Sport.pl

Trzecia liga piłkarska: OKS 1945 - Znicz Pruszków

Wygranie meczu ze Zniczem Pruszków i śledzenie wyników spotkań sąsiadów z tabeli - takie zadania czekają piłkarzy OKS-u 1945 w ten weekend


Jeszcze dwa tygodnie temu olsztyńscy piłkarze określali swoje szanse na utrzymanie się w III lidze jako równe zeru. Nierealne bowiem wydawało się zdobycie sześciu punktów w dwóch następnych kolejkach, czyli w meczach z silnymi zespołami - Pelikanem Łowicz i Zniczem Pruszków. Teraz jednak nastroje w drużynie wydają się lepsze, a wszystko to za sprawą zwycięstwa OKS-u nad Pelikanem.

- Wygraliśmy na wyjeździe, po trudnym spotkaniu - mówi Tomasz Zahorski, olsztyński zawodnik. - To na pewno podbudowało zespół, tym bardziej że przedłużyły się nasze szanse na utrzymanie w III lidze.

Wygrana z Pelikanem to na razie tylko jeden krok do tego, by OKS utrzymał się w III lidze. Drugi krok olsztyniacy zrobią, jeśli wygrają ze Zniczem Pruszków.

- Z pewnością nie będzie łatwo - twierdzi Tomasz Zahorski. - Znicz to drużyna, która walczy o II ligę, my musimy się bardzo starać, żeby utrzymać się w III lidze. Ale gramy na własnym boisku i to nam daje przewagę. Remis nam nic nie daje, dlatego musimy zaatakować na początku spotkania, zdobyć bramkę, a potem już tylko utrzymać prowadzenie do końca.

Potem jednak olsztyniakom pozostaje czekanie na rezultaty spotkań innych drużyn. Dlaczego? Bo nawet ewentualne zwycięstwo nad Zniczem nie daje gwarancji, że OKS utrzyma się w III lidze. Swoje spotkania muszą jeszcze przegrać sąsiedzi olsztyńskiego zespołu z ligowej tabeli - Ruch Wysokie Mazowieckie i Warmia Grajewo, które mają po 39 punktów i zajmują kolejno jedenaste i dwunaste miejsce. Mając 41 punktów na koncie, OKS awansuje na miejsce jedenaste i zdoła utrzymać się w lidze, jeśli tylko szesnasta drużyna II ligi wygra baraż o utrzymanie.Spotkanie pomiędzy OKS-em a Zniczem Pruszków rozpocznie się w sobotę o godz. 16 na boisku przy ul. Piłsudskiego. Wstęp na to spotkanie jest wolnyPozostałe spotkania 30 kolejki:

Stal Głowno - Legia II Warszawa

ŁKS Łomża - MG MZKS Kozienice

Ceramika Paradyż - Unia Skierniewice

Gwardia Warszawa - Finishparkiet NML

Mazowsze Grójec - Ruch Wysokie Maz.

Okęcie Warszawa - Pelikan Łowicz

Legionovia Legionowo - Warmia Grajewo