Wraca Orange Ekstraklasa. To już dziś!

Tak, to prawda. Nasza miłość do Orange Ekstraklasy to perwersja, z której powinniśmy się leczyć. Ale co tam - licencje przyznano, stadion ŁKS się nie zawalił, Zagłębie Sosnowiec się przyznało i poddało karze, Ruch wciąż jest ze Śląska, Legia wciąż ma duże ambicje, Lech ma dużo kibiców, a prezes Listkiewicz wciąż jest prezesem. Jak tu się nie cieszyć, że liga wraca?

Groclin - Ruch - relacja klasyczna

Zagłębie - Widzew - relacja klasyczna

21:58 Przez pierwszą godzinę Zagłębiu sprawdzał się romb, przez następne 30 minut nie sprawdzało się olewactwo. Ale ligę zaczęliśmy sukcesem (nie licząc Groclinu), jutro kolejne mecze na które serdecznie zapraszamy.

21:57 Chałbiński mógł postawić kropkę nad i, ale w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad poprzeczką. Koniec meczu, 2:1 dowiezione.

21:55 Ciekawe, że problemy Zagłębia zaczęły się niedługo po tym, jak Michniewicz zrezygnował z rombu.

Widzew z ochotą, ale zupełnie bez pomysłu.

21:53 Ligę oficjalnie uznajemy za otwartą. Fabiniak pobiegł w kierunku piłki. Piłka była gdzieś zupełnie indziej.

21:50 Widzew na własnej połowie myśli, co by tu wymyślić. My proponowaliśmy jakąś akcję ofensywną, ale to oni grają w pierwszej lidze, a nie my.

21:48 Steaua wygrała swój dzisiejszy pojedynek z rumuńskim Widzewem 2:1.

21:46 Jakoś nas nie zaskakuje, że sezon zaczyna się od tego, że piszemy "Widzew przestał grać" w momencie w którym Widzew strzelił bramkę.

Zagłębie na wszelki wypadek zaczęło wściekle atakować.

21:44 Widzew przestał grać i strzelił gola. Napoleoni w końcu nie podawał, tylko strzelił z woleja, a Vaclavik pokazał, że teraz on chce być najsłabszym ogniwem i przepuścił piłkę między rękami.

21:43 80. minuta, Widzew już przestał grać. Gdyby mistrz Polski się nie oszczędzał na wtorek, to byłoby z 17:0.

Włodarczyk schodzi z 89. bramkami na koncie. Wchodzi Chałbiński.

21:40 Napoleoni jest niesamowity. Co i rusz bije swój własny rekord najbardziej niecelnego podania meczu.

Indywidualna akcja Włodarczyka. Zmilczmy. Jesteś najsłabszym ogniwem.

21:38 Świetny strzał Łobodzińskiego po zgubieniu piłki przez Włodarczyka. Fabiniak efektownie broni.

21:36 Dośrodkowania Napoleoniego mijają kolegów z drużyny o centymetry. Problem polega na tym, że centymetrów są tysiące.

21:31 Gra Zagłębia to tak zwany dziad kończony niecelnymi strzałami Golińskiego. Gra Widzewa to "Bogunowić nie zabrał się z piłką".

21:29 Jeszcze o Włodarczyku a la Canal+: "W Legii krytyka zaczynała się od jego nazwiska. W Zagłębiu pewnie będzie inaczej". Na pewno będzie inaczej, bo być może nikt nie zauważy, że Włodarczyk gra w tym klubie. Jest od 67 minut na boisku i nie zrobił jeszcze nic ciekawego. Jak tylko Chałbiński się wyleczy, Włodarczyk pójdzie do Doktora Drzazgi.

21:27 Lubin gra z uśmiechami na ustach. Mecz wygrany, we wtorek Steaua, nikt się już nie męczy. Włodarczyk pozbył się presji Legii - tak mówią w Canal+. I to jedyny plus związany z jego grą dzisiaj.

21:25 Bogunowić w przerwie międzysezonowej nie stracił nic ze swoich walorów rozrywkowych.

21:23 Budka uparł się, żeby przy dośrodkowaniach z wolnych trafiać obrońców Zagłębia w głowy. Udało mu się już trzy razy.

21:22 zCzubowcy, a gdzie jakieś podsumowanie meczu Ruchu?

Obejrzymy mecz, to podsumujemy.

21:20 Jedna akcja, cztery trupy. Piłka dla Zagłębia.

21:18 Do poprzednich trzech minut Widzew dorzuca kolejne dwie i pół, zakończone strzałem Lisowskiego w boczną siatkę.

21:16 Goliński odchodzącą piłkę próbował kopnąć wewnętrzną nogą. Przeżył, ale mało brakowało.

Nasz ulubieniec Sokalski wchodzi na boisko.

21:14 Wygląda na to, że to były ostatnie trzy minuty Widzewa. Iwański minął czterech obrońców, piąty zablokował strzał z szesnastu metrów.

21:11 Bogunowić jednocześnie przerzucił sobie piłkę na lewą nogę i przypomniał sobie, że lewą nogą nie umie absolutnie nic, poza podpieraniem się. Nie zmienia to faktu, że pierwsze trzy minuty drugiej połowy należą do Widzewa.

21:10 Napoleoni dostał prezent od Bartczaka, ale strzałem pokazał, że czasy bycia rewelację ligi wspomina miło, ale coraz bardziej przez mgłę.

21:08 Sasza Bogunowić na boisku. Szkoda, że prawdopodobnie nie będzie miał wielu okazji, bo to, jak zawiązuje sobie kolana na supeł stojąc przed pustą bramką jest zawsze zabawne.

21:07 Zawiesiliśmy się wsłuchani w wywiad z Kolendowiczem. Pan Robert nie przestaje się uśmiechać. Jest to dość hipnotyzujące. zwłaszcza, jak trafia się głoska "o".

20:54 W przerwie meczu musimy przyznać, że prognozy przedsteauowe wyglądają dobrze. Zagłębie w nowym systemie (romboidalnym) wygląda naprawdę dobrze.

20:52 W obu meczach zaprzestano starania się o gole. Miłośnicy Komedii Romantycznych już się cieszą na rewanż Groclinu z Aratem.

20:50 2:0, kapitalna bramka Iwańskiego z 20 metrów.

20:47 Widzewiacy mieli już trzy faule na czerwoną kartkę. Na razie jednak sędzia się lituje. Patrząc na to, jacy są bezradni też byśmy się zlitowali.

20:45 Z grodziskiej relacji: Zmiana w Ruchu - za Balaza wchodzi Janoszka junior. Z boku śmieją się, że to "Ecikinho".

Mamy go w składzie na Wygraj Ligę.

20:43 Na boisku w Grodzisku weteran bojów o przyzwoitość ligową- Tomasz Sokołowski. Robimy relację siedząc obok fana Tomasza Sokołowskiego. Ucieszył się.

20:42 Mamy Lidera! W Koszęcinie mamy lidera! 4:1 dla Ruchu, gola z karnego strzela Grzyb.

20:40 Iwański tuż pod poprzczkę równo z 16 metrów. Broni Fabiniak. Stałe fragmenty Zagłębiu, mówiąc kolokwialnie, robią.

20:39 Jutrzejszy mecz Jagiellonii odbędzie się o 16.00, bo w Białymstoku nie ma jupiterów. Z forum: "A po co komu reflektory na stadionie Jagi? Przecież mieści się on na ulicy Słonecznej."

W Lubinie kopanina, w Grodzisku dożynki. Karny dla Ruchu.

20:35 Z relacji z Grodziska wynika, że Sebastian Przyrowski jakoś specjalnie w przerwie między sezonami bramkarsko się nie rozwinął.

20:32 GOOOOOOOL!!!! Z wolnego dośrodkowuje Iwański, głową strzela Nunes. Gol w debiucie człowieka, który chce być królem strzelców.

20:31 Świetna akcja Zagłębia prawym skrzydłem, obrońcy tylko patrzyli jak piłka mija ich to z prawej, to z lewej strony. Zabrakło ostatniego podania. Oshodogan wślizgiem przecina dośrodkowanie.

20:29 Z relacji z Grodziska: "Patrzta dziennikarze, nas tu miało nie być. A jesteśmy - krzyknął starszy kibic Ruchu wymachując biletem. Bilet jest bowiem na mecz... Dyskobolia - Wisła Płock".

Taaaak, on mógł być z Koszęcina.

20:27 Iwański przejął piłkę i podał do Włodarczyka. Włodarczyk nie zdążył do piłki.

Komentatorzy Canal+ zastanawiają się jak działa lubiński romb. Wybaczcie płaski kalambur, ale jak "romb głową w mur".

20:25 Chwilka zmienia się w chwilę. Wciąż otwieranie oczu przy dośrodkowaniach uważane jest za nietakt.

20:22 Chwilka ataku Widzewa przypomina nam niektóre dzieła współczesnego malarstwa. Nazywa to się "Chlapnij" i "Nie otwieraj oczu, jak dośrodkowujesz".

20:21 Jeśli ktoś liczy na Włodarczyka w meczu ze Steauą, to informujemy, że udało nam się zapomnieć, że on jest w ogóle na boisku.

20:19 To jak Widzew próbuje udawać, że jest równorzędnym przeciwnikiem jest nawet urocze.

Strzał Gomesa z braku konkurencji został najgroźniejszym strzałem meczu.

20:17 Rozegranie Miguela z Bartczakiem. Zachwycalibyśmy się, gdyby Bartczak nie zdecydował się na dośrodkowanie. Bo po nim musimy pokręcić głową i zrobić tak, jakbyśmy mieli nadwrażliwe zęby i dietę z mrożonych truskawek.

20:15 Zagłębie ciśnie, Widzew kontratakuje. Obie drużyny ilustrują nam podręcznikowy "początek sezonu" gdy "piłka się jeszcze nie słucha".

20:14 Mateusz Bartczak leży na murawie i nie wygląda, jakby miał zagrać ze Steauą.

Wstał. Już wygląda. Ma nawet taki mord w oczach.

20:12 Gol dla Groclinu (Sikora) i nasza ulubiona piosenka o Rockym:

Ha, myśleliście, że chodzi o Stalone'a.

20:11 Szczucie Ruchu Rockim się sprawdza. Strzał Rockyego, ręka obrońcy i karny.

20:10 Liga ma już za sobą pierwszy strzał w boczną siatkę. Słaby strzał. W zasadzie to nawet nie był strzał. W zasadzie to w ogóle niepotrzebnie o tym wspominamy.

20:08 Mistrz Polski zaczyna od truchtania. Prostopadłe podanie do Miguela, zakończone trzema kółeczkami dookoła obrońców i stratą piłki na czwartym wirażu.

20:07 Na Zagłębie patrzymy pod kątem przejmowania rankingu od Steauy. To już we wtorek!

20:06 Trener Zieliński już dokonał trzech zmian w Groclinie. 45 minut sezonu za nami, a zaczynają się pierwsze desperackie ruchy. Mecz na przepięknym stadionie w Lubinie też już się zaczął.

20:03 Na naszym forum wypowiedziała się już znaczna część kibiców Rakowa.

(wybaczcie kibice Rakowa niewinne żarciki, to te nasze koszęcińskie korzenie)

20:01 Reklama wody smakowej Tymbarku: Nie zatrudniamy gadających cytryn.

Zabawne, zabawne.

19:58 Drużyna, która - tak jak Zagłębie - ma ataku Piotra Włodarczyka nie może nie dostarczać radości kibicom.

19:58 Drużyna, która - tak jak Widzew - ma w obronie Oshadogana i Ukaha nie może nie dostarczać radości kibicom.

19:56 Zachodzi taka obawa, że Dudka już nie ma na boisku. Ale to dobrze, dobrze, możemy się skoncentrować na polskiej lidze. Schuster zmienił 10 piłkarzy.

19:52 Kolendowicz o ostrej grze sparingpartnerów z Rumunii: "Oni tak grają, takiej gry uczą się od dziecka".

To znaczy jakiej? Kopania po kostkach?

19:50 Czesław Michniewicz ma grać "tak zwanym rombem" w środku pola. Filip Surma mówi, że nikt tak w Polsce jeszcze nie gra. Kiedyś Legia grała czymś podobnym, nazywało się to "Zielony Diament", wymyślił to Jacek Zieliński. Kibice Legii nie pamiętają, bo udało im się wyrzucić to z pamięci.

19:46 3:0 dla Ruchu. Sebastian Przyrowski najlepszym bramkarzem Polski. Ale to już wiedzieliśmy.

Wzruszający jest Cezary Olbrycht w C+: Liga miała wystartować w lipcu, albo sierpniu, albo we wrześniu, bo i takie propozycje były. Ja powiem, że stało się dobrze. Wolę siedzieć na tym stołku w lipcu, a nie w listopadzie. Ze względu na lumbago.

19:43 Robert Kolendowicz w Canal+. Pauzuje za kartki. W pierwszej kolejce. Nieźle.

Gracze Stoke starają się o rzut karny. Starają się tak jak grają - czyli beznadziejnie.

19:41 Wciąż czekamy na pierwszą relację w Canal+. Na razie pokazują Muńka Staszczyka, który zasłynął tym, że komentując kiedyś mecz Legii dla TVP wyszedł w przerwie ze studia, mówiąc, że jest mu przykro, jak to ogląda i ma nadzieję, że państwo mu wybaczą.

19:36 Z relacji: 33. min. Z rzutu wolnego piłkę wrzucał/strzelał* Lato, ale Mioduszewski odbił futbolówkę w bok (* - niepotrzebne skreslić)

19:29 Sensacyjne doniesienia w relacji z Grodziska: "Prezes Drzymała przyłożył do ucha telefon. Będą zmiany w Dyskobolii?"

A do czego miał przyłożyć telefon? A poza tym: "pierwsza żółta kartka w sezonie także dla chorzowianina. Za faul na rozpędzonym Sikorze ukarany Sadlok.".

19:27 W wikipedii o Koszęcinie jest więcej niż o Grodzisku Wielkopolskim . I jak tu się dziwić, że jest 0:2?

19:22 Ruch prowadzi już 2:0. Groclin tęski za Maciejem '1:1' Skorżą. A Koszęcin na żywo wygląda tak .

19:20 Przerwa u Dudka. Piłkarze jednak nie zejdą do szatni bo przy tym boisku nie ma szatni.

19:18 Teraz już naprawdę czujemy się jak w domu. "Groclin stara się atakować, ale bez pomysłu. Ruch przyczajony - stara się kontratakować". Taak, to ta liga... to tak jakbyśmy mieszkali w Katowicach, wyjechali na wczasy do Puszczy Augustowskiej i podłożyli głowę pod rurę wydechową samochodu... Głęboki wdech i człowiek czuje, że żyje...

Obrona Realu jest taka jak zwykle i stara się pomagać przeciwnikom. Stoke na razie się boi i strzela Panu Bogu w okno, a Dudek musi wykazywać się tylko kontrolowaniem piłki wzrokiem

19:15 Dudek wciąż czeka na swoją pierwszą interwencję w Realu. W Grodzisku Sikora minął się z piłką. Sikora często mija się z piłką, więc czujemy, że liga naprawdę wróciła.

19:10 Doczekaliśmy się. Z relacji gazetowej: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Pierwszego gola w sezonie 2007/08 zdobywa Martin Fabus. Napastnik Ruchu dobił strzał Jezierskiego, po którym piłka wylądowała na poprzeczce. Oba uderzenie chorzowian - głową. Wcześniej świetnie centrował z lewej strony Balaz.

19:09 Na Canal+ urywki WNBA. Połowa "akcji miesiąca" to rzuty rozpaczy z połowy boiska od tablicy. Wciąż czekamy na pierwszą bramkę w nowym sezonie. Może być z połowy boiska, jeśli komuś się uda od tablicy - też nie będziemy narzekać.

19:08 Kibicki Ruchu Chorzów . W Realu Dudek nie ma okazji do pokazania się. Pewnie śmiejecie się ze Stoke City, a to ten klub dał futbolowi wielkiego Stanlea Matthewsa:

19:04 Koledzy robiący relację w Poznaniu też usiłują być z czuba. "1. min. Mecz się rozpoczął. O piłkarzach Ruchu ciężko powiedzieć, że są 'Niebiescy' - dziś jacyś czarno-szarzy"

19:01 Pisaliśmy już, że w tym sezonie trochę kibicujemy Ruchowi? Możliwe. Jeden z nas ma rodzinę w Koszęcinie. Tam wszyscy kibicują Ruchowi (bo przecież nie Rakowowi Częstochowa. Nikt nie kibicuje Rakowowi Częstochowa).

18:58 Wybaczcie, ale nie będziemy informowali o każdym golu Realu. Wolimy pisać o każdej interwencji Dudka. Zakładamy się, że będzie ich mniej niż bramek. Na razie 1:0, gola strzelił Raul

18:56 Mecz Jerzego Dudka pokazuje tylko jedna kamera, prawie jakbyście oglądali IV ligę na Tele 5. Meczu Groclinu z Ruchem nie pokazuje żadna kamera?

18:55 Pierwszy gwizdek, pierwszy strzał, pierwsza żółta kartka, pierwszy teatralny upadek w polu karnym, pierwsza raca, pierwsza kartoniada, pierwszy farfocel, pierwszy Dariusz Tuzimek... ech, dziewiczość sytuacji wyciska z nas łzy.