Sport.pl

Grzegorz Sposób - 2,30

Lekkoatletyka. W pierwszym starcie po Olimpiadzie w Atenach skoczek wzwyż Startu Lublin Grzegorz Sposób wynikiem 2,30 uzyskał w Białej Podlaskiej minimum na mistrzostwa świata w Helsinkach. Wygrał światowej klasy rezultatem 2,36 Michał Bieniek z AZS AWF Wrocław
Znakomite wyniki skoczkowie uzyskali podczas rozgrywanej w sobotę w Białej Podlaskiej pierwszej rundy I ligi lekkoatletycznej.

Grzegorz Sposób wrócił na skocznię po wielomiesięcznej przerwie, która trwała od nieudanego konkursu na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Wówczas kontuzja stopy wyeliminowała skoczka Startu Lublin z walki o czołowe pozycje. W zawodach w Białej Podlaskiej Sposób, aby uzyskać minimum na mistrzostwa świata oddał trzy skoki - 2,30 zaliczył w drugiej próbie, wcześniej skoczył 2,21.

Michał Bieniek wynikiem 2,36 poprawił swój rekord życiowy aż o 6 cm. Swoje poprzednie najlepsze osiągnięcie miał w 2003 roku w Zamościu.

W Białej oprócz Bieńka i Sposoba limity na sierpniowe mistrzostwa świata w Helsinkach wypełnili także Krystyna Zabawska (Podlasie Białystok) w pchnięciu kulą, Anna Jesień (AZS AWF Warszawa) na 400 m przez płotki i Monika Pyrek (MKL Szczecin) w skoku o tyczce.

W zawodach szereg zwycięstw odnieśli reprezentanci klubów Lubelszczyzny: Anna Jakubczak (Agros Zamość) na 800 m, Dorota Gruca (Agros Zamość) na 5000 m, Małgorzata Trybańska (AZS AWF Biała Podlaska) w skoku w dal, Aleksandra Fila (Start Lublin) w trójskoku (druga była jej klubowa koleżanka Aneta Sadach), Marzena Wysocka (AZS AWF Biała Podlaska) w rzucie dyskiem,

W pierwszej rundzie I ligi najlepszy był AZS AWF Warszawa. AZS AWF Biała Podlaska zajął 5. miejsce, Agros Zamość 10. a Start Lublin 14.