Znicz Pruszków wygrał z Ruchem Chorzów 2:0 ale nie awansował do II ligi

Znicz Pruszków pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów 2:0 w drugim meczu barażowym o awans do II ligi. Pruszkowianom zabrakło jednej bramki aby grać klasę wyżej.
Przy tak licznej publiczności - dziewięć tysięcy widzów, przy sztucznych światłach - mecz rozegrano o godzinie 20 większość zawodników Znicza, głównie juniorów i studentów jeszcze nie grała. Mimo to nie przestraszyli się, nie zdemobilizowała ich również porażka w pierwszym meczu w Pruszkowie (2:4), wczoraj wciąż walczyli o swoje.

Byli blisko. W doliczonym czasie gry w pierwszej połowie wykorzystali katastrofalny błąd Pawła Sibika. W polu karnym na czystej pozycji z piłką znalazł się Radosław Majewski. Jego strzał bramkarz "niebieskich" Sebastian Nowak obronił, ale przy dobitce Kameruńczyka Ferdinanda Chifona nie miał już szans. Trener Dariusz Fornalak zmienił Sibika już na początku drugiej połowy, pewnie z powodu tego błędu. Ruch mimo dopingu kibiców nadal grał bardzo słabo. Znicz miał przewagę. W 80. min drugą bramkę dla gości strzelił Iwo Zubrzycki, który minął na polu karnym czterech miejscowych zawodników. Końcówka była bardzo nerwowa, ale chorzowianie nie dali już sobie strzelić trzeciej bramki. - Sam mecz z Ruchem był dla moich chłopaków wielkim wydarzeniem i jeszcze wygraliśmy - mówił po meczu Krzysztof Chrobak. Mimo porażki w barażowym dwumeczu Znicz, który miał się bronić przed spadkiem z III ligi może zaliczyć ten sezon do udanych. O drugą ligę będzie pewnie walczył w nowym sezonie. Nabrał w tym doświadczenia.

Ruch Chorzów - Znicz Pruszków 0:2 (0:1)

Bramki: Chifon (45+1), Zubrzycki (81.)

Ruch: Nowak Ż - Kuczma Ż, Sibik (46. Pokladowski Ż), Bartos - Foszmańczyk Ż, Toborek Ż, Smarzyński, Wawrzyńczok Ż (83. Bizacki), Ćwielong - Śrutwa, Janoszka (89. Balul).

Znicz: Pazdan - Piotrowski Ż, Kokosiński Ż, Stawicki Ż, Herman - Zubrzycki, Majewski, Pulkowski, Kułkiewicz Ż - Wiśniewski (66. Chałas), Chifon.

Widzów: 9 tys.