Sport w skrócie

KOLEJARZ STRÓŻE W TRZECIEJ LIDZE.

Piłkarze AKS Busko i Wiernej Małogoszcz znają już wszystkich rywali w trzeciej lidze. Skład ligi uzupełnił Kolejarz Stróże, który po wygranych barażach z Garbarnią Kraków (2:1 dla krakowian w pierwszym meczu i 2:0 dla Kolejarza w rewanżu w Stróżach) okazał się najlepszym małopolskim czwartoligowcem. Przypomnijmy, że z innych okręgów awans wywalczyły oprócz AKS Busko jeszcze Avia Świdnik (Lublin) i Stal Sanok (Rzeszów). Trzecia liga nowy sezon rozpocznie 6 sierpnia.

DWA MEDALE AKWEDUKTU

Przemysław Szymanowski wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów w triatlonie, które odbyły się w Szczecinku. Lokatę niżej wśród pań uplasowała się inna podopieczna Andrzeja Szołowskiego Maria Pytel, która tym samym zakwalifikowała się do polskiej sztafety na lipcowe mistrzostwa Europy w Atenach. W rozegranych równolegle zawodach młodzieżowców drugie miejsce zajął Dominik Szymanowski, tuż za nim był Filip Szołowski, a piątą lokatę zajął Mikołaj Luft.

BRĄZ DLA KNAUFA

Jarosław Rębiewski z włoszczowskiej grupy kolarskiej Knauf Team zdobył brązowy medal kolarskich mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas. Nasz zawodnik stracił 1,23 s do pierwszego Piotra Mazura z Rometu Bydgoszcz. Na siódmym miejscu uplasował się drugi z kolarzy Knaufa Tomasz Lisowicz. Ich klubowy kolega Krzysztof Jeżowski był z kolei najlepszy ze świętokrzyskich kolarzy w wyścigu ze startu wspólnego. Zajął 10. miejsce, a dystans 206 km wokół Sobótki (dolnośląskie) najszybciej pokonał Adam Wadecki z grupy Intel Action.

ZNÓW PECH RAJDOWCÓW

Załoga Cersanit Rally Team w składzie z kielczaninem Michałem Sołowowem i krakowianinem Maciejem Baranem nie ukończyła kolejnej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy - Rajdu Ypres. W Belgii ich samochód - reno clio 1600, najpierw wpadł do rowu, a na kolejnych odcinkach specjalnych dwukrotnie miał przebite opony i ekipa wycofała się z wyścigu.

FUTBOL NA BASENIE

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach zaprasza na turniej im. Mariana Puchalskiego w piłce nożnej plażowej chłopców, który odbędzie się pod patronatem klubu Vive. Zawody, w których mogą zagrać chłopcy z rocznika 1989-91, rozpoczną się w niedzielę 3 lipca o godz. 13 na basenie Letnim przy ul. Szczecińskiej. Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje przyjmowane są w dniu rozgrywek lub pod numerem tel. 0-600 274 715.

PLEBISCYT RADIA KIELCE

Magdalena Drop, brązowa medalistka mistrzostw Polski w skoku wzwyż, została Sportowcem Tygodnia w tradycyjnym plebiscycie dziennikarzy Radia Kielce, "Słowa" i "Gazety Wyborczej". Na zawodach w Białej Podlaskiej juniorka Wisły Sandomierz sprawiła niespodziankę w rywalizacji z seniorkami. Drużyną Tygodnia zostali juniorzy młodsi KSZO Junior Ostrowiec, którzy awansowali do półfinałów mistrzostw Polski w piłce nożnej. Tytuł Imprezy Tygodnia otrzymały sprawnie przeprowadzone mistrzostwa Polski kolarzy masters, które w niedzielę odbyły się na trasach wokół Strawczyna.