Transfery Polonii

W tym tygodniu Polonia podpisze kontrakty z kolejną grupą nowych zawodników. Na testy ma dojechać kolejny napastnik Krzysztof Mikuła. Trener Dariusz Kubicki nie widzi natomiast miejsca w składzie dla Piotra Kluzka, który ma ofertę z Heko Czermno, i Piotra Kobiereckiego
Zawodowe kontrakty zostały przygotowane dla Argentyńczyka Mathiasa Favano, Gwatemalczyka Luisa Swishera oraz Łukasza Paulewicza i Jacka Moryca. W przypadku Favano i Paulewicza są jeszcze pewne problemy. Argentyńczyk zachorował na zgrupowaniu w Ciechanowie i dopóki nie zostanie wyjaśnione, co mu dolega, kontrakt nie zostanie podpisany. Jeśli chodzi o Paulewicza, którego Polonia chce wypożyczyć, trzeba najpierw ustalić, z jakiego klubu. Ten piłkarz grał ostatnio w Lechu Poznań, ale de facto nie jest jego zawodnikiem.

Swisher zaakceptował już ofertę przedstawioną mu przez Polonię. Nie jest ona wysoka, ale Gwatemalczykowi zależy na tym, aby pokazać się w Polsce. Z piłkarzy testowanych przez "Czarne Koszule" właśnie ten uniwersalny obrońca, dla którego gra na lewej czy prawej stronie nie stanowi różnicy, wywarł podobno na wszystkich w klubie największe wrażenie. O miejsce w pierwszej jedenastce będzie z nim rywalizował m.in. 21-letni wychowanek Polonii Jacek Moryc, który ma już za sobą występy w I lidze. Zaproponowano mu pierwszy kontrakt zawodowy, który zaakceptował.

Umowy półzawodowe (część pensji uzależniona od liczby występów w pierwszej drużynie) otrzymają natomiast trzej zawodnicy z drużyny, która kilka dni temu zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski juniorów starszych: Mariusz Bacławski, Maciej Biernacki i Cezary Wilk. Najbardziej utalentowany z tej trójki Wilk ma już alternatywę. Interesują się nim trzy kluby pierwszoligowe, jeden z nich to na pewno Kolporter Kielce. On chciałby zostać jednak w Polonii, chętnie widzi go również w drużynie trener Dariusz Kubicki.

Wszyscy to pomocnicy, a Polonia pilnie szuka napastnika. Do czwartku na testach będzie przebywał Dawid Jarko z Gwarka Zabrze. Klub ciągle czeka na Krzysztofa Mikułę z Floty Świnoujście, najlepszego strzelca III ligi. Mikuła przebywa teraz na zgrupowaniu Floty, ale nie trenuje, tylko leczy kontuzję. Jak tylko ją wyleczy, przyjedzie do Warszawy. Mikuła był już na testach w Arminii Bielefeld i Cracovii. W tych klubach go nie chciano.

W Polonii trener Kubicki nie widzi miejsca dla Piotra Kluzka i Piotra Kobiereckiego. Obaj zostali przesunięci do rezerw. Kluzek dostał ofertę z drugoligowego Heko Czermno i pewnie tam odejdzie. Ucichł transferowy rumor (Cracovia, Zagłębie Lubin, Steaua Bukareszt) wokół Jacka Kosmalskiego. 29-letni napastnik przygotowuje się do sezonu już tylko z zespołem "Czarnych Koszul". Czy odejdzie z klubu, czy nie, żadnego ruchu piłkarza w klubie nikt nie będzie żałował. Jeśli Kosmalski opuści Konwiktorską, Polonia zarobi na transferze, jeśli zostanie, nie osłabi linii napadu, a przecież w poprzednim sezonie 29-letni napastnik był najskuteczniejszym zawodnikiem klubu.Transfery Polonii

Kto już przyszedł

Mateusz Sławik (bramkarz, GKS Katowice), Krzysztof Markowski (obrońca, GKS Katowice), Krzysztof Nykiel (obrońca, Drwęca Nowe Miasto), Ensar Arifović (napastnik, Żeleżnicar Sarajewo).

Negocjują kontrakty

Matias Favano (pomocnik, Lech Poznań), Łukasz Paulewicz (Lech), Luis Swisher (obrońca, Club Suchitepequez), Łukasz Piątek (napastnik, rezerwy Polonii), Mariusz Bacławski, Maciej Biernacki, Cezary Wilk (pomocnicy, z drużyny juniorów), Ivan Bondzulić (bramkarz, Javor Ivanijca)

Na testach

Dawid Jarko (napastnik, Gwarek Zabrze), Krzysztof Mikuła (napastnik, Flota Świnoujście).

Skomentuj:
Transfery Polonii
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Terminarz