Polska - Japonia 3:0. Relacja na żywo

Graliśmy o 3:0 i pierwsze miejsce w grupie. O jak najlepszą sytuację przed drugą rundą. O uniknięcie Brazylii w półfinale. O medal! Na razie mamy 3:0, pierwsze miejsce w grupie i świetną sytuację przed drugą rundą. Na Brazylię i medal przyjdzie czas.

Relacja klasyczna - set po secie

11:32 Dziękujemy. Oby druga runda była tak dobra jak pierwsza.

11:30 Koniec!!! 15 wygrany set z rzędu. Bez porażki i straty seta awansowaliśmy do następnej rundy. Brawo!

11:29 Dwa punkty do końca pierwszej fazy.

Już nie! Piłka meczowa dla Polaków!!!

11:27 Pinpong, bilard, zbijak - to komentarze w redakcji po ostatniej akcji. Nie potrafimy jej opisać, ale generalnie chodzi o to, że na boisku królował chaos.

11:25 W końcu seta zapowiada się horror, Lozano bierze czas. Ponoć Argentyńczyk mówi do Polaków po włosku i ci zawodnicy, którzy rozumieją ten język tłumaczą pozostałym.

11:23 Najlepiej serwujący Japończyk wyrżnął w siatkę, a Świderski z którejś tam strefy zdobył punkt. Polska prowadzi!

11:22 Z trzech punktów przewagi Japonii zrobił się remis. Jakby się ktoś pytał - Świderski zagrywał.

11:20 Nie powiemy, żebyśmy się podskórnie nie bali, ale ciągle nie przejdzie nam przez klawiaturę zdanie, że możemy przegrać seta.

11:19 Ciągle gramy Świderskim. Lada chwila się Japończycy zorientują.

11:17 Druga przerwa techniczna i ciągle prowadzi Japonia. Powinien nadejść ten moment seta, w którym osiągamy przewagę.

11:15 Japonia gra dużo lepiej. A Naohiro próbvuje naśladować Świderskiego.

11:14 Sędziowie wzięli się do roboty. Lozano próbuje mu przerwać i bierze czas.

11:12 Najwyższy Japończyk ma 205 cm wzrostu. A najwyższy Polak 213 cm. W ogóle jacyś mali ci Japończycy. Mamy remis!

11:09 Oj, Japonia znów ma dwa punkty przewagi. Ciągle ratuje nas tylko Świderski.

11:08 Bodaj pierwsza przerwa techniczna, na którą Polacy schodzą przegrywając.

11:06 Wojciech Drzyzga: "Japończycy chcieliby zagrać lepiej niż potrafią i mogą". My chcielibyśmy pisać takie relacje

11:05 I pierwszy remis w ostatnim secie. Serwuje Gottsu. Dobrze serwuje

11:03 Chyba już Japończycy nie wierzą. Popełniają fatalne błędy. Inna sprawa, że punkty zdobywają po naszych błędach

11:00 Słyszeliśmy różne opowieści o tym, że sędziowie na tym mundialu pomagają Japończykom. Nawet jeśli tak robią w tym spotkaniu (a nie zauważyliśmy) nie ma to wpływu na wynik. Żeby tylko nie zamknęli Świderskiego w szatni.

Pierwszy punkt w ostatnim secie zdobywają Polacy!

10:58 Strasznie długa ta przerwa. Zupełnie wybija nas z atmosfery spotkania.

10:58 Polacy już wyszli na boisko, Japończyków jeszcze nie ma.

10:56 A Wanio właśnie ogłosił, że to będzie ostatni set. Z Czuba wiedziało to od początku.

Za chwilę zaczynamy trzeciego seta. "Za chwilę", bo chwilowo możemy poczuć się jak w Japonii i obejrzeć reklamy.

10:54 Jesteśmy zawiedzeni. Gdzie tam polsatowskim gościom do Jacka Gmocha i jego magicznego ołówka.

10:53 Przerwa między drugim, a ostatnim setem potrwa ponoć 10 minut. I to tylko dlatego, że grają gospodarze. W Japonii w tym czasie telewizja nadaje reklamy, a w Polsce Krzysztofa Wanio.

10:50 Nie jesteśmy pewni czy ta strefa jest akurat "szóstą", ale to nieważne. Wygrywamy drugiego seta!

10:48 Świderski z tzw. "szóstej strefy" i mamy piłkę setową

10:47 Raul Lozano prosi o czas. Do wygrania 14 seta z rzędu brakuje nam tylko czterech punktów.

10:45 Pamiętacie jak Złotka traciły i sześć punktów z rzędu? A siatkarzom Lozano to się nie zdarza. Jak stracą dwa to za chwilę zdobędą trzy

10:44 Mariusz Wlazły w siatkę, Kadziewicz w aut i zrobiło się nieprzyjemnie.

10:42 Polski blok, blok, blooook!!! I chyba zaraz będzie po wszystkim.

10:41 Zmieniamy zdanie. Publiczność japońska nie jest taka jak ta w Spodku. Nie ma "Pieśni o małym rycerzu" i jak Japonia przegrywa to w hali się robi cicho

10:40 Uwaga terminarz kolejnych gier Polaków: Kanada, Korea Południowa, Rosja, Serbia. Godzin nie znamy, ale widać, że w dwóch ostatnich meczach czeka nas walka na smierć i życie. I medal.

10:38 Co Japończycy się do nas zbliżą to Świderski wbije im takiego gwoździa, że aż trybuny milkną.

Druga przerwa techniczna. Jeszcze 9 punktów tego seta, 25 następnego i kończymy rozgrywki w pierwszej fazie.

10:36 Lada moment nadejdzie ta chwila w secie, w której odskoczymy Japonii na pięć punktów i będziemy do końca spokojnie kontrolowali sytuację.

10:34 Polacy grają zupełnie inaczej niż reprezentacja, którą pamiętamy z tych WSZYSTKICH przegranych imprez. Nie możemy się na nich napatrzeć.

A trener Japonii już prosi o czas.

10:32 Nic nie widzimy, bo jeden z redaktorów właśnie przyszedł do pracy i zasłonił nam telewizor.

10:30 Już się Japończycy wystrzelali. Psują zagrywki, źle przyjmują

ale czasami zagrają bardzo efektownie

10:28 Z teki redakcyjnego sceptyka: Polacy nie grali jeszcze z ani jednym poważnym zespołem i nikt nie wie na co ich naprawdę stać. Na prawdziwą ocenę wartości tej drużyny trzeba będzie poczekać na mecze z Rosją i Serbią.

A, tam sceptycy...

10:26 No się Świderski zdenerwował i już prowadzimy. Kochamy tę drużynę za pewność siebie.

10:24 Forumowicze tłumaczą o co chodzi w stosunku małych punktów. Jeśli coś pomyliliśmy to tylko dlatego, że zasady stworzone przez pana Rubena Acostę są całkowicie nieprzyswajalne.

Oj, drugi set zaczynamy bardzo źle.

10:22 I po pierwszym secie. Zaczynamy się zastanawiać, czy zawodnicy Lozano kiedykolwiek, cokolwiek przegrają. I mamy nadziej, że będziemy musieli czekać baaaaaaaaardzo długo.

10:21 Za chwilę Polacy wygrają 13 set z rzędu na tych mistrzostwach. Piłka setowa

10:20 Mamy jeszcze jedną obserwację dotyczącą kibiców. W Spodku średnia wieku to 26 lat. W Japonii 62 lata.

10:18 Japończycy przegrywają, ale po każdym zdobytym punkcie szaleją z radości jakby właśnie zdobyli mistrzostwo świata. Ciężko ich zrozumieć.

10:17 Niejaki Saito świetnie gra w bloku. Ale za to inny niejaki Kosihawa pakuje piłke w aut.

10:14 Oj, coś jakby się Japończycy obudzili.

10:14 Gdyby to była siatkówka kobiet powiedzielibyśmy, że druzyna, która przegrywa ma jeszcze jakieś szanse na wygranie seta. Ale w męskiej nie ma. Chyba...

10:12 Istnieje pewna teoria, która mówi, że nawet jeśli w drugiej rundzie przegramy z Rosją i Serbią to i tak możemy awansować do półfinału. Jak? Dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów. A Polacy nie stracili jeszcze seta, więc siłą rzeczy mają ten stosunek świetny

10:10 Mamy przewagę! Ponoć na boisko wszedł największy gwiazdor Japonii - Masai Ogino. Winiarski ma pewnie spodnie pełne strachu

10:06 Od razu mówimy: nie wiemy, który w naszej reprezentacji jest jak Rooney, a który jak Beckham.

Tymczasem na parkiecie kontrolujemy sytuację. A Japończycy się gubią!

10:05 Wyjaśnimy nasz dzisiejszy lead. Od osoby, która zna się na siatkówce usłyszeliśmy, że siatkarska Polska jest jak Anglia w piłce nożnej, a Brazylia siatkarska to taka Brazylia piłkarska. A, że Anglicy przegrywają 9 na 10 meczów z Canarinhos o stawkę...

10:04 Już prowadzimy. Japońska publiczność prawie jak ta w Spodku. Nie podejrzewamy, by Polacy się przestraszyli.

10:00 Witamy! Doceniliśmy dziś relacje zaczynające się o 3 rano. Wtedy nie ma korków