Zagłębia Lubin boje z Rumunami czyli mecz ważny jak finał mundialu - część 2. z czuba i na żywo

Dokładnie 15 lat po srebrnym medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie drużyny Janusza Wójcika, Zagłębie Lubin, grało najważniejszy mecz dla polskiej piłki klubowej od dziesięcioleci. I skończyło się jak zwykle.

Steaua - Zagłębie - relacja klasyczna, wynik, składy, kartki, strzelcy

21.26 Dziękujemy. Zapraszamy za rok. Znów będziemy się łudzić, marzyć i kombinować. Oby nie skończyło się jak zwykle.

21.23 Plus tej przegranej jest jeden: od przyszłego sezonu nie ma szans na to, żeby polska drużyna do Ligi Mistrzów awansowała psim swędem, tak jak próbowało Zagłębie, a wcześniej Legia, trochę Wisła, Polonia i ŁKS. Teraz po prostu trzeba będzie zbudować porządną drużynę.

Z drugiej strony rok temu też tak było.

90 +2 min: Jeszcze strzał Iwańskiego, potem Arboledy. Oba niecelne.

Porażka jest tym gorsza, że Zagłębie nie zdobędzie ani jednego punktu w rankingu UEFA.

90 min: Z tym Vaclavikiem to nawet nie chodzi o to, że wypuścił piłkę, bo to się zdarza, ale o to, że do dobitki zbierał się jak Z czuba do relacjonowania żużla - powoooooli

88 min: Zagłębie miało dzisiaj awans na tacy. Podawany wielokrotnie.

Rumun gra takie smutne piosenki

86 min: Przed nami straszne cztery minuty. Nienawidzimy pisania w takim nastroju.

84 min: W kraju Dudków, Boruców, Kuszczaków i Białkowskich na bramce mistrzów Polski stoi Vaclavik.

Gibkość Vaclavika w skali 0-20 - niecałe pół

82 min: Zaharia strzela z 20 metrów, Vaclavik jak junior wypuszcza piłkę, dopada do niej Zaharia i nie ma już polskiej drużyny w Lidze Mistrzów.

79 min: Jak widzimy koszulka Gheorge Hagiego robi karierę nie tylko u nas w redakcji, ale także na forum.

Koniec.

77 min: Miguel wrócił, ciągle atakuje Zagłębie. Jeśli ten mecz reżyseruje ktoś na górze bramka dla mistrzów Polski powinna paść w 94 minucie meczu.

76 min: Niech Zagłębie strzeli gola i nie będzie tak, że przez najbliższe lata będziemy wspominać, jak to angielski sędzia nas oszukał, bo nie wyrzucił Zapaty z boiska.

73 min: Miguel sam na sam, Zapata prawie łamie mu nogi, sędzia twierdzi, że nic nie było.

Problem polega na tym, że Miguel chyba już na boisko nie wróci, a więcej zmian Czesława Michniewicza nie ma.

72 min: Włodarczyk już się nagrał, schodzi kontuzjowany. Wchodzi Rui Miguel.

70 min: Włodarczyk wrócił na boisko, po chwili Arboleda strasznie się pomylił i tylko egoizmowi Rumuna zawdzięczamy to, że Zagłębie ciągle ma jeszcze szanse.

Za Pietronia wchodzi Kolendowicz.

68 min: Zagłębie miało ciekawy pomysł na rozegranie rzutu rożnego ale Pietroń strzelił wzdłuż bramki.

66 min: Włodarczyk wpadł w Zapatę, nie ma rzutu karnego. Strasznie obijają dzisiaj Kolumbijczyka zawodnicy Zagłębia.

64 min: Baliśmy się to wcześniej napisać, ale prawda jest taka, że Steaua jest dziś słaba. Bardzo słaba. I Zagłębie stać na to by ją pokonać. Swoją drogą: Steaua, potem BATE Borisow. Jeszcze nigdy droga do LM nie była tak łatwa.

62 min: Włodarczyk jest za szybki dla realizatora. W czasie gdy polski napastnik nacierał na bramkę pokazywana była powtórka poprzedniej akcji.

60 min: Vaclavik wpadł na Arboledę tylko Niebiosom zawdzięczamy, że Steaua nie strzeliła gola.

Komentarz jednego z redaktorów "GW": "Vaclavikowi oddala się marzenie o grze w Baniku Ostrawa"

59 min: Goliński ładnie z rzutu wolnego, jeszcze lepiej broni Zapata. Znów było blisko.

57 min: Za Chałbińskiego wchodzi Włodarczyk. Żegnamy Chałbińskiego bez żalu, nie pokazał nic.

Rzut wolny dla Zagłębia, blisko pola karnego.

55 min: Grzegorz Bartczak wygląda dzisiaj źle. I nie chodzi o to, że ma pryszcze, ale o to, że ciągle się myli.

53 min: Steaua nie stworzyła sobie jeszcze sytuacji w drugiej połowie. Może liczy, że Zagłębia już nie stać na nic więcej. A chyba stać.

51 min: Iwański huknął w mur, bo bardziej zajmował go mur Rumunów. Podobno rozgrzewają się Kolendowicz i Włodarczyk. Jeśli ten drugi chce przejść do historii polskiej piłki inaczej niż "Nędza", okazję ma znakomitą.

49 min: Nicolita zmasakrował Arboledę. Wrzaski Kolumbijczyka było słychać w Warszawie.

Rzut wolny dla Zagłębia!

47 min: Zagłębie ma inicjatywę, ale na razie atakuje dość nieśmiało. Oby nie było tak jak w sobotę z Wisłą. Mistrzowie Polski przegrywali 0:1, a atakowała Wisła.

46 min: Zaczynamy II połowę.

Ciekawe, co mówił Michniewicz w przerwie.

20.30 Wrócił Maciej Iwański (komentator), piłkarzy jeszcze nie ma.

20.27 Kucharski i Engel dopomina się o Piotra Włodarczyka. To skala upadku polskiej piłki.

20.25 Wystarczy jeden gol. Jeden jedyny. Oczywiście nie można już nic stracić. Tylko czy Zagłębie na to stać?

45 min Koniec pierwszej połowy. Jeszcze jest nadzieja. Dziękujemy, za pierwszą połowę, wracamy za kilka minut.

43 min Rok temu W pierwszym meczu III rundy eliminacji LM Szachtar wygrał z Legią 1:0. W rewanżu w 17 minucie straty odrobił Piotr Włodarczyk, 5 minut później było już 1:1, w 27 minucie zrobiło się 1:2, a w 45 minucie 1:3. Teraz sen Zagłębie trwał 8 minut.

40 min Zagłębie atakuje. Dlaczego dopiero jak straciło gola, dlaczego po strzeleniu bramki się cofnęło? Z drugiej strony widać, że mistrzowie Polski jeszcze wierzą.

38 min Szkoda, że nie udało się dociągnąć do przerwy. Niby druga bramka daje Zagłębiu awans, ale najpierw tę drugą bramkę trzeba strzelić.

36 min Cud przestał się dziać. Po dośrodkowaniu Nicolity, Petre strzela gola. Znowu rzut wolny, znowu błędy obrońców Zagłębie.

34 min Arboleda bawi się z Vaclavikiem i tylko spalony Rumunów ratuje Zagłębie.

Teraz na spalonym Pietroń. Na spalonym, którego nie było

32 min Zagłębie prowadzi, ale dlaczego od razu się cofnęło? Michniewicz i jego piłkarze muszą wytrzymać. Po prostu muszą. W przerwie polski Mourinho musi udowodnić, że jest Mourinho.

Coś nam się wydaje, że zaczynamy tracić kontakt z rzeczywistością.

30 min Arboleda powalił Zapatę, Angielski sędzia nie gwizdnął, Kolumbijczyk podał do Stasiaka, a ten strzelił do pustej bramki.

30 min GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Stasiak strzela gola, Cud, dzieje się cud. Dzieje się cud! Dzieje się cud! Dzieje się cud! Dzieje się cud! Dzieje się cud! Dzieje się cud! Dzieje się cud! Dzieje się cud! Dzieje się cud!

28 min Arboleda strzela w słupek. 5 centymetrów od raju. Było blisko! Strasznie blisko1!!

27 min Pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. To jest ten moment?

25 min Gdyby w Lubinie było 0:0, cieszylibyśmy się z wyniku 0:0 w 25 minucie w Bukareszcie. Niestety w Lubinie było 0:1.

W rewanżu BATE Borisow - FH Hafnarfjoerdur 1:1. Zwycięzca meczu Steaua - Zagłębie zagra z BATE Borisow.

23 min Maciej Iwański ujawnił właśnie, że marzeniem Michała Vaclavika jest gra w Baniku Ostrawa. Ambitny chłop, nie ma co.

20 min Łobodziński do Golińskiego, a ten ponad bramką. Trzy metry niżej i otworzyłyby się bramy raju. A tak ciągle stoi przy nich wielki jak Tur Robinson Zapata.

17 min Arboleda na razie bezbłędny, na razie wszystko mu wychodzi, na razie to on rządzi, szkoda tylko, że rządzi obrońca.

16 min Obudziło się Zagłębie. Na razie ich najlepszy napastnik nazywa się "Chaos", ale i tak wygląda to lepiej niż tydzień temu.

14 min Ciągle czekamy na pierwszy celny strzał Zagłębia. W 105 minut tego dwumeczu na razie oddali jeden.

11 min Nie żebyśmy na siłę szukali jakiś pozytywów, ale Golański naprawdę gra super. Ale jego forma interesować nas będzie jak reprezentacja spotka się z Portugalią. Dzisiaj ważniejsza jest forma Tiago i Chałbińskiego.

9 min Arboleda sobie tylko znanym sposobem obezwładnił napastnika Steauy. Zrobił to pięć metrów od bramki, trzymając go oburącz.

Po chwili Tiago chciał złamać nogę Golańskiemu. Cud, że skończyło się na żółtej kartce, cud, że Golański żyje.

7 min Trudno powiedzieć, aby Zagłębie kreowało grę. Goliński mógł przed chwilą podać do Pietronia, podał do chłopca, który podaje piłki i stoi za bramką.

5 min Goliński strzelił gola ze spalonego. Już jest lepiej niż tydzień temu. Szkoda tylko, że atakuje Steaua.

3 min Uffff. Dica na spalonym, którego nie było. Tragedia była blisko.

Teraz jeszcze bliżej, Vaclavik chciał łapać piłkę, w ostatniej chwili zorientował się, że jest poza polem karnym.

1 min Na razie Zagłębie gra głupi. Stasiak do Vaclavika, a ten wybija w aut. Tak mamy grać, przystanie 2:0 dla Zagłębia!

19.30 Zmiana w składzie, za Nunesa jednak Chałbiński. Zaczynamy!

19.27 "To w takich meczach rodzą się wielkie drużyny i wielcy piłkarze" - mówi Maciej Iwański, komentator. Oby dziś urodził się wielki Maciej Iwański, piłkarz.

19.24 Dawid Janczyk strzelił dzisiaj pierwszego gola dla CSKA Moskwa. Polski napastnik zdobył bramkę w wygranym 2:0 meczu 1/8 finału Pucharu Rosji z FK Chimki. To jest polski dzień!

Oby to nie oznaczało, że Nunes nie strzeli dzisiaj nic, a Golański dwa gole.

19.22 Engel ma pretensje do Rumunów, że lubią grać indywidualnie. Też nam się to nie podoba. Samoluby!

19.20 Jerzy Engel tłumacząc taktykę Zagłębia zamazał cały ekran. Mamy nadzieje, że Rumuni też będą mieli problemy z jej rozszyfrowaniem.

19.15 Dziś chyba hamburgerów nie ma. Nie jesteśmy tego pewni, bo na stadionie w Bukareszcie nie ma internetu i wysłannik "Gazety" jest odcięty od świata.

19.11 Jak strzelać gole Steaule pokazał 11 lat temu Widzew Łódź. Jeden z naszych redakcyjnych kolegów był na meczu w Bukareszcie i wspomina, że podano mu tam hamburgery domowej roboty.

19.08 Michniewicz zastosował też coś, co w cywilizowanych piłkarsko krajach nazywa się "wojną psychologiczną". Od kilku dni mówił, że nie ma mowy, by zagrał Andre Nunes, dziś okazuje że się Nunes wybiegnie w podstawowym składzie.

19.05 Składy. Czesław Michniewicz obiecywał, że zaskoczy i słowa dotrzymał. Pierwszy raz w tym sezonie od początku zagra Marcin Pietroń.

Steaua: Zapata - Golański, Goian, Rada, Marin - Nicolita, Radoi, Lovin, Croitoru - Dica - Neaga

Zagłębie: Vaclavik - G. Bartczak, Stasiak, Arboleda, Tiago - Łobodziński, Iwański, M. Bartczak, Goliński, Pietroń - Nunes

19.00 Witamy! Przypominamy, zwycięzca mecz Steaua - Zagłębie zagra z BATE Borisow albo z FH Hafnarfjoerdur. W pierwszym meczu Białorusini wygrali na Islandii 3:1. W drugim meczu po pierwszej połowie jest 1:0 dla Islandczyków.