Orka w złocie

W Dębicy i Oświęcimiu odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu młodzików 12- i 13-letnich. Pływacy z lubelskich klubów zdobyli w nich dziewięć medali i zajęli wiele miejsc finałowych.

Wśród 13-latków Michał Bulak (Orka) był pierwszy na dystansie 50 m stylem motylkowym - 0:28,94 i drugi na 100 m st. mot. - 1:05,88. Natomiast Janusz Sygnecki z łukowskiego Delfinka wywalczył srebro na 400 m st. dow. - 4:34,04 i zajął trzecie miejsce na 800 m st. dow. - 9:25,68.

Na podium stawali też pływacy Lublinianki. Reprezentanci tego klubu zdobyli trzy srebrne medale: Przemysław Graczyk na 50 m st. mot. - 0:29,29, Maja Świtkowska na 200 m st. klas.- 2:53.05 i sztafeta 4 x 100 m st. zm. w składzie: Mateusz Strzaliński, Jakub Mrozik, Przemysław Graczyk i Adrian Szydłowski - 4:40,16.

Ponadto w finałach startowali: Jakub Mrozik, Rafał Podolak, Mateusz Strzaliński.

W kategorii 12-latków zawodnicy z Lubelszczyzny wywalczyli dwa złote krążki. Oba przypadły Marcelinie Radlińskiej z Orki Zamość, która wygrała 200 m st. zm. - 2:31,40 i 200 m st. klas. - 2:48,55. W finałach pływali także:

Mateusz Jacniacki (Fala Kraśnik) i Kinga Kundzicz (Wisła Puławy).

We włoskim Ligniano zakończył się europejski festiwal młodzieży w pływaniu. Do reprezentacji Polski powołane zostały dwie zawodniczki z naszego regionu Zuzanna Mazurek (Fala Kraśnik) i Iwona Lefanowicz z Lublinianki. Obie spisały się bardzo dobrze. Pierwsza z nich uzyskała na 200 m st. grzb. 2:29,92, a druga przepłynęła 100 m st. grzb. w czasie 1:06,77, co dało im miejsca w czołowej ósemce. Warto dodać, że trenerem Zuzanny Mazurek jest jej tata Grzegorz, a Lefanowicz Andrzej Świtkowski.