Tomasz Szewczuk przeszedł z Odry Wodzisław do Korony Kielce

Odrę Wodzisław opuścił Tomasz Szewczuk, który przeszedł do Kolportera Korony Kielce. W zamian śląski klub pozyskał Adama Czerkasa. Na pierwszym treningu pojawił się we wtorek 17-letni Maciej Korzym.
Szewczuk to ulubieniec trenera Korony Ryszarda Wieczorka, który jako szkoleniowiec Odry często na niego stawiał. Wysoki napastnik (185 cm) spisywał się jednak w Wodzisławiu bardzo słabo i działacze pozbyli się go bez większego żalu. Piłkarz podpisał z kieleckim klubem trzyletni kontrakt. Następcą Szewczuka będzie wypożyczony na rok z Korony Adam Czerkas. Mierzący także 185 cm piłkarz w Kielcach spędził rundę wiosenną. Wychowanek Podlasia Sokół Podlaski grał wcześniej w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, dla którego jesienią zdobył siedem bramek. W Kielcach dwukrotnie wpisał się w lidze na listę strzelców.

Napastnik Maciej Korzym został wypożyczony na rok z Legii Warszawa. - Z piłkarzy Odry znam tylko Mariusza Zganiacza, z którym trenowałem razem w Legii. Przez swoich nowych kolegów zostałem jednak bardzo fajnie przyjęty. Teraz czeka mnie walka o miejsce w składzie. Wodzisław to dla mnie doskonałe miejsce do nabrania doświadczenia i ogrania się w ekstraklasie - mówi piłkarz, który ma za sobą testy w AS Monaco i Chelsea Londyn.

Odra dzisiaj o godz. 17 rozegra test-mecz. - Spodziewamy się przyjazdu siedmiu lub ośmiu czeskich piłkarzy. Będą wśród nich bramkarze, lewi obrońcy, pomocnicy oraz napastnicy. Poza tym pojawią się również polscy piłkarze z niższych lig, m.in. pomocnik Grzegorz Dzielęgowski i napastnik Roland Buchała z czwartoligowego Energetyka ROW Rybnik - twierdzi menedżer Odry Edward Socha.

Terminarz
  • Puchar Świata 2018/19