Wisła Kraków- Korona Kielce Z Czuba i na żywo

Po świetnym meczu z Zagłębiem Lubin Wisła Kraków grała z Koroną Kielce, która ma za sobą jeden mecz dramatycznie słaby (z PGE GKS Bełchatów) i jeden dobry (z Lechem Poznań).

Wisła - Korona relacja klasyczna

21.58: Dziękujemy bardzo, zapraszamy na jutrzejszy mecz mistrza z wicemistrzem czyli Zagłębia Lubin z PGE Bełchatów.

Załamany Sławomir Rutka mówi, że Wisła była zdecydowanie lepsza i że dobrze gał Kamil Kosowski. Inna sprawa, że nikt z Korony im w grze nie przeszkadzał. Dziękujemy

90 min: Koniec meczu! Wisła zdemolowała Koronę. Drugi świetny mecz piłkarzy z Krakowa. Drugi fatalny występ Korony.

88 min: Paulista mógł zrobić wszystko, biegł, biegł i biegł, aż w końcu oddał piłkę bramkarzowi.

86 min: W Canal + analiza gry Tomasa Jirsaka. Okazało się, że Wisła za 800 tys. euro kupiła piątego defensywnego pomocnika (Sobolewski, Cantoro, Burns no i Dudka). To znaczy kupowała ofensywnego, a kupiła defensywnego.

83 min: Cantoro minął przed chwilą czterech graczy Korony. Za to piłkarzom z Kielc pary starcza na dobiegnięcie do środka boiska.

79 min: Dudka w słupek po kolejnym popisie obrońców Korony. Miał tyle czasu na uderzenie, że mógł spytać Mielcarza w którą stronę ma strzelać.

77 min: Nowak przed chwilą przedryblował samego siebie. Miał piłkę, ale przekładał ją miedzy nogami aż ją stracił. Takie rzeczy to tylko w Orange Ekstraklasie.

73 min: Nic Koronie dzisiaj nie wychodzi. Za tydzien przewidujemy kolejną rewolucję w składzie drużyny Jacka Zielińskiego. Może przypomni sobie, że ma takiego piłkarza jak Zganiacz.

70 min: Gracze Korony podają sobie piłką pod polem karnym. Jest to jakiś pomysł na nie drażnienie Wisły.

67 min: Za Kosowskiego Paulista. Drugi bardzo fajny mecz pomocnika Wisły. Gdyby jeszcze wrócili Żurawski, Wichniarek i Saganowski OE dałoby się oglądać.

64 min: Ćwielong bardzo chce zdobyć bramkę. Za bardzo. Zamiast podać Kosowskiemu strzelał. Oczywiście trafił w gracza Korony i jest rzut rożny.

60 min: Znowu jesteśmy pod wrażeniem, bo Kosowski wrócił się do obrony. To Kibice OE powinni wysłać maila z podziękowaniami dla trenera, który go tego nauczył.

Za Niedzielana Ćwielong, za Sobolowskiego Jirsak.

58 min: T pierwszy gol Wisły strzelony nie po wielkim błędzie Korony. Tym razem błąd był mały, po prostu Brożek był w polu karnym sam jak palec.

Zakładamy się, że Jacek Zieliński zagrałby lepiej niż Rutka i Kuś.

56 min: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Świetne dośrodkowanie Dudki i jeszcze piękniejsze wyjście Brożka. Brożek liderem klasyfikacji strzelców z trzema golami!

55 min: Przed Edim był tylko jeden gracz Wisły, a powinno być dwóch.

A Pawełek znowu pokazuje, że Ilie Cebanu nie będzie grał tylko w Młodej Ekstraklasie

51 min: Edi wali z wolnego tuż obok bramki.

Po chwili Edi strzela gola z dwumetrowego spalonego.

48 min: Wiśle na początku II połowy się nie chce, Korona nie umie. A między redakcją Z Czuba trwa wojna, o rolę sędziego w tym meczu. Jeden uważa, że sędzia wypaczył wynik, bo powinno być 2:1 dla Wisły (karny z kapelusza i nieuznany gol dla Korony), drugi że sędzia nie wypaczył wyniku meczu.

46 min: Zaczynamy II połowę.

20.54 Piotr Świerczewski najpierw powiedział że gdzieś sobie wsadzi ręce, potem powiedział, że coś się może sędziemu stać, potem, że sędzia nie powinien pomagać Wiśle, bo ta i tak świetnie gra. Na koniec obiecał arbitrowi bodziczek.

Sędzią dzisiejszego meczu jest Marek Mikołajewski, idziemy o zakład, że Świerczewski w II połowie dostanie czerwoną kartkę.

45+2 min: Koniec pierwszej połowy. Jeżeli Jacek Bednarz poszedł spać, to pewnie szybko się obudził. Wracamy za kilka minut.

45 min: Cantoro brutalnie wycięty przez Sasina. Czwarta żółta kartka dla gracza Korony.

43 min: Korona znów atakuje i znów niewiele jej brakuje. Gdyby obrona Wisła popełniała takie błędy jak ta Korony byłby gol.

38 min: Dudka z 40 metrów strzela i Wisła ma rzut rożny. Generalnie jak tylko Krakowianie strzelają w stronę bramki to w najgorszym wypadku mają rzut rożny.

36 min: Korona w ofensywie nie gra tragicznie, ale w obronie na poziomie V ligi albańskiej.

34 min: Wisła gra ładnie, efektownie, widowiskowo. Może jeszcze nie tak, jak za Kasperczaka, ale najładniej od tamtej pory.

31 min: Szkoda, że liniowy zaspał i nie pomógł arbitrowi. Szkoda, tym bardziej, że gol byłby piękny.

Świetna akcja Kosowskiego, strzał minimalnie obok bramki.

28 min: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla Korony!!!! Świerczewski uderza z połowy boiska, lobuje Pawełka, piłka odbija się od poprzeczki spada za linią i wypada w pole. Arbiter gola nie uznał. Kamery na boisko!!! Hawk-eye na boisko! Czujniki na boisko!!

25 min: Jeden z nas uważa, że karnego nie było, i że wyszło to, czego Kosowski nauczył się w Serie A. Drugi jest zdania, że karny był, bo Mielcarz zahaczył Kosowskiego.

22 min: Co chwilę Wisła rozklepuje obronę Korony. Najgorsze, że jak padnie czwarty gol to Wiślę nie będzie się już chciało i mecz zrobi się nudny.

19 min: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Kosowski podaje do Piotra Celebana, ten ogrywa własnego bramkarza i wykłada piłkę Andrzejowi Niedzielanowi. Korony nie ma w tej chwili na boisku, za to Wiślaków jest z 40.

18 min: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. Cleber strzela w sam środek, a Mielcarz puszcza piłkę pod brzuchem.

13 min: Dzisiaj rozgrywany jest też inny mecz OE. W Chorzowie Ruch prowadzi z Zagłębiem Sosnowiec 1:0.

Karny dla Wisły, faulowany Kosowski.

11 min: Wisła strzeliła gola i cofnęła się, jak nie przymierzając Zagłębie w meczu ze Steauą. Tylko nie widać w Koronie nikogo, kto potrafiłby to wykorzystać.

8 min: Obrona Wisła niewiele lepiej od tej Korony i Sobolewski strzela w Pawełka.

W redakcji trwają rozważania, kiedy zostanie zwolniony Jacek Zieliński.

5 min: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!! Kolejny w tym sezonie koszmarny błąd obrony Korony, trzech zawodników stanęło sam na sam Mielcarza i mimo że robili wszystko by gola nie strzelić, w końcu udało się to Pawłowi Brożkowi.

Korona wytrzymała z Wisłą 5 minut. Niewiele. Zaczynamy się zastanawiać, czy Wisła przegra w tym sezonie jakiś mecz.

3 min: Gdyby przed chwilą padł gol, trzeba by go zapisać futbolówce. Piłka odbiła się i mało brakowało przelobowała Mielcarza.

1 min: Zaczyna Wisła.

20:00: Na trybunach Leo Beenhakker, oby się nie zawiódł. Bo jak on się zawiedzie to zawiedzeni będziemy i my.

19:55: Canal + przypomina gole Andrzeja Niedzielana z Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze i Groclinu. My przypominamy gola z NEC Nijmegen. To prawdziwy rarytas, bo przez cztery lata napastnik Wisły strzelił tam tylko 20 goli.

19:55: Jacek Bednarz pożegnał się z widzami słowem: "Dobranoc". Mamy nadzieje, że nie chodziło mu o to, że zaraz wszyscy pośniemy z nudów.

19:49: Znowu Jacek Zieliński przewalił skład Korony, podobno tym razem przez kontuzje.

19:45: Witamy! Zaczynamy od składów:

Wisła: Pawełek - Baszczyński, Głowacki, Cleber, Dudka - Kosowski, Sobolewski, Cantoro, Zieńczuk - Paweł Brożek, Niedzielan

Korona: Mielcarz - Celeban, Kuś, Rutka, Bednarek - Sasin, Świerczewski, Hermes, Sobolewski - Kowalczyk, Edi