Manchester United - Chelsea Londyn na żywo

Przed meczem zapowiadano prawdziwą wojnę, więc skończyło się 1:1. Niemniej, Anglia to światowe centrum WAGsów, więc przynajmniej gołych bab nie zabrakło.

18:55 Bohaterem Machesteru Saha, bohaterem Chelsea też Saha. Prawdziwy piłkarz uniwersalny. Dziękujemy i życzymy miłego wieczoru.

18:53 A jednak nikt. Koniec meczu.

18:52 Trwa kopanie się po kostkach. Raczej nic się już nie zmieni. Ciekawe, kto teraz strzeli bramkę.

18:51 Sędzia dolicza trzy minuty.

18:48 Makelele strzela, ale daleko od bramki. Cóż, mecz z Tottenhamem był tylko jeden.

18:46 Ostre polowanie na Ronaldo zakończone sukcesem. Po faulu Ashleya Cole'a Portugalczyk schodzi z boiska. Za niego Darren Fletcher. A za Sahę John O'Shea. Znaczy, Manchester walczy o zwycięstwo.

18:43 A przy okazji, Rio Ferdinad, Rebecca Ellison i Ferdinand junior

18:42 Ronaldo w dobrej sytuacji po podaniu... Ferdinanda. Na szczęście zmarnował, więc nie musimy nic odszczekiwać.

18:41 W Manchesterze za rozgrywanie bierze się Rio Ferdinand. Czy tylko nam trąci to lekką desperacją?

18:39 Arjen Robben dośrodkowuje tak, jak Geremi w pierwszej połowie - w chorągiewkę. Gdyby jeszcze w Chelsea grał Hernan "El Polaco" Crespo, moglibyśmy postulować nadanie temu meczowi tytułu honorowego spotkania Orange Ekstraklasy.

18:36 Joe Cole za Szewczenkę. Ta pani też niedługo będzie się nazywać Cole. Na razie nazywa się Carly Zucker . Tu również się tak nazywa.

18:33 Obrona Katedry w Manchesterze skończyła się tak, jak dla polskich drużyn na ogół kończy się obrona wiadomego klasztoru. To kolejny polski akcent w tym spotkaniu.

18:30 GOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:1. Po rzucie rożnym Carvalho wygrywa pojedynek główkowy z Heinze i strzela pod poprzeczkę. Van der Sar złapałby piłkę, ale Saha rozpaczliwą główką przerzuca ją nad rękami własnego bramkarza.

18:29 A to Pani Ballack - Simone Lambe .

18:27 Ronaldo przebiegł całe boisko, po czym minął linię końcową. Gdyby złapał piłkę w ręce, zaliczyłby przyłożenie.

18:25 Trwa oblężenie bramki van der Sara. Manchester próbuje kontrować, ale chyba coraz bardziej ma ochotę na obronę Katedry w Manchesterze ( wygląda tak ).

18:20 W odpowiedzi Lampard obok bramki. Minimalnie. Chcąc uczcić potknięcie Johna Terry'ego we własnym polu karnym - Toni Poole, jego dziewczyna .

18:19 I zamieszanie pod bramką Chelsea. Dośrodkowuje Heinze, Ronaldo przyjmuje brzuchem, niechcący tym samym podając do Sahy, Terry się przewraca, ale Francuz chyba spanikował.

18:18 Zamieszanie przed i w polu karnym Manchesteru. Bez efektu, jeśli nie liczyć kopnięcia Carvalho w brzuch Carricka.

18:16 Żółta kartka dla Carricka za brutalny faul na Lampardzie. Carrick i Lampard to dawni koledzy z West Ham. "Zaciągnij się, mówili, poznasz smak prawdziwego koleżeństwa".

18:15 To już drugi polski akcent w tym meczu.

18:13 Największa transferowa pomyłka w karierze Mourinho to Shaun Wright-Phillips. Półtora roku temu Portugalczyk zapłacił za niego Manchesterowi City 21 milionów funtów. Sven Goran Eriksson powiedział potem, że sporo przepłacił. Gdy Mourinho w końcu się zorientował kogo kupił, chciał 25-letniego skrzydłowego sprzedać. Kupcy, by i nawet się znaleźli, ale nikt nie jest w stanie płacić Wrightowi-Phillipsowi 60 tys funtów. A tyle Anglik zarabia w Chelsea. Shaun ma brata Bradleya, który jest partnerem Grzegorza Rasiaka w ataku Southampton

18:12 Co nie znaczy, że uważamy transfer Szewczenki za chybiony.

18:09 Robben już się pokazał. Przez niego mało nie wpadła bramka. Carrick do Rooneya, ten do środka, piłka odbija się od Sahy, Ronaldo nie zdążył. Baaaardzo składna akcja. W odpowiedzi kapitalne długie podanie Ballacka do Szewczenki, ale Ukrainiec nie zdążył. Na San Siro pewnie by zdążył.

18:08 Canal+ jeszcze nie wie, a my tak. Robben zastąpił Geremiego. Wiecie, tego byłego zawodnika Realu Madryt, którego podobno nie chcieli w Hutniku Kraków.

18:07 Gramy.

18:05 Zmiana w drużynie Chelsea. Na boisko wchodzi Robben - zdaniem komantatorów "największy indywidualista w zespole Jose Mourinho. Komentatorzy nie mogą dojść, za kogo właściwie wszedł Holender.

18:00 Niedawno trzecim bramkarzem Chelsea został Magnus Hedman. Szwed przez ostatnie półtora roku był komentatorem sportowym. Nie wiemy co na przerwanie emerytury powiedziała żona - Magdalena Graaf. Wiemy, że ma siostrę Hannah ( możecie zgadywać , która to Magdalena, a która nie).

17:55 Trwa przerwa, więc czas na nabijanie oglądalności. Małżonka naszego ulubionego piłkarza Claude'a Makelele - francuska modelka Noémie Lenoir

17:50 Koniec pierwszej połowy. Manchester nie ma przewagi w środku pola, ale kiedy już atakuje, atakuje groźniej. Chelsea za to dużo groźniej operuje łokciami.

17:48 Nasze "skuś", którego nie mówimy, podyktowane jest tylko i wyłącznie dobrem polskiej piłki. Tomasz Kuszczak, Tomasz Kuszczak!

17:46 Giggs kapitalnie mija Carvalho, ale chyba zrobiło mu się przeciwników żal, bo dośrodkował tak, żeby na pewno trafić w Terry'ego. W odpowiedzi Lampard zza pola karnego, ale van der Sar broni. Tym razem nie mówiliśmy "skuś", bo piłka i tak minęłaby bramkę.

17:44 Ronaldo z siedmiu metrów, siedem metrów od bramki. A wcześniej dwóch piłkarzy Chelsea ponownie próbowało zabić Sahę. Oj, coś nam się wydaje, że Francuz może tego meczu nie przeżyć.

17:40 Geremi zza pola karnego - ładnie, ale van der Sar broni. Czy mruczeliśmy "skuś, skuś, skuś"? A skąd! Nigdy w życiu!

17:38 W ramach zemsty Drogba uderzył łokciem Vidicia, jednak sędzia zauważył. Żółta kartka dla Drogby.

17:36 Zdaniem komentatorów Canal + Heinze może i nie faulował Drogby, ale i tak zasłużył na żółtą kartkę. Naszym zdaniem faulu nie było, ale my jesteśmy dziś stronniczy. Nawet jeśli jeszcze nie wiemy, w którą stronę.

17:35 Strona fanów Luisa Sahy

17:34 Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Geremi próbował zabić Sahę skrytobójczym ciosem łokcia w potylicę.

17:31 GOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla United. Świetne podanie Rooneya do Sahy. Ten miał przed sobą i Carvalho i Terry'ego, ale spokojnie przymierzył i strzelił tuż przy słupku. Carhalvo z Terrym nie próbowali mu w tym przeszakadzać.

17:29 Była dziewczyna Ronaldo, czas na Cheryl Cole , małżonkę Ashleya i prywatnie ulubionego WAGsa połowy "Z czuba".

17:28 Cristiano Ronaldo chciał przy linii bocznej zabić piłką Ashleya Cole'a. Zamiast tego, mało nie zabił kamery.

17:24 Trwa walka, jak to się mówi, w środku pola. Jak to się mówi, piłkarskie szachy. Tłumacząc: tempo gry nawet szybkie, ale klarownych sytuacji brak.

17:22 21. minuta minęła i nic. To pewnie dlatego, że Chelsea pierwszą bramkę na wyjeździe traci dopiero w 31. minucie.

17:20 Ronaldo z wolnego pod poprzeczkę, ale świetnie broni Cudicini. Była 18. minuta meczu. Gdyby Cudicini czytał statystyki, wiedziałby, że nie ma się czego bać. Manchester strzela pierwszą bramkę u siebie dopiero między 19. a 21. minutą.

17:15 A skoro już o Ronaldo mowa. Cristiano Ronaldo z była dziewczyną - Jordaną Jardel - siostrą byłego świetnego napastnika FC Porto Mario Jardela

17:12 Dośrodkowanie Giggsa, ale Saha nie zdecydował się na powietrzną walkę z obrońcami. Chwilę później podobnie zrobił po podaniu Cristiano Ronaldo.

17:11 Mamy pierwszy polski akcent. Dośrodkowanie Geremiego bardzo w polskim stylu - na przeciwległą chorągiewkę.

17:07 Z analizy statystyk wynika, że faworytem jest Manchester. Bramki strzelone: 29 - 23. Bramki stracone: 6-7. Celność strzałów: 49,4 proc. - 49,3 proc. Ta ostatnia statystyka przekonuje nas najbardziej.

17:04 Główka Rooneya. Jeżeli z każdym strzałem będzie się zbliżał do bramki Chelsea o metr, w 80. minucie może być bardzo groźnie.

17:02 Zaczynamy.

17:00 Przyznajemy, z tym Londynem to dość oczywisty dowcip.

16:58 A tu zupełnie odmienne spojrzenie na kwestię istniania Londynu.

16:55 Do meczu z milionem podtekstów dodajemy jeszcze rodzimy. Skąd przyjechali goście? Podobno tego miasta nie ma .

16:50 Bezbłedna zapowiedź meczu. Rzeczywiście, może być ostro.

(Zapowiedź meczu Manchester - Chelsea - wideo)

16:49 Gdyby władze Chesea nie zdecydowały się na Magnusa Hedmana, tylko posłuchały polskich brukowców i kupiły Wojciecha Kowalewskiego, mielibyśmy kolejny wielki pojedynek polskich bramkarzy w Premiership. Nie mamy. Ale i tak zapowiada się ciekawie. Zaczynamy od składów.

Manchester: van der Sar - Neville, Ferdinand, Vidic, Heinze - Ronaldo, Carrick, Scholes, Giggs - Rooney, Saha

Chelsea: Cudicini - Geremi, Carvalho, Terry, A. Cole - Makelele, Essien, Lampard, Ballack - Szewczenko, Drogba