Polska - Portugalia na żywo. Prawdopodobnie jedyna relacja w internecie, której prowadzący jeszcze przed meczem wierzyli w zwycięstwo!

Portugalia jest prawdopodobnie najbardziej dla nas egzotycznym krajem europejskim na zachód od Odry - nie licząc może Islandii. Nie przeszkadzało jej to być czwartą drużyną świata, wicemistrzami kontynentu i zdecydowanym faworytem meczu. Z drugiej strony skoro już przyjechali na Śląski - prawdopodobnie najbardziej egzotyczny europejski stadion na wschód od Odry (nie licząc może stadionu Stali Mielec), to mogli przegrać, bo grali z jedyną drużyną na świecie (chyba), która na rozkładzie ma mistrzów świata, jak i mistrzów Europy. W końcu pokonaliśmy i Greków i Włochów. I PORTUGALCZYKÓW TEŻ!!!!

Polska - Portugalia - relacja klasyczna

Tak Smolarek pokonał Portugalię - zobacz wideo.

Polska: 1-Wojciech Kowalewski - 4-Paweł Golański, 6-Jacek Bąk, 16-Arkadiusz Radomski, 3-Grzegorz Bronowicki -5-Jakub Błaszczykowski (66. Jacek Krzynówek), 18-Mariusz Lewandowski, 14-Radosław Sobolewski, 7-Euzebiusz Smolarek - 9-Maciej Żurawski, 11-Grzegorz Rasiak (74. Radosław Matusiak).

Portugalia: 1-Ricardo - 13-Miguel, 16-Ricardo Carvalho, 33-Ricardo Rocha, 14-Nuno Valente - 8-Petit (68. Nani), 6-Costinha (46. Tiago)-11-Simao Sabrosa, 20-Deco (83. Maniche), 17-Cristiano Ronaldo - 21-Nuno Gomes.

22:38 Jeszcze raz musimy to wyraźnie powiedzieć: zwycięstwo zwycięstwem, ale jeszcze nigdy nie widzieliśmy tak dobrze grającej Polski.

22:32 Dziękujemy też wszystkim, którzy obejrzeli ten mecz razem ze "Z czuba". Polecamy się życzliwej pamięci. Dobranoc. Radujmy się, bo jest z czego!

22:30 DZIĘKUJEMY! Dziękujemy całej drużynie - naprawdę wszyscy grali znakomicie - nigdy jeszcze nie widzieliśmy tak świetnej drużyny Polski.

Super w ataku (w pierwszej połowie), super w obronie (w drugiej).

Dziękujemy też Leo Beenhakkerowi.

22:27 Gdybyśmy się łatwiej wzruszali to byśmy się teraz popłakali. Żurawski płacze.

Ale podobno ktoś go uderzył w oko.

22:24 WE ARE THE CHAMPIONS!

22:23 KONIEC! ZWYCIĘSTWO, ZWYCIĘSTWO, ZWYCIĘSTWO!!!!

22:22 GOL DLA PORTUGALII w 92. minucie. Pierwsza składna akcja Portugalczyków w tym meczu.

22:20 Portugalia atakuje bez ładu i składu, Polacy po profesorsku. Nie ma Portugalii. Doliczone trzy minuty.

22:17 Ciekawe jak teraz różni tacy będą chcieli zwolnić Beenhakkera. Będzie im bardzo trudno, ale to stare wygi.

22:15 No i w złym momencie powiedzieliśmy - błąd obrony, C. Ronaldo sam na sam. Szpakowski załamany mówi "No i mamy...", piłka przelatuje tuż koło słupka, "...bardzo dużo szczęścia".

22:13 Polska obrona gra rewelacyjnie - jeden celny strzał Portugalczyków (drugi niecelny) to było jedyny zagrożenie bramki. Kilka razy zatrzymywali Portugalczyków końcówką buta - ale zawsze skutecznie.

Krzynówek dostał świetne podanie, ale z ostrego kąta strzelił bardzo niecelnie.

22:12 Portugalia już chyba nie wierzy w zwycięstwo. Teraz Polacy w ciągłym ataku. Kibice śpiewają hymn. Nigdy tego nie robimy, ale właśnie piszemy relację na stojąco.

22:09 Golański w słupek, ale wbrew pozorom brakowało całkiem sporo.

22:08 Fatalna pomyłka Bąka - piłka przeleciała nad nim do Cristiano Ronaldo, ale Portugalczyk przyjął tak, że piłka odskoczyła mu na kilka metrów i to na dodatek nie w tę stronę.

22:06 Mecze w naszej grupie na razie na 2:0: Finlandia z Kazachstanem (koniec), Serbia z Armenią (88 minuta), Belgia z Azerbejdżanem (58 minuta) i... i sami wiecie. Choć może podobnie jak my nie możecie uwierzyć.

22:04 18 minut do końca. Beenhakker atakuje Matusiakiem. Ośmiu na dziesięciu polskich trenerów wpuściło by teraz piątego obrońcę, albo co najwyżej defensywnego pomocnika. Schodzi Rasiak. Dobry mecz, ale za to trzech na jednego należy mu się pokuta.

22:00 Kowalewski kiwał się z Gomesem przed polem karnym. I udało mu się.

21:58 Do końca meczy 22 minuty plus czas doliczony.

Nam już miękną kolana. Teraz Kowalewski ma swoje pięć minut.

21:56 Cichym bohaterem pierwszej połowy był Błaszczykowski. Cichym bohaterem drugiej połowy jest Bronowicki. Ci sami zawodnicy, których w meczu z Kazachstanem ktoś przykleił do pola karnego i na dodatek związał sznurówki.

Krzynówek za Błaszczykowskiego. Po chwili kilka chwil obrony Częstochowy, ale Gomes zagrał nieporadnie jak... jak... jak dawno temu Polacy.

21:51 Trzech Polaków naprzeciw jednego Ricardo. Niestety zepsuli - co ciekawe wszyscy trzej (Rasiak, Smolarek, Lewandowski). Powinno być 3:0.

21:49 Okres przewagi Portugalii i bardzo dobrej gry Polaków w obronie. W zasadzie pod bramką Kowalewskiego nie ma zagrożenia.

Zczub1 21:47:44

Koledzy w redakcji twierdzą, że na Euro 2008 pojedziemy po medal.

Zczub1 21:47:48

Wrzuć to

21:47 Gdyby ktoś niezorientowany oglądał mecz, mógłby rzeczywiście pomyśleć, że gra czwarta drużyna MŚ. Tylko, że w biało-czerwonych strojach.

Oni grają naprawdę PIĘKNIE i NOWOCZEŚNIE.

21:45 Mielcarski: Przestańmy mówić, że nie można grać meczu co trzy dni. Polacy po długiej podróży...

Szpakowski: I męczącej!

Mielcarski: Tak jest, męczącej...

Portugalia nie składa broni, ale na razie szczęście po stronie Kowalewskiego.

21:42 Akcja Bronowickiego i Błaszczykowskiego (ten drugi minimalnie niecelnie) - znowu klasa światowa. Po chwili kolejna szansa Smolarka, ale Ricardo to bardzo dobry bramkarz.

21:40 65. minuta i Serbia prowadzi z Armenią 2:0, Po 45 minutach Belgia z Azerbejdżanem 1:0.

21:39 Z forum: "Z Czuby", tak z ręką na sercu, ile razy byliście na Śląskim? Skąd ta pewność, że nic tam z trybun nie widać oprócz sławnej wieży? Byłem tam na meczach kilkanaście razy na różnych sektorach i mam zupełnie inne wrażenia. Choć oczywiście Old Trafford to to nie jest...

Kilka razy byliśmy, między innymi na pamiętnym meczu z Anglią (1:1). Nie widzieliśmy wiele. Ale - i to powiedzenie ma zastosowanie tu bardziej, niż gdzie indziej - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Portugalia się czai, a Polacy czyhają.

21:35 Druga połowa już trwa. Zaczęliśmy od próby strzelenia sobie bramki, ale Bronowicki nie chciał się w to bawić.

21:32 Statystyk się zreflektował: był jeden strzał Portugalii, ale zablokowany. Tak, tak - gramy z czwartą drużyną świata.

21:30 Z notatnika fanki Portugalii: Jedyne racjonalne wytłumaczenie - ktoś w tajemnicy jednak wysadził w powietrze hotel Monopol, a na boisko Ikea dostarczyła papierowe kukły. Chyba, że to Polska gra na czarno.

"Z czuba" przypomina, że wysadzenie hotelu z Portugalczykami proponował jako jedyny środek na zwycięstwo Grzegorz Mielcarski. Tylko, kto by wtedy zbierał baty?

21:24 TVP powtarza gole. Pierwszy padł po światowej klasy akcji Błaszczykowskiego, Smolarka i Lewandowskiego.

Przy drugiej 80% zasługi należy się Rasiakowi. No, może 70% - za prostopadłe podanie typu stadiony świata.

Tymczasem Gmoch mówi o tym, że Deco ma "kupę tłoku".

21:21 Dostajemy smsy od czytelników na stadionie Śląskim. Piszą, że jest fantastycznie.

U nas też jest fajnie, a przy okazji można też mecz obejrzeć.

21:15 Portugalczycy wyglądają na strasznie zagubionych. Ricardo przed chwilą w prostej sytuacji wybił piłkę na aut. A Polacy bez przerwy cisną, bez przerwy zagrażają.

Koniec pierwszej połowy. POLSKA - PORTUGALIA 2:0. To się dzieje naprawdę!

21:15 Ostatni raz byliśmy tacy szczęśliwi chyba wtedy, gdy Widzew pokonał Broendby. Nie licząc ślubu jednego z nas.

Armenia gra dla Polski - remisuje z Serbią 0:0 po pierwszych 45 minutach. W 25 minucie Belgia remisuje z Azerbejdżanem 0:0.

Redakcyjny statystyk uważa, że Portugalczycy ciągle nie oddali jeszcze strzału.

21:10 To nie mogą być Polacy. Ktoś nas oszukuje, ktoś nas mami.

21:08 Fotoedytorka ogląda mecz z pewnym byłym premierem, który dziś jest redaktorem naczelnym "Gazety Stołecznej", bo kandyduje na prezydenta Warszawy.

Było groźnie, Simao zabrakło centymetrów, żeby sięgnąć piłkę głową - stał tuż przed pustą bramką.

21:04 Kiedy trzeba mówimy prawdę, kiedy trzeba krytykujemy - Dariusz Szpakowski. Przyznaj chłopie, że ci łyso.

Bo nam trochę jest, ale mamy świadków, że wierzyliśmy od początku.

Portugalia ma teraz przewagę, ale to nic dziwnego. Polacy grają tak mądrze i szybko, że musimy się co chwila szczypać. Ale to chyba naprawdę oni!

Żurawski w słupek! Błaszczykowski mecz życia! CO ZA MECZ, CO ZA MECZ!!!!

21:02 Mielcarski: "Podoba mi się gra Żurawskiego, choć tego nie widać". Ale za to słychać po ilości słów wypowiadanych na sekundę.

Nam podoba się cała polska drużyna. Od drugiego gola zatrzymują przeciwników z dla od pola karnego, a sami co chwila kontratakują - i to groźnie.

Z tej okazji rewelacyjne umiejętności piłkarskie Cristiano Ronaldo

20:57 Z teki redakcyjnego statystyka: Strzały: Polska 4 - Portugalia 0, Strzały celne: Polska 4, Portugalia 0.

Z teki redakcyjnego sceptyka: Jeszcze może być 3:2. Do diabła z nim!

20:55 Z notatnika fanki Portugalii: Jedno słowo - dramat. nie poznaję własnej (czyli portugalskiej) reprezentacji. jak Smolarek ustrzeli hat-tricka - wyłączam telewizor. Gdzie ten Nuno Gomes? gdzie ten Ronaldo? Jeszcze chwila, a Scolari będzie zmuszony wpuścić na boisko Tiago - ofensywnego pomocnika, Naniego - napastnika oraz Maniche - dysponującego precyzyjnym strzałem z dystansu

Tymczasem Ebi Smolarek: 20 meczów, 7 goli. A jest 24. minuta.

20:50 Rasiak podawał prostopadle, obrona Portugalii poszła na grzyby, Smolarek myślał, że był na

spalonym. Ale nie był! Strzelił potężnie w prawe okno!

20:48 NIEPRAWDOPODOBNE!!!!!!!!!!!!!!!!!! SMOLAREK!!!!!!!!!!

20:45 Bilans Ebiego Smolarka: 20 meczów, 6 goli. Włodzimierz Smolarek: 60 meczów 13 goli. Tyle, że on już się nie poprawi

A co mówił przed meczem Mielcarski?

"Musimy nastawić się na kontry. Pokazać Portugalczykom, że będziemy cieszyć się z punktu. Grać na remis, sprowokować ich do ataku i zadać cios. Oni muszą czuć, że nie liczymy na zwycięstwo w otwartej walce. A kiedy ich uśpimy - jest szansa"

Nie tylko "Z czuba" opowiada bzdury!

20:41 Strzelał Lewandowski, Ricardo obronił, a Smolarek z prawej strony i z ostrego kąta strzelił do pustej bramki. Jeszcze raz: GOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!

20:42 GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20:40 Dobra wiadomość dla Polaków: obronę Częstochowy przećwiczyliśmy zarówno podczas Potopu, jak i - okresami - sobotniego meczu z Kazachstanem. Nasze kulawe statystyki wskazują po ośmiu minutach, że posiadanie piłki 85% - 15% dla Portugalczyków.

Tymczasem Sobolewski gra na Deco i na razie nie po..... NIEWAŻNE!!!!!

20:35 Nie minęło 15 sekund meczu, a Polacy zagrali długie niecelne podanie do napastników. Potem przy piłce była Portugalia i mamy już czwartą minutę.

20:32 Gramy.

W "Z czuba" zamiast hymnów fotoblog z Portugalii .

Gary Neville strzelił samobója i Chorwacja prowadzi już z Anglią 2:0. Edit: Neville podał piłkę do Robinsona, ten nie trafił w piłkę i ta wturlała się do bramki .

Szpakowski o stadionie: "Odbudowany, ale wciąż Śląski". I wciąż nic nie widać.

20:27 A wiecie, że w reklamie pewnej firmy, której nazwy nie wymienimy, a która żyje za nasze impulsy wciąż występuje Jerzy Dudek?

Jak poszczególni gracze świętują zdobycie gola: Nuno Gomes posyła całusy (całuje obrączkę?), Tiago wskazuje palcem w niebo, a Nani, najmłodszy kadrowicz, zazwyczaj po strzelaniu bramki wykonuje karkołomne salto w tył, które wygląda tak .

Polacy na ogół bardzo szybko biegają.

20:23 Wielki błąd Paula Robinsona i Chorwacja prowadzi z Anglią 1:0.

Tymczasem Zenon Telman komentuje teraz NBA Live Tour i zachwycił redakcję zdaniem: "Marcus Banks ma dobry ciąg na kosz, taki penetrujący"

20:20 07.06.1986, Monterrey 1:0 MŚ 1986 - tak gola strzelił Smolarek :

Była to jedyna nasza bramka na tych mistrzostwach i jedno z dwóch zwycięstw z Portugalią w historii.

20:15 Choć polskie media sprzedają mecz Polska-Portugalia jako hit rundy jesiennej, w Portugalii mało kto zajmuje się dzisiejszym meczem. Gazety ograniczyły się do relacji z konferencji prasowej, oraz podania składu na pojedynek z Polakami. Zdecydowanie ważniejszym wydarzeniem sportowym był wczorajszy awans juniorów, którzy w rewanżowym spotkaniu pokonali Rosję 3-0, dzięki któremu awansowali do finałów Młodzieżowych ME 2007.

Bonus: Nagi Ronaldo

20:05 Kurowski: "Gramy tym samym ustawieniem? Co to może oznaczać?"

To samo pytanie postawiłby pewnie Claude Levi-Strauss .

Kiedy Portugalia w 2006 r strzela gole...

i kiedy traci...

19:55 Jednak Rasiak. Miał być Matusiak, ale jest Rasiak. Gramy takim samym ustawieniem jak z Kazachstanem

Witamy. Dzisiejszą relację wspierają: Blox Ao Vivo - jedyny (a więc najlepszy) ze znanych nam blogów o portugalskiej piłce, a także słowo "prawdopodobnie".