Sport w skrócie

LEKKA ATLETYKA

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Erfurcie. Polska reprezentacja wywalczyła sześć medali: cztery złote, srebrny, brązowy. Dorobek zachodniopomorskich sportowców: 11. miejsce Renaty Pliś (Maraton Świnoujście) w biegu na 1500 m z czasem 4:24,00 min.; 12. miejsce Anny Olko (MKL Szczecin) w skoku o tyczce z wynikiem 3,80 m; 7. miejsce Przemysława Czerwińskiego (MKL) w skoku o tyczce z wynikiem 5,50 m; 9. miejsce Bartosza Nowickiego (MKL) w biegu na 1500 m z czasem 3:51,44 min. Łukasz Rokicki (MKL) nie wystartował w sztafecie 4x100 m.

WIOŚLARSTWO

Łukasz Kardas, Dawid Pacześ i Adam Gregor (AZS Szczecin) dostali nominacje do kadry narodowej na MŚ do lat 23, które odbędą się w nadchodzący weekend w Amsterdamie. Kardas i Pacześ tworzą osadę dwójki bez sternika, Gregor będzie pływał w czwórce podwójnej wagi lekkiej.

Mistrzostwa Polski juniorów w Bydgoszczy. Dorobek zachodniopomorskich wioślarzy: 1. miejsce Mileny Bednarek w jedynce wagi lekkiej, 3. miejsce Natalii Madaj w jedynce, 3. miejsce Magdy Korczak (w parze z Eweliną Nowak z Bydgoszczy) w dwójce, 1. miejsce Pauliny Zastawnej i Madaj (wszystkie Orzeł Wałcz) w dwójce podwójnej, 1. miejsce Magdaleny Błoch, Eweliny Nowak, Kornelii Nitzler i Ani Jankowskiej (SMS Wałcz) w czwórce. Orzeł wygrał klasyfikację klubowej wśród juniorek.

OLIMPIADA MŁODZIEŻY

Piłka nożna dziewcząt. UKS Victoria SP 2 Sianów zdobyła złoty medal 11. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Mazowsze 2005". W finale sianowianki pokonały UKS Olimpijczyka Częstochowa 2:1. Brąz wywalczyła drużyna LUKS Promień Żary, która pokonała MUKS Praga Warszawa 7:6 w rzutach karnych (1:1 w regulaminowym czasie).

Triatlon dziewcząt. Katarzyna Gudaniec (Ironman Szczecin) wygrała rywalizację triatlonistek, które miały do pokonania dystans 600 m pływania, 15 km jazdy na rowerze i 3 km biegu.