relacjonuje po swojemu i na bieżąco:

Więcej Alme tutaj . Bardzo lubimy.

33. min Jovanović strzela po dośrodkowaniu, ale ktoś ofiarnie blokuje.

32. min Murawski, murawa... wybaczcie ten płaski kalambur.

30. min Chorwacja prowadzi 2:0. Teraz Anglikom musi wpaść coś w 90 i 91 minucie. Będzie się działo.

W redakcji okrzyk prawie tak głośny jak dwie minuty temu.

28. min GOOOOOOOOOOOOL!!!!! Murawski dostał piłkę od Lewandowskiego i strzelił nad bramkarzem. Duży plus dla murawy, która znacznie zwolniła za silne podanie.

26. min Krasić w świetnej sytuacji strzela głową cokolwiek anemicznie.

25. min Chorwacja prowadzi 1:0, Anglicy na razie poza Euro. Czujemy, że im wpadnie coś w 90. minucie.

23. min Kuszczak się nie uśmiecha, Fabiański świetnie wyłapał podanie Ivanovicia. Gdyby przeszło Zigić dobiłby do pustej bramki.

W odpowiedzi Wasilewski i Murawski, jeden strzał obroniony, drugi niecelny.

21. min Będzie niewyjęte 0:0. Chyba, że pół polski znowu pójdzie do łazienki .

20. min Murawa rozgrywa kapitalny mecz. Najpierw Łobodziński podał w poprzek boiska do Kosowskiego, ale murawa skutecznie zablokowała dośrodkowanie.

Kosowski zmieniony przez Zahorskiego.

17. min Wszystkie gole Polaków w drodze do Euro 2008 (także większość muraw):

16. min Kolejna udana interwencja murawy. Tym razem wślizgiem zabrała piłkę Lewandowskiemu.

14. min Murawa zatrzymała skutecznie kontrę Serbów - wychodzili 4 na 3.

12. min Wymienić piłkarzy na piłkarski, przebrać w bikini i mamy zapasy w błocie. Krasić z 16 metrów nad bramką Fabiańskiego, wcześniej źle wybili polscy obrońcy.

8. min Ta murawa przypomina nam mecz jeden takiej drużyny, w której jeden z nas był rezerwowym bramkarzem. Trener powiedział: "W przerwie zmienisz Eryka, bo murawa jest ciężka i nie chcemy, żeby złapał kontuzję".

Więc wyślemy Ciebie, żebyś ty się połamał.

Pierwsza akcja Serbów, po której nadeszła pierwsza kontra Polaków. Obie sytuacje przerwali obrońcy.

4. min Na trybunach atmosfera święta. Ale niestety 1. listopada. Ta murawa jest niesamowita, coś jak u nas w ogródku, tylko zasypane piaskiem i zmieszane z wodą, żeby było błoto, a następnie zmrożone, a następnie rozmrożone i wydeptane w niektórych miejsach.

Nad taką murawą to się trzeba narobić.

1. min Boisko wygląda jak świeżo zaorane pługiem dwuskibowym.

20:43 Kelnerki w sieci Rooster wyglądają tak:

embed

To taka podróba amerykańskiej sieci Hooters, której kelnerki wyglądają tak:

embed

Byliśmy w obu sieciach, w Hooters jest lepsze żarcie ;)

20:40 Marek pyta: A czy przypadkiem nie jest tak, że melodia hymnu polskiego jest identyczna jak melodia hymnu serbskiego? Będą grać dwa razy to samo czy wystarczy raz?

Od kiedy Serbia jest Serbią, a nie Serbią i Czarnogórą ten bajer z hymnami już nie działa.

20:38 Według informacji z Belgradu Leo Beenhakker zmienił skład na mecz z Polską o 13., gdy zobaczył stan boiska. Dlatego wyleciał Garguła i Matusiak. Silny Rasiak ma walczyć z Nemanją Vidicem.

SMS z Belgradu: "Serbski dziennikarz mówi, że ostatni raz tak mało kibiców było na pierwszym meczu z Azerbejdżanem. Ale wtedy mieliśmy zakaz od UEFA"

20:35 Była akcja z pomarańczowymi wstążkami dla Leo (na mieście jak zobaczycie kogoś z pomarańczową wstążku przy plecaku, to jeden z nas pewnie), teraz czas na wafelki dla Leo (pomysł Marty lub Artura)

SMS z Belgardu: "Serbów na trybunach jest mniej niż Jacek Bąk ma występów w reprezentacji"

20:33 Piotrek: Musze się Wam do czegos przyznać... Mam 22 lata, a wciaż to robię. Robię to jak jestem sam w pokoju, a nawet gdy domownicy sa w domu i mam świadomość, że mogą w każdej chwili wejść i mnie przyłapać. Ale coż, postanowilem się ujawnić... Tak wieć, siedzę przed monitorem, włączam powtórki dwóch goli Ebiego i płaczę ze wzruszenia! Wstydze sie, po przecież Ebi mówił, ze chłopaki nie płacza... .

Drogi Piotrku. Wszyscy tak robimy, ale nie rozmawiamy o tym głośno.

20:30 Holandia przegrała 1:2 z Białorusią. Białoruś często ma tak, że na koniec pokonuje kogoś, komu już nie zależy, bo wcześniej awansował. W związku z tym Białoruski Zwiazek Piłki Nożnej chce przeforsować w FIFA i UEFA rozgrywanie eliminacji od tyłu.

20:25 Z relacji BBC: 1216: I see the Poles are already through from Group A, so the ambience in Krakow, where I'm off for a stag do on Friday, should be buzzing. If you ever pay Poland's second city a visit, I strongly recommend a lovely little bistro called Roosters .

Mówiliśmy, że cieniasy?

20:15 Można pisać na zczuba@g.pl .

20:10 W BBC same cieniasy, zaczęli relację z najważniejszego meczu w eliminacjach o 8.00 rano. Myśmy zaczęli o 15.00, ale poprzedniego dnia (dla tych, którzy nie wiedzą: 48 godzin relacji z czuba )

Łotwa przez minutę oddawała Szwecji dług za Euro 2004. Wtedy w ostatnim meczu eliminacji Łotysze wygrali ze Szwecją i pojechali na Euro. Teraz Szwecja do awansu potrzebuje wygranej z Łotwą. W 1 minuci trafił Marcus Allback

20:00 Dziś wszyscy Finowie są Polakami i uczą się mówić "Dziękujemy bardzo", gdybyśmy wygrali i "A pies Wam mordy lizał", gdybyśmy przegrali. Po raz pierwszy od bardzo dawna to do naszych bogów modlą się inne nacje, bo to od nas zależy czy awansują.

Przyjemne uczucie.

Skład nieco eksperymentalny wygląda tak: Fabiański - Wasilewski, Jop, Bąk, Bronowicki - Łobodziński, Wawrzyniak, Lewandowski, Kosowski - Murawski - Rasiak.