Wyniki finałów Pucharu Polski na szczeblu okręgowym

Tylko jeden III-ligowiec - Tur Turek - ma szansę zdobyć Puchar Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Wczoraj poznaliśmy zdobywców Pucharu Polski w okręgach leszczyńskim, poznańskim i kaliskim.

W Gostyniu pierwsza połowa należała piłkarzy Obry, lecz po przerwie Kania zdobyła aż trzy gole. - Nie znałem zupełnie Obry. Dopiero w przerwie przemeblowałem skład, kazałem atakować ją skrzydłami i grać agresywnie - powiedział trener Kani Jurij Szatałow.

Kania Gostyń (IV liga) - Obra Kościan (III liga) 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kostyk (16.), 1:1 Siwecki (47.), 2:1 Gościniak (78.), 3:1 Witkowski (88.)

- Promień zagrał z polotem, dużą chęcią pokonania nas i udało mu się to. Gospodarze wygrali zasłużenie. My zmarnowaliśmy kilka okazji w drugiej połowie - podsumował niespodziewaną porażkę rezerw Lecha w Opalenicy ich trener Leszek Partyński.

Promień Opalenica (V liga) - Lech II Poznań (III liga) 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Rewers (32.), 2:0 Fórmaniak (45.), 2:1 Goliński (54., karny)

Dogrywka i pięć serii rzutów karnych było potrzebne do wyłonienia zdobywcy pucharu kaliskiego ZPN. Od 30. min Astra grała w dziesiątkę, po tym jak dwie żółte kartki zobaczył Dariusz Hylewicz.

Astra Krotoszyn (IV liga) - Jarota Jarocin (IV liga) 1:1 (1:0) k. 4:5

Bramki: 1:0 Wewiór (21.), 1:1 Udzik (79.)

Wcześniej rozegrano

Finał konińskiego ZPN: Olimpia Koło (IV liga) - Tur Turek (III liga) 0:3

Finał pilskiego ZPN: Polonia Chodzież (IV liga) - Sokół Damasławek (IV liga) 3:0

Zdobywcy rozgrywek o okręgowy Puchar Polski zmierzą się teraz w walce o PP na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki nożnej. W ćwierćfinałach (8 czerwca) zagrają Polonia Chodzież z Turem Turek i Promień Opalenica z Kanią Gostyń. Jarota Jarocin ma na tym etapie wolny los.

Półfinały zaplanowano na 15 czerwca, a finał na 22 czerwca. Drużyny, które znajdą się w finale mają zapewniony start w Pucharze Polski na szczeblu centralnym.