17. (zaległa) kolejka w III lidze piłkarskiej

Wspaniałym widowiskiem uraczyli kibiców piłkarze Kotwicy Kołobrzeg i Floty Świnoujście. Strzelili aż dziewięć bramek i bez wątpienia był to najlepszy mecz derbowy w tym sezonie.
Takiego meczu dawno w Kołobrzegu nikt nie widział i jedynie żal, że rywalizację dwóch zachodniopomorskich zespołów oglądało zaledwie 200 osób. Ci, co zostali w domach - mają czego żałować.

Od początku zespoły rzuciły się na siebie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwsza bramka dla gospodarzy padła już w drugiej minucie, a szczęśliwym strzelcem okazał się Patryk Halaburda. Dziesięć minut później Flota prowadziła 2:1, a po kolejnych pięciu minutach górą znów byli gospodarze. Nie trwało to długo, bo niezawodny Krzysztof Mikuła doprowadził do remisu.

Druga połowa była równie ciekawa, choć z mniejszą ilością bramek. Flota prowadziła, ale oddała inicjatywę gospodarzom, którzy zdobyli dwie bramki. - Oba zespoły nie miały nic do stracenia, stąd tak otwarta i radosna gra - podsumował Jan Kępa, trener Kotwicy.

KOTWICA KOŁOBRZEG5 (3)
FLOTA ŚWINOUJŚCIE4 (3)
Bramki. Kotwica: Halaburda (2.), Gosik (14.), Dubiela (18.), Muzyczuk (70.), Chwastek (80.). Flota: Mikuła dwie (9. i 33.), Cebulski (13.), Marcin Łapiński (50.).

Kotwica: Tłoczek - Wawiórko, Liszczak, Halaburda, Hinc (74. Olejnik) - Dubiela, Grodzicki (70. Horanin), Stronczyński (40. Chwastek Ż ) - Gosik (88. Feliński), Paluszek.

Flota: Sitko (46. Michalski) - Okrzeja, Miązek, Bochen - Pietruszka, Cebulski (75. Podolski), Niewiada Ż, Marek Łapiński, Mężydło (66. Komar) - Mikuła, Marcin Łapiński.

Wyniki 17. kolejki: Odra Chojna - Unia Janikowo 0:1, Lech II Poznań - Pogoń II Szczecin 2:2, Lechia Gdańsk - Obra Kościan 2:1, Kaszubia Kościerzyna - Amica II Wronki 3:0, TKP Toruń - Warta Poznań 2:2, Chemik Bydgoszcz - Tur Turek 0:1, Unia Tczew - Mieszko Gniezno 1:4

16. Odra Chojna281218:68
W sobotę trzecioligowy rozegrają przedostatnią kolejkę. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 17. Flota Świnoujście podejmie Kaszubię Kościerzyna, Pogoń II Szczecin Odrę Chojna, a Kotwica zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

IV liga. Sobota: KP Police - Pogoń Barlinek (godz. 11), Leśnik Manowo - Sokół Pyrzyce (12), Victoria Przecław - Błękitni Stargard (15), Drawa Drawsko - Stal Szczecin, Wybrzeże Rewal - Mirstal Mirosławiec (16, mecz w Międzyzdrojach), Astra Ustronie Morskie - Ina Goleniów, Energetyk Gryfino - Rega Trzebiatów, Dąb Dębno - Osadnik Myślibórz, Darzbór Szczecinek - Arkonia Szczecin (17).