Endene Elokan i Luiz Eduardo Tavares "Mineiro" na trzy lata w Pogoni Szczecin

Brazylijczyk i Kameruńczyk przekonali do siebie trenera Bogusława Pietrzaka i klub podpisał z nimi trzyletnie umowy. Pozostali testowani wci±ż musz± się o to starać.
Endene Elokan spodobał się Pietrzakowi i działaczom klubu przy okazji meczu w Pucharze Polski, gdy Pogoń rywalizowała z drugoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała. Kameruńczyk swoj± przydatno¶ć potwierdził także podczas sobotniego sparingu z KP Police. Po meczu trener szczecinian był zachwycony jego gr±: - Zagrał wspaniały mecz.

Jedyn± przeszkod± na drodze do podpisania umowy był ważny kontrakt zawodnika z Podbeskidziem.

- Piłkarz jest nasz - oznajmił Marek Łopiński, dyrektor Pogoni Szczecin. - Podbeskidzie wydało zgodę na transfer. Wystarczyło tylko podpisać kontrakt z samym zainteresowanym. Prezes Krzysztof Waszak w nocy z poniedziałku na wtorek negocjował z menedżerem Kameruńczyka i doszedł do porozumienia. Warunki transferu? To tajemnica klubu.

Drugim piłkarzem, który podpisał kontrakt z Pogoni±, jest Brazylijczyk Luiz Eduardo Tavares "Mineiro". Jego transfer do Pogoni był przes±dzony już po meczu kontrolnym z ŁKS-em ŁódĽ. Klub już wtedy parafował z prawym obrońc± wstępn± umowę, jednak dopiero teraz dotarł do Polski certyfikat zawodnika i dokument wszedł w życie.

To nie ostatni Brazylijczyk, który może doj¶ć latem do zespołu. W kolejce czekaj±: defensywny pomocnik Glauber Vian Correa oraz lewy obrońca Eduardo da Silva.

- Pilnie im się przygl±damy - zapewnia Marek Łopiński. - Na razie s± pozytywne opinie na ich temat, więc jest duża szansa, że również z nimi podpiszemy stosowne umowy. Kiedy? Jeżeli uznamy, że s± przydatni drużynie.

Pod obserwacj± trenera Pietrzaka znajduje się również ¶rodkowy ofensywny pomocnik Denis Casio Borges, który przyleciał do Polski tuż przed sparingiem z KP Police.

Najmniejsze szanse na pozostanie w Pogoni ma defensywny pomocnik Cesar Nunez dos Santos. - Nie wzbudza zachwytu - tłumaczy dyrektor sportowy Pogoni. - Ale na razie nie rezygnujemy z niego. Trener Pietrzak obserwuje go na treningach i podejmie odpowiednie decyzje.

Na żywo
Terminarz
  • Puchar ¦wiata 2018/19